Ana içeriğe atla

Hastalık Hastalık Hastalık.

- Dikkat: bu yazı, aşırı ilgi isteyerek ve umularak  yazılmıştır.-

Efendim, ben hala hastayım. E tabi yatp dinlenmezsem, doktora gitmezsem iyileşmem tabi. Ama doktora gitmeyi düşünmüyorum. Hastanelerde beklemek istemiyorum. O verilecek ilaçları içmek istemiyorum.

Öksürükle başlayan hastalık evresi, şuan grip, nezle yahut üşütme evresiyle, (artık adı ne ise..) devam ediyor.

Benden önce yeğenim hasta demiştim. O da daha tam iyileşemedi. Mikrop kapmış uşak, hala ishalli falan. Keyfi bir gelip bir gidiyor. Bir mızmız ki sormayın. Ananesi onun için özlü söz buldu. Çingene karısı çocuğu hasta oldu diye değil, huy kaptı diye üzülürmüş. Diye, bir söz söylüyor. Bizim huyumuz aşırı huysuzluk.
Bir de babası da hasta.

Ve son olarak ablam hastalandı. Onda da mikrop çıktı. Mübarek ne mikopmuş, hepimizi kırdı geçirdi.
Neredeyse ailecek hastayız. Ben sömüklü, onlar mikroplu.

Bugün iyi olurum diyordum ama kafam yine davul gibi. Zonkluyor.

Bu yazıyı, ihmal ettiğimi düşündüğüm sizler için yazdım. (yalan.. ) Yoksa inanın pek keyfim yok. Blogdaşlara da uğrayamıyorum.

Ben az biraz daha buralarda yokum. Zaten haftasonu geliyor. Hiç bakamam. Buralar size emanet. (tövbe.. sanki vasiyet yazıyorum.)
Bana acil şifalar dileyin.. (resmen dileniyor bilginiz olsun)

Yorumlar

 1. Allah acil şifalar versin size ve ailenize . Çok çok geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
 2. sana ve ailene geçmiş olsun diliyorum. geçer geçer, büyüyünce ...:)

  YanıtlaSil
 3. Harbiden ne mikropmuş o öyle ya, geçmiş olsun diliyorum tekrar. Bu yazıya göre de adını ''Huysuz Hayalperest'' diye değiştiresim geldi doğrusu :)

  YanıtlaSil
 4. Sana da ailene de geçmiş olsun canım. Dikkat et kendine.

  YanıtlaSil
 5. Geçmiş olsun.:(
  Antibiyotik kullanmaya karşıyım bende, tüm griplerimi ne kadar çatlasam da evde geçirmeye çalışıyorum...

  YanıtlaSil
 6. Pınarın Dünyası, Cem, Hasan Okçu, AhuDudusu ve Melodram, hepinize çok çok teşekkür ederim. :)
  Şuan gözlerimden ateş çıkıyor ama İnşaallah haftaya şifa bulmuş başlayacağım. :) :)
  Eksik olmayın.

  YanıtlaSil
 7. Uyuşuk Hayalperest hastaneleri ben de hiç sevmem. Bende de var bir uyuşukluk :)
  Çok geçmiş olsun. Çabucak iyileşip ayaklanırsın umarım. Kendini yorma,papatya çayı iç, neden papatya çayı diye sorma, kitap oku, dinlen! :)
  Sevgiler ve acil şifalar

  YanıtlaSil
 8. Çok çok geçmiş olsun, acil şifalar...

  YanıtlaSil
 9. hay allah ya geçmiş olsun sana ve herkese çevrendeki.
  tımım haftasonu iyi dinlen amaaa.
  :)

  YanıtlaSil
 10. Efem doktora gitmeden olmuyor o iş. Geçmiş olsun, acil şifalar dilerim aynı zamanda "Bir bloggerın hasta üç günü" adlı yazımı davsiye ederim :)

  YanıtlaSil
 11. geçmişler olsun çok :)

  YanıtlaSil
 12. Haydut Montari,Sözcük Bulutu,Resimli Günlük, Deeptone, A.O Bolat ve Arselice Günler.
  hepinize çok teşekkürler iyi dilekleriniz için.
  Çok şükür iyiyim. Az biraz öksürük eser kaldı ama iyiyim. Ha, birde uçuğum var. :D
  Sağolun.. iyi ki varsınız hepiciğiniz.. iyi ki. :)

  YanıtlaSil
 13. tamam uçuk mim yapmana engel değil o zaman.
  :)

  YanıtlaSil
 14. cok gecmis olsun biz de ailecek hastaliklarla bogustuk.ne dert bilirim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederiim. :) Size de geçmişler olsun.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…