Ana içeriğe atla

Oradan Buradan Uyarlama Değil, Kendi Senaryonuzla Gelin.

Dizi sektörü Kadir İnanır filmlerine fena takmış kafayı. İlk önce Selvi Boylum Al Yazmalım'ı denediler. O güzel filmin bence dizi şekli hiç olmamıştı.
 
Sonra Dila Hanım'a el attılar. Onu da iyice bozup çorba yaptılar, sağolsunlar. Hoş, sadece Kadir İnanır filmlerine değil, diğer film ve yabancı dizilere de taktılar. Ve tabiki de kitaplara. 
 
 
Şimdi de Tatar Ramazan filmini dizi yapmaya koyulmuşlar. Gördüğüme, duyduğuma inanamadım resmen. Ne gerek duymuşlar. Üstüne üstlük Tatar Ramazan olarak, şahsen benim hiç sevmediğim biri olan Bülent İnal'ı seçmişler. Adamda bir iticilik var yahu. Ben sevmiyorum, o olmamalı idi. Ama Kenan İmirzalıoğlu olabilirdi.
 
Ama olmasın hiç biri. Ne gereği var diyorum. Niye her efsane olmuş, yılların eskitemediği filmleri, dizi yapma gereği duyuluyor ki. Bu kadar mı köreldi bu senaristler Allah aşkına. Yeni bir şey üretemiyorlar mı?
 
Gelsinler bana. Bende senaryo gani gani. Ama yok, illa böyle saçma sapan işler yapıyorlar.
 
Bırakın Tatar Ramazan'ı. 
Bırakın güzelim Yeşilçam filmlerimizi. 
Bırakın güzelim kitaplarımızı. 
Yapın kendi senaryonuzu da görelim artık. Gelmeyin karşımıza artık, böyle uyarlamalarla. 
Ayıp oluyor ayıp. Benden demesi.

Yorumlar

 1. katılıyorum sana
  mındar edecekler Ramazan'ı :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen. Gerçi koca Tatar Ramazan o. Kolay kolay bir şey olmaz. :) Ama güzelim film haliyle hep hatırlamak varken, dizi haline ne gerek var. Değil mi?

   Sil
 2. Kadir İnanır' ı da sevmezdim zaten, hala da sevmem...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende bayılmam ama Tatar Ramazan filmini çok severim.

   Sil
  2. hmmmm... neden, tatar olduğu için mi? :))))

   Sil
  3. Hımm.. Olabilir. :D Tatar tarafım yüzünden seviyor olabilirim.

   Sil
  4. bende de atar bi tarafım var, atarlanıyorum bazen :)))))

   Sil
 3. Tatar Ramazan bu işe bence çok kızacak. Çakma Ramazan mı olur canım, iyice şaşırttı bunlar. Hem Bülent İnal ne alaka. Ben de sevemedim gitti:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kızsın bence de. Haktır. :) Değil mi ama, adamda bir sevimsizlik var. :D

   Sil
 4. evet yau hiç düşünmemiştim böle.
  yazamıyolar.
  :)
  kolaya kaçıyolar.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Evet. Resmen kolaya kaçıyorlar. Kesinlikle.

   Sil
 5. ayyy yüzde bin beş yüz katılıyorum sanaaa !
  gereksiz işler, aynı işleri temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp önüne koyuyorlar bizimkilerin.
  ben de trabzonda çekilcek die duydum :S şaşırdım..
  yayından kalkar eminim zaten :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bildiğim birkaç tane cezaevi değiştiriyor.
   Belli olmaz. Laf söyler ama izleriz biz. :D

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…