Ana içeriğe atla

Şubat Oldu Mart


Annesi öyle diyor O'nun için. Benim 15 aylık yeğenim oluyor kendisi. Ve bu minik şuan hasta. Aslında sadece ateşi vardı ama doktorun verdiği ilaç yüzünden şimdi çocuk ishal. Arada da kusuyor. İlaçda nasıl bir ilaçsa artık. Zira doktora ilaçtan sonra böyle oldu denilince hiç şaşırmadı.

Cumartesi akşamı, 2 saat acilde bekledik. Nihayet sıra geldi ve muayene oldu çocuk. İshal ve kusma şikayetini duyunca serum verelim demişler. İğnesi takılmış. Ve arada tahlil içinde kan almışlar. Ve benim Şubat kılıklı yeğenim, eline takılı iğneyi hart diye çıkartmış.

Sonra doktor, bir daha canını yakmayalım diye, serum vermekten vazgeçiyor. Gece kusarsa getirirsiniz diyorlar. Ve hiç ilaç vermiyorlar.

Artık bunu böyle iyi niyet olarak görüyoruz. Yoksa aman bir daha uğraşmamak adına yapılmış bir muamele olduğunu düşünmüyoruz. Kan tahlili temiz çıktı ama.

Benim küçük yeğenim, cidden kuvvetli. Biz teyzelerini bazen fena zorluyor. Annesi, hastalanınca halsiz halsiz gezinmesine, isteksizliğine Şubat Mart oldu diye espri yaptı. Ama hastanede iğneyi çıkartınca bizim Şubat döndü galiba dedi. Hemşire bile ne kadar güçlü demiş.

Canım benim.. Bugün kendi doktoruna götürecek annesi. İnşaallah iyileşir. Ne güzel yeni yeni yürümeye alışıyordu. Unutmasa bari yürümeyi. Öğlende bana sürpriz yaptı. Doktor kaka tahlili istemiş. İnşaallah bir şeyi çıkmayacak bizim Şubat'ın.

Yorumlar

 1. Çok geçmiş olsun. Tez zamanda iyileşir umarım. ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. :) İnşaallah. Bir iyi oluyor, bir başı kalkmıyor. İyi olacak İnşaallah.

   Sil
 2. bebeklerin hasta olmasına çok üzülüyorum.
  keşke onlar yerine biz hasta olsak.
  nereleri acıyor, nereleri ağrıyor hiç söyleyemiyorlar.
  bi de iş bilmez doktora denk gelirsek vay halimize :(

  YanıtlaSil
 3. Çok geçmiş olsun, en kısa sürede iyileşir İnşallah. :]

  YanıtlaSil
 4. mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır,
  şubat dayanıklıdır, mikropları bıktırır :)

  Geçer geçer bu hastalıklar, merak buyurmayın...
  bebekler kendilerinden beklenmeyecek kadar güçlüdür hastalık konusunda.

  YanıtlaSil
 5. Teşekkür ederim,Melek Bahar, Burcu Bayram ve Fuzuli.
  Tek tek cevap veremiyorum. Çünkü hastayım. Sağolun iyi dilekleriniz için.

  YanıtlaSil
 6. Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. :) Şimdi daha iyiyim. En azından baş ağrım azaldı.

   Sil
 7. ikinize de geçmiş olsun.
  :)
  nisan gelsin hadi o zaman.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağolun. Minik hasta daha iyi. Doktor ilaç verdi. İçiyor. :)
   Gelsin gelsin.. yaz gelsin artık hatta.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…