Ana içeriğe atla

Sevgi Söylenmelidir.

Her yaptığın, her söylediğin söz, sana göre sevgi doludur. Sevdiğinin göstergesidir. Sanırsın ki, sevdiğin her halinden bellidir.

Ama o öyle değildir.
Her zaman öyle olmaz.

Sen, aşkın, sevgin her halinden belli oluyor sanırken, karşındaki bilmez. Anlamaz. Senden tek bir cümle beklerken, sen susarsın.

Ve belkide seviyorum derken, kaybedersin.

Sen aşkından bin tatlalar atsan da, satır satır hecelere döksen de, sevdiğin, senden en çok, sevildiğini duymak ister. 

Seni seviyorum, demek zor olmamalı. Sevene zor yoktur, unutma... 


Yorumlar

 1. Seni seviyorum :-)

  Günaydın:-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)
   Çok mutlu oluyor insan..
   Bende sizi seviyorum.. :)
   İyi günler..

   Sil
 2. Sıklıkla unuttuğumuz bir mevzu. Arada hatırlatılması gerekiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi.. Herşey belli, ortada sanıyoruz ama olmuyor çoğu zaman :)
   Bu kendime de bir hatırlatma.

   Sil
 3. sevgi paylaşınca SEVGİ oluyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle..
   Paylaştıkça.. yaşadıkça.. yaşattıkça..
   :)

   Sil
 4. hissedildiğinde hiç de zor değil :)

  YanıtlaSil
 5. hissetmek gerek ben her dakka söylüyorum :)))))
  banada beklerim www.kiriksemsiye.blogspot.com
  sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel yapıyorsunuz..
   :)
   Hoşgelmişsiniz.
   Sevgiler.. :)

   Sil
 6. Sevdiğini söylemek elbette güzel, duymak da.
  Burada parantez açmam lazım: çok da abartmamak lazım. Üstüne basıla basıla aşkım, canım, cicim denilen durumlar benim için şüphe uyandırır:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız. Devamlı söylenmesi hem işin büyüsünü bozuyor hem de insanda şühpe uyandırabilir.
   Orta yolu bulmak lazım. :)

   Sil
 7. "Seni seviyorum" Bazılarına göre gerçekten söylemesi zor. Yazık aslında sevdiğini söylemek ince bir şey.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, ağza sakız etmeden, gönülden söylenen "seni seviyorum" lar ne kadar da değerlidir..

   Sil
 8. doğru diyon da sölemesi zor beee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zor olduğu için duyması da güzel oluyor. :D

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…