Ana içeriğe atla

Uyuşuk'dan Hayaller.

Dün öğleden sonra bana birşey oldu. Sabahtan başlayan öksürük yetmezmiş gibi, bir baş ağrısı çektim ki sormayın. Hala çekiyorum ikisini de. Şükür ki, baş ağrım azaldı. Öksürdükçe alnımdan çıkacakmış gibi ağrımasını saymaksak. Ağzımın içi zehir gibi. Çarpıldım galiba.

Neyse..

Bugün bana şifa olacak bir şey oldu. Blogdaş Hasan Okçu, bana sürpriz bir röportaj teklifinde bulunmuştu, geçen hafta. Bende seve seve kabul ettim. Bugün yayınlamış sağolsun.

İşte benim ilk röportajım. Uyuşuk'dan Hayaller

Yorumlar

 1. Buradan da bir geçmiş olsun ve teşekkür edeyim bari :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. :) geçsin gitsin bir an önce İnşaallah.

   Sil
 2. geçmiş olsun.

  konuşan kalemin blogunda okudum.
  arkadaş güzel sorular sormuş.
  senin yanıtlar da senden beklediğim gibi.
  alçakgönüllü ve sade ve içten ve ölçülü.
  her zaman uyuşuk olman ve hayal kurman ümidiyle.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Öksürük harici birşeyim kalmadı şükür. :)
   İnşaallah. Ne güzel sözler bunlar.. mahcup oldum. Sağolun. :)

   Sil
 3. sana uyuşuk değil de yavaş desek daha iyi :)
  suyu içip bardağı masaya bırakman bile altı ayı bulur yaw :P

  Allah başka hastalık vermesin, geçmiş olsun...
  bu arada sana kimsecikler çorba yapmıyorlar dimi,
  ah aah...
  döverim ben onları :)
  ben de ne kadar şiddet meraklısı çıktım yaw :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Döv onları döv. Kollarını kopart onlarla döv. :D
   Teşekkür ettim. :)

   Sil
 4. ayrıca o yazıda da (ropörtaj) belirttim, uyuşuk olduğun için okumadım o yazıyı da :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler.
   Öyle olsun. Ama o yazı bana ait sayılmaz ki.. :) :)

   Sil
 5. Geçmiş olsun Uyuşuk Hayalperest. Hemen okuyayım şu ropörtajı:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. :) geçecek İnşaallah da hergün yeni birşey çıkıyor..
   Eksik olmayın. Sağolun. :)

   Sil
 6. Geçmiş olsun ya, hastalık çok zor hele ki baş ağrısı.. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teeşkkürler. Sormayın. Şimdi birde burnum akıyor. :) ama başağrısı cidden fena. İnsanı fena vuruyor.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…

Şubat Dizisi Final

Şubat dizisini bu konumda tanıtmaya çalışmıştım. Konusu her ne kadar orijinal gibi görünse de, orijinal değildi. Dizi bu akşamki bölümü ile final yapacak. Bence geç bile kaldılar. Zira, orijinal olma yolunda ilerleyebilecek güzelim senaryoyu mahvettiler. Yapımcıların mı yoksa senaristlerin mi merakı var, şu karanlık insanlara? Bir kötü adam oluyor ya dizide. Tam iyi olan onu altedecekken, bir bakıyorsun ki arkasında karanlık güçler var. Gölge adamlar falan. Yani senaryo uzadıkça uzuyor. Suyu çıkıyor işin. Şubat dizisi de aynen böyle oldu ne yazık ki. Dizinin kötü adamı sadece Samim Akça diye biliyorken, bir baktık, ardında daha kötüleri de varmış. Gölge adamlar bunlar. Yüzleri görünmüyor. Sonraları daha nice kötüler çıktı. Kimin ne olduğu belli olmamaya başladı. Dizinin başlarındaki o şifalı ilaç olayı artık bayatladı. Dünyanın, olayların akışına sahip olma derdine düştü herkes. İyi görünen insanlar tek tek kötü çıktı desek yeridir. Mesela Şubat'ın baba yerine koyduğu adam Aziz bey…