Ana içeriğe atla

Facebook Zaman Tünelinde Dönüş Yok

Bunu ben söylemiyorum.Siber tehditlere karşı proaktif koruma sağlayan ESET'in Güvenlik Uzmanı Stephen Cobb söylüyor.

Ve devamında diyor ki, sakın ola ki inanmayın öyle diyenlere. Nerde ve kim olursa olsun. Facebook henüz böyle bir uyglama yapmadı.

Bunu diyenler, açıkça ve aşikar dolandırıcılar. Bunu sakın ola ki unutmayın.

Çünkü ne yazık ki, facebook artık kötü niyetli kişilerin iş adresi neredeyse. Kuruyorlar tezgahlarını. Tuzak uygulamalarla kişilerin bilgilerini çalıyorlar. Mesela en son Takvimime uygulaması yalan ve düzmece çıktıydı.

Timeline yani Zaman Tüneli uygulaması başından beri hiç sevilmedi. Zati zorunlu olması ayrı dert oldu. Milette bunu farkedip, tezhanını bu yolla işletmeye başladı.

Eninde sonunda Facebook Timeline - Zaman Tüneli uygulamasına herkes geçecek. Ve geçildiği an dönüşü olmayacak.

Bunu bilelim, kimselere kanmayalım.

Yorumlar

 1. Ben daha önce demiştim, bana güvenmiyor musun da ESET deyince yazı yazıyorsun :((( :)))

  YanıtlaSil
 2. kolay gelsin.bu facebookta ben beğendiğim sayfaların profilimde gözükmesini kapattım onu nasıl geri getirecem. Bir sayfayı beğendim ve o sayfayı beğendiğim duvarımda gözükmesin diye sayfa beğenilerini duvardan kaldırıdım. Şimdi onu nasıl geri getirecem hangi sayfayı beğenirsem beğeneyim profilde gözükmiyor.

  YanıtlaSil
 3. Yok Efenim, olur mu hiç. Size güvendiğimden,sizin lafınızın üstüne laf diyerekten yazmadım. Dünde haberlerde görünce dolandırıcılar artmış diye. Hatırlatayım dedimdi. ):
  Bak soru soran arkadaşı sana yönlendiriyorum.
  Arkadaş; bilmiyorum ama bu sitede sana yardımcı olacak bir konu bulabilirsin. Olmadı sorarsın.
  cenkblog

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…