Ana içeriğe atla

İntikam Dizisinde Göze Batan Hatalar.

Yazayım mı yazmayayım mı derken, kendimi yazarken buldum. Mevzu İntikam adlı dizimiz.
Şimdi neresinden başlasam ki acep tuhaflıklarına.
Şu meşhur evden başlayalım ilk olarak. Çelik ailesinin şu meşhur evi. 
Anacığım, ev birkaç kere el değiştirmiş ama kimse eve hiç tadilat falan  yapmamış. Bunlar zenginin önde gideni değil mi arkadaş? Milletin pis bıraktığı eve öylece çökmüşler mi yani? 
Derin'in babasının balkon kenarına çizdiği o sonsuz işareti duruyor. Bahçedeki o salıncak duruyor. Tek bir karesine kimse dokunmamış. Sanki tarihi eser ev. Tadilat yapılması yasak.

İkinci olarak tivitte de dediğim şu göz renginin tutarsızlık meselesi var. Küçük Derin'in (o minik kız çok tatlı) o boncuk mavisi gözleri, iki metre öteden belli oluyor. Ama gelin görün ki, kız büyüyünce gözler yeşil oluyor. Zira Beren Saat yeşil gözlü anacığım. Bunu demem gerekmiyordu ama demeden geçmek istemedim.
Ne yani, minik Derin karakteri için yeşil gözlü bir kız bulamamışlar mı? Yoksa büyüyünce değişen bir göze mi sahipmiş bu kız? İnsanın göz rengi 1 yaşına kadar değişir bildiğim. Sonrasında aynı kalır. Yanlış mı biliyorum. Bu bariz hatayı kimse farketmemiş ki ya. O mavi gözler nasıl gözardı edilmiş, şaşıyor insan.
Yalnız haklarını yemiyelim. Derin 18 yaşlarındayken, Beren'in saçlarını sarı yapmayı akıl etmişler. Tebrik etmek lazım. Değil mi?
Son olarak Hakan karakterinin yaşını acayip merak ediyorum.
Adam, Derin 18 yaşında hapisten çıkarken, diyor ki, baban bana projemde destek verdi bu günlere geldim. Yani o zamanlar 18 yaşında olsa şimdi baya bir yaşlı olması gerekirdi. Ama şimdilerde Yağmur, Rüzgar ve Emre ile aynı yaşlarda. Yıllar ona hiç dokunmamış. Helal be.. Formülü ne acaba? Bize de dese ya.
Son dedim ama şunu da eklemek istiyorum. Emre karakteri çok çirkin giyiniyor hakkaten. Be adam senin karşında, çuval giyse de o gülüşüyle karşısındaki kadını tavlayabilecek bir karizmaya sahip biri var. Rüzgar var. Azıcık bir giyimine özen göster. Tamam sende çirkin değilsin ama o kılıkla puan kaybediyorsun. Demedi deme. Oh be.. dedim rahatladım. Gerçi denildiği gibi, dizi de hepsi acayip çirkin giyiniyorlar. Sebebi ne acaba bunun?
Ve.. Ve.. Tamam bu son. Bu sene 4. cüsü yapılacak Antalya Televizyon ödüllerine, uyarlama senaryo adaylığı eklenmiş. Aklıma direk İntikam geldi. 

Yorumlar

 1. aa evet bak ben de farketmemiştim. :):) çook doğruu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Daha neler var kimbilir.. diye abartırmışım. :D

   Sil
  2. Vardıııır vardıır :D Birisi bulununca diğerleri gelir :D:D

   Sil
  3. Evet. O da doğru. :D Bakalım. Bekliyorum.

   Sil
 2. Hadi diğerleri bir parça da o göz meselesi benim de dikkatimi fena çekti :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D Çekmeyecek gibi değil. Küçük kızın gözleri öyle güzel ki. Birden yeşile döndürüvermişler. Nasıl dikkat çekmesin.

   Sil
 3. bide son bolumde derin rusca konusunca arada kendi sesiyle konustu arada ise baska birisinin sesiyle ses tonu farkediliyordu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Rusca bilmiyor demek ki. O kadarı olur diyelim artık. :D

   Sil
 4. benimde her bölümde dikkatimi çeken bişi var kız küçükken köpeği de küçük. sonra kız kazık kadar oluyo köpek hala genç. en az 15-20 yıl geçiş olması lazım kızın dünya kadar şey yaşayıp intikam alabilmesi için ama köpeklerin ömrü 12 yıl diye biliyorum
  bazen senin dediğin hatalara takılıp diziye odaklanamıyorum :)
  Rüzgar ayrı zaten ya hayatımda gördüğüm en karizmatik kişilerden biri Nejat İşler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok, köpekler daha uzun yaşarlar. Öyle olması lazım. Ama tabi köpek yaşına göre fazla genç duruyor o ayrı. :)
   Evet. Bende bakıyorum diziye. Böyle farkettikçe gıcık oluyorum. Ama gelecek bölüm baya heyecanlı görünüyor.

   Sil
 5. Çok saçmalamışsınız mükemmel bi dizi yok k ayrıca emre mükemmel giyiniyor bence

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben değil, onlar saçmalamış maalesef. :) Sanırım Emre hayranısınız. Adama bir şey demedim. Yakışıklı ama bence kılığına hiç özeni yok. Ben beğenmiyorum.
   Ayrıca sadece dizi halinden bahsediyorum. :)
   İyi seyirler dilerim.

   Sil
 6. Çok zaman oldu dizi izlemeyeli :)

  YanıtlaSil
 7. Dizilerin sürelerini uzun tutup daha bol reklam almak için iyice kaliteyi düşürüyorlar. Bakalım daha neler göreceğiz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakalım... :) Allah beterinden korusun. :D

   Sil
 8. aaaa annemin dizilerinden bu.
  intikam ve merhamet izliyor.
  bana da izle dedi açtım biraz baktım.
  berenciyim zaten pek severim ama dizi izlemek zor yaaaa.
  bu kış tek dizim huzur sokağı.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Bende bakıyorum arada. İzlemesem zati bu kadar şeyi nereden bileceğim, de mi? :D
   Merhamet dizisini bir sevemedim. Huzur sokağı dizisini de. :) Kutsi o diziye hiç gitmemiş.

   Sil
 9. köpeğe ne demeli? o sonsuzluk iksirinden köpecikte nasibini almıs :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Yaşlı köpek bulmak zor olmuştur.

   Sil
 10. O göz bnenim de dikkatimi çekti ama hani kılığını değiştirdi şimdi lens takıyor hesabını yapmışlardır die düşündüm ben :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lens.. Hiç aklıma gelmemişti bu. :D ama öyle olsa, illa birinin dikkatini çekerdi. O güzelim mavi gözleri niye saklıyorsun falan diye. :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…