Ana içeriğe atla

Uyuşuğun Kene ile Oluşan Kan Bağı Hikayesi..


Bir kene ile koyun koyuna kaç gün yaşabilirsiniz?

Soru ürpertici ama ciddi bir soru, lütfen ciddiyetle cevaplayın. :D

Efenim,
Ben, bizzat kendim. Bir kene ile muhtemelen 3 ya da bilemedin 5 gün geçirmiş biriyim artık. Gayette kardeş kardeş yaşanıyormuş. :D

Ben keneyi, günler öncesinde farkettiğimde koparttığım bir ben sandım. Önemsemiyorum tabi. Dün yine gözüme takılıyor. Ablama gösteriyorum. İyi ki göstermişim. Yoksa ben içime yarıya kadar girmiş kene ile bir ömür yaşardım.

İyice bakınca kene olduğu anlaşıldı ve hastanenin yolu tutuldu.
Kene itina ile çıkarıldı. Kan tahlili yapıldı.
Tamam canım, telaş yok. İyiyim. Ölmeyeceğim. :D

Ama şu an, kenenin çıkarıldığı yer acıyor. Yanıyor. Kızarık.

Kene, belimde bir yerde idi. Şaşırdınız değil mi? Hadi sizde sorun bana, orada ne işi var, diye. Herkes öyle dedi. Ne bileyim ne işi var. :D Orayı gözüne kestirmiş herhalde. Yapacak, diyecek bir şey yok.

Nihayetinde, gitti bitti. Hayat hikayeme bir yeni hikaye ekledim, o küçük kene sayesinde. Çok mesudum artık :D


Yorumlar

 1. Geçmiş olsun. Valla her yere girebiliyorlar, hiç şaşırmamak lâzım...Neyse ki zararlı değilmiş..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler.
   Evet, neyseki öyle değilmiş. Bizim buralarda yokmuş zaten.

   Sil
 2. Geçmiş olsun da ben bile olsa koparılır mı yahu! :)) Biz kene konusunda uzman sayılırız, öncelikle eve bir büyüteç alın bence. :D Yazlıktan gelince bir vücut taraması yaparız mutlaka. :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D
   Teşekkürler. Kopartmıyorum benlerimi, merak etmeyin. Hatta severim onları ben. :D
   Onu görünce bir şekilde kopmuştur diye düşündüm. Uzmansanız anlarsınız, bedenime bitişik bir parça idi. Kene olma ihtimali aklımdan bile geçmiyor yani. Aklıma gelen ihtimal ben. :) Yara kabuğu desem, yara o hale gelene kadar illa bilirdim. Öyle yani..
   Telefon ışığı ve annemin yakın gözlüğü ile teşhis koyduk. :D

   Sil
 3. Çok geçmiş olsun. Küçükken Sapanca'daki bahçemizde her yaz bir sürü kene olurdu bir yerlerimizde. Kimseye bir şey olmazdı. Yeni nesil keneler bile tedirgin ediyor insanı. mikrop kaptırmayın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. :)
   Aynen, eskiden böyle şeyler kimseyi korkutmazdı. Evdekilerin telaşı benide telaşlandırdı birde. :)
   İnşaallah birşey olmaz. yanması geçse, o da çabuk geçmezmiş.

   Sil
 4. alla alla ya ne kadar ilginç bi şey bu ya :) geçmiş olsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) İlginç olan benim onu farketmemem galiba.
   Teşekkür ettim. :)

   Sil
 5. çok korktum bir an :) kene akıllıymış neyseki:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Akıllı mı bilemem. Tam yerini bulmuş. :D

   Sil
 6. geçmiş olsun kene türleri hakkında çok bilgiliyimdir iç anadolun doğu kesminde yapışmadıysa korkacak birşey yoktur ama genede dikkatli olmak lazım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, doktorlarda öyle dedi. :)
   İnşaallah bu saatten sonrada birşey çıkmaz.

   Sil
 7. ay çok geçmiş olsunda çok güldüm şu anda yahu :):) kardeş kardeş ne güzel işte bak:):)

  Y.Rıhtımı(bugün şifre girmeye üşenme günüm :) )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gülün tabi. :) İşin esprisi benim onu görmem zaten.
   Teşekkürler. :)
   Ben gibi üşengeç uyuşuk insan görmek keyifli. :) :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…