Ana içeriğe atla

Seven Ne YapmasınBirbirini seven iki insan vardır. Bazen o iki kişiyi de ayrı ayrı seven iki kişi daha olur. Onlara dikkat edin. Ne yapar ne ederler, gün gelir, sevdiğine kavuşan onlar olur. Çünkü o sevdiği, sevdiğinden bir şekilde ayrılır. Ve gider o diğer kişiyle evlenir. Hala o terkettiğini sevse bile.

 Çok mu karmaşık oldu? Yok canım. En az, bir tane Yeşilçam filmi izleyen, benim ne demek istediğimi anlamıştır.

Hatta, Kuzey Güney dizisini izleyenler de anlar. Bu konu orda da işlendi çünkü.

İnsan neden, sevmediği biri ile sırf kendisini seviyor diye ve dahası, terkettiği ya da terkeden sevdiğini kıskandırmak, belki de intikam almak için evlenir. Niye yapar ki bunu.

En başta o insana yazık. Çünkü, gün geliyor, devran dönüyor. Yine sevdiğine dönüyor insan. Sense fırtınadan kaçışda sığınılmış bir liman olarak kalakalıyorsun. Bir başına ve yine yalnız. Tek başına seven olarak.

O kişiyi de anlamak zor. Sevmediğini biliyorsun ama sevginin ikinize de yeteceğini sanıyorsun. Ama yetmiyor işte. Başkasını sevenden, dahası sırf ona eziyet olsun diye sana gelen birinden ne beklersin ki. 

Seven, işte bunu yapmasın. Sırf seviyorum diye, kendisini sevmeyen birine, dahada önemlisi başkasını seven birine kucak açmasın. Hele hiç evlenmesin

Yorumlar

 1. Kesinlikle katılıyorum olan intikam alınmak için evlenilene veya sevgim ikimize de yeter diyenlere oluyor karşı taraflarsa kısa bir misafir gibi kalıp sonra gidiyor ve gidenin arkasindan bakakalıyoruz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet gidiyorlar en sonunda.. Bir anlık, artık heves mi denir, öfke mi denir.. o anki duygularla karar veriliyor ama sonu pişmanlık oluyor.

   Sil
  2. Pişmanlık dolu bir hayatı da kimse haketmez...

   Sil
 2. O dediğini yapan kişi çok büyük “Ah!” alır..Günah …Sevgi enteresan bir duygu Hayalperestçim..Bende yazılarımda ara sıra yazarım..Paylaşılması gereken bir duygu…Karşındakine o özel hissi hissetmiyorsan “Mış” gibi yapmak ya da birilerini unutmak için gitmek ya da “Eğlence” olsun diye yaklaşmak ya da “seçenek” gibi görmek çok yanlış çok..Karşındakide yanılır..Yanıltırsın..Üzülmesine neden olursun..ne gerek var ki tüm bunlara..
  Sevdiysen sevmişsindir..Hoşlanmışsan hoşlanmış işte..Söylersin ..Karşındakinde seninle paylaşacak duyguları yoksa, bitirirsin..Ama karşındaki ısrarla “Mış” gibi yaparsa..Şaşkına dönersin maazallah:):)…
  Yazık olur..genelde bu tür durumların sonunda..Karşındakinde zaten yoktur sevgi..
  Sende içinde bulunanı artık onunla paylaşmak istemezsin..
  Geçer gider öyle işte..
  Keşke her sevgi karşılıklı olsa, paylaşılsa ama olmayıncada olmaz ya..
  Ölle işte..:):)

  güzel ve sevgi dolu günler dilerim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzel anlatmışsınız. :)
   Bir de bilerek bu riske girenler var. Kazandıklarını sananlar. Ama hiç kazanmayanlar.

   Sil
 3. böyle evlenen yoktur ya hiç bence gündelik yaşamda.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Film ve dizilerin ilham kaynağı hayat değil mi? Vardır belki, bir iki tane falan.. :D

   Sil
 4. diziyi izlememekle birlikte, anladığım anladığınla paralelse, ben de beni seven birini tercih ederdim. Nedenlerini anlatmasam olur zahir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayır... olmazz... :D
   Tamam sizi sevenle evlenilir tabiki de ama gönülde başka biri olmayacak. Benim demek istediğim o. Birini severken, sevmediğiniz ama sizi seven kişi ile evlenmenin yanlış olduğu.
   Öyle değil mi?

   Sil
 5. kadınlar gününüz kutlu olsun efem.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Efenim. Eksik olmayın. :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…