Ana içeriğe atla

Facebook'un Fendi Mns'i Yendi

Bilmiyorum hala mns adresleri üzerinden resim yükleyen, albüm oluşturan var mı?
Adı da birşeydi ama unuttum. Baya baya hatırlıyorum da face'in (sadece o kısmı) aynısı idi. Gerçi face de arkaplan yok. Mns de o özgürlüğün var ama.

Geçen arkadaşların face de yazdıkları dikkatimi çekti. Daha doğrusu doğru hakketen dedirtti bana.
Facebook adresi alanlar artık mns lerini kullanmıyor desek yeridir. İletişim için face yetiyor çoğu kişiye.
Zati mns de görmediğinde face de mutlaka denk geliyor.

Peki ikisi bir mi? İkisi birden yürümüyor mu ?

Kendi açımdan düşünürsem, bence farklılar. Mesela ben face'i sohbet etmek için pek kullanmıyorum. Yani face adresi oluşturmamın nedeni o değil.
Sosyal paylaşım sitesi adı. Gerçi paylaştıığım pek birşey de yok. Okul arkadaşlarımı aradım buldum. Face adresim onlar ve çok yakın akrabalarımdan ibaret.
Sosyal iletişim aracım yani. Mns de göremediklerimi görüyorum. Ne yaptıklarını takip edebiliyorum. Doğum günlerini kaçırmıyorum. Ve onlarla yıllar sonra biraraya gelebiliyorum.

Bunları mns üzerinden yapamazdım.
Ama mns üzerinden dikkatimi sadece konuştuğum arkadaşıma verebiliyorum. Kim ne paylaşmış, dur şuna da bakayım (gerçi hiç böyle olmadı,sadece tahmini) diye dikkatim dağılmıyor.
Mns de sadece arkadaşımı görüyorum. Birebir onla muhatabım yani.

Hem üstelik ben seviyorum mns'i.
Hemde dediğim gibi face muhabbet edilecek yer değil. Toplanılacak yer. Organizasyon yapmaya müsait bir yer. Haber alma aracı.

Ama çoğu kişi ben gibi düşünmüyor.
O yüzden face adresleri dışında onları mns de görmek artık imkansız.
Sorduğunda face'deyim demeyi iyi biliyorlar.
E ne olmuş, bende mns'deyim. Eğer konuşmak istersen...

Son olarak Facebook Hakkımda yazım:
"Facebook sevmezlerden
Gıcık
+ Sevimli..."

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…

Şubat Dizisi Final

Şubat dizisini bu konumda tanıtmaya çalışmıştım. Konusu her ne kadar orijinal gibi görünse de, orijinal değildi. Dizi bu akşamki bölümü ile final yapacak. Bence geç bile kaldılar. Zira, orijinal olma yolunda ilerleyebilecek güzelim senaryoyu mahvettiler. Yapımcıların mı yoksa senaristlerin mi merakı var, şu karanlık insanlara? Bir kötü adam oluyor ya dizide. Tam iyi olan onu altedecekken, bir bakıyorsun ki arkasında karanlık güçler var. Gölge adamlar falan. Yani senaryo uzadıkça uzuyor. Suyu çıkıyor işin. Şubat dizisi de aynen böyle oldu ne yazık ki. Dizinin kötü adamı sadece Samim Akça diye biliyorken, bir baktık, ardında daha kötüleri de varmış. Gölge adamlar bunlar. Yüzleri görünmüyor. Sonraları daha nice kötüler çıktı. Kimin ne olduğu belli olmamaya başladı. Dizinin başlarındaki o şifalı ilaç olayı artık bayatladı. Dünyanın, olayların akışına sahip olma derdine düştü herkes. İyi görünen insanlar tek tek kötü çıktı desek yeridir. Mesela Şubat'ın baba yerine koyduğu adam Aziz bey…