Ana içeriğe atla

Yazmak İçin Yazmak.


2013...

Daha ilk günlerinde tarihe geçti esasında. Tabi unutmazsak tüm bunları. Mesela Aralık ayı geldiğinde, 2013de yaşanan unutulmaz anlar listesinde, şuan gündemde baya tepki toplayan sansürleyen kitaplar yer alır mı?
Bilemiyorum.

Bugün ayın 3ü, 2013. Yazmak için bu uyumu bekledim mi? Tabiki de hayır. Ama şu var, bayadır dikkatimi çekiyordu; konu sayımın son rakamı ile izleyici sayımın son rakamı hep aynı gitti. Biri arttı, diğeri de arttı. Nedensiz hoşlandım bu durumdan. Ama 7 tek kaldı, 6, 7 olmadı. Şimdi 8 olacak bakalım değişecek mi? Bekliyor muyum? Hayır.

Aslında şu sıra sinirlerim pek bir oturmayı sevmiyor. Herşeye ve herkese sinirlenir olduğumu farkediyorum. Mesela anneme. Kadına saçımı keseceğim dedim. Hele bir kes, konuşmam dedi. Aslında hata bende, niye söylüyorum ki. Yıllardır az az kestim de farkına vardı sanki. Şimdi ne dese, sinir oluyorum. Daha geçmedi galiba sinirim ondan.
Birde anne lafları diye yazsam laflarını, şaşar kalırsınız. Mesela dışarı çıkarken illa söylediği bir laf vardır: çok eğlenmeyin. Şimdi sanmayın, eğlenmeye gidiyoruz. Ya markete gidiyoruzdur, ya ablama. Yahut başka yere. Nereye gidildiğinin önemi yok. Kadın çok eğlenmeyin demeyi hiç ihmal etmiyor. Arada çok eğleneceğiz çok.. deyip laf çarpıtıyoruz.
Birde kendisi giderken söylediği laf; soran olursa evde yok dersiniz, der. Evet evet aynen böyle diyor. Gidiyor ve evde yok dememizi istiyor. Aynen cevabımız şöyle oluyor bazı bazı: evde saklanıyor diyeceğiz.

Evet, annemi de anlattım, rahatladım.
Mı acaba.. Ne alaka ise artık. Zaten sırtım ağrıyor. İyice yaşlandım mı naptım ben.

Yorumlar

 1. ahh anneler ahh benimkisinin öyle garip huyları vardır ama seninki ayrı şekermiş yahu çok eğlenmeyin markete giderken bi de:DD
  beni de sırtım ağrıyo ben de yaşlanıyorum geliba hayalperestim beraber yaşlanıyoruz ooy ooyy:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D Eğlenme dedikçe eğlenesi geliyor insanın.
   Oyy.. geçmişler olsun size de. Fena oluyor.

   Sil
 2. Sanki mizahi bir yazı okdum. Ben de 2013'e "Ben bir kurbağayım" yazısıyla girmiş oldum. Biraz gülelim, biraz da gülümsetelim değil mi. Bir kahve içmeye beklerim. :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ehh.. biraz. Mizah iyidir. :) Gelirim de sizin blog bende binsaat açılmıyor, neden bilmiyorum.

   Sil
 3. Aman efendim yazılarınızdan çok genç görünüyorsunuz:) sinirlere slm ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu senenin ekiminde 30 olacak bir insanım.. :)

   Sil
 4. Anne işte yapacak bir şey yok. O çok eğlenmeyin lafını söylerken büyük ihtimalle seni bi cafede şuh kahkahalar atarken düşünüyo olabilir gibi geldi bana. :)

  YanıtlaSil
 5. Arseli-ce Günler; :) :)

  Ayşe; benim annem benim hakkımda öyle şeyler düşünmez.

  YanıtlaSil
 6. Anacığın seni bu yaşlara getiresiye kadar saçını süpürge yaptı,
  yemedi yedirdi, giymedi giydirdi... :)
  sen de kalkmış saçımı kesecem diyorsun,
  Anacığının saç kökleri sızlamıştır yaw :)

  hadi bakiyim çok eğlenme buralarda da annenin sözünü dinle... :)
  sigaraya özenme, babanın sözünün dinle...

  böyle birşey vardı dimi tv de eskiden :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyi de saç benim saçım. hem bir tek bana karışıyor. Diğer kızına da desin, kesme diye. :d

   Evet. Varyemez amca ile klibi de vardı. :)

   Sil
 7. geçmiş olsun.
  :)
  bi sakin ol yaaaa.
  :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…