Ana içeriğe atla

Hesap Lütfen...


Ama üstü kalmasın. Kapatalım tüm hesapları. Kapansın bitsin. 2013 yeni doğmuş bir çocuk olsun mesela.

Zor mu?

Kapanmaz mı o hesaplar.. hiç mi?

Bir denesek..

Bak saatler kaldı.

Hadi.. Hadi.. Herkescikler sıraya lütfen...

Kapanmayan hesap kalmasın.

Nur topu gibi bir 2013 alalım, en tazesinden. En güzelinden. En sağlıklısından. En aşk kokanından...

Dolduralım boşlukları... Bütün enler bizim olsun.

Yorumlar

 1. Bütün olanlar ikramımızdı!! Hesap yok efendim..Yine bekleriz :):)

  YanıtlaSil
 2. Aman boşver veresiye bir yıldı 2012 bezelye

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle cidden. Çok veresiye açtık. Kapatabilsek bari. :)

   Sil
 3. Bir hesap kapanır diğeri açılır,
  Yeni yılda tüm hesaplar herkesin gönlüne göre olsun,
  yürek yakmasın inş.

  mutlu, umutlu, sağlıklı... yıllar. :)

  YanıtlaSil
 4. bence tokadı basalım 2013' e. korksun az bizden yaaa..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hmmm.. olabilir. Tokatı basmasak bile basıyormuş gibi yapabiliriz.

   Sil
 5. bütün dualarımızın hayırlısı ile kabul olduğu bir yıl olur inşaallah :)

  YanıtlaSil
 6. 2013 iyi planlanmalı. İyi programlanmalı. Hayal ettiklerimiz gerçekleştirilmeli. 2013 te baştan sonra değişim içinde olmalı. Günden güne güncellenerek hayat paylaşılmalı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne iyi, ne de güzel dediniz. keşke.. diyorum. :)

   Sil
 7. 2013 de yazmaya devam arklerr:)))

  YanıtlaSil
 8. Nur topu gibi bir 2013.
  En tazesinden.
  Ee olur.
  Olur bu.
  İyi olur :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. E olsun İnşaallah. yapsın bir güzellik. :)

   Sil
 9. En iyisi yeniden başlamamak:)
  ) ne gerek var şimdi sil baştan:))
  çaktırmayalım :)
  mutlu seneler.

  YanıtlaSil
 10. Bi yazıp çıkan kız ve Siyahkuğu, teşekkürler. hep birlikte iyi seneler olsun.

  YanıtlaSil
 11. ne güzel sölemişsin.
  evet kapanmalı bence de.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kapatbildik mi peki.. ımmm.. hayır.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…