Ana içeriğe atla

Salı Sallanacak

İki zıt kutup karşı karşıya gelecek. Kazanan belki de Türkiye gerçeğini ortaya koyacak.

Bir yanda, dram üstüne dramın, acının her türlüsünün yer aldığı, gözyaşının hemen hemen her karakterde sel olup aktığı – abartmayı severim- dizi, Öyle bir geçer zamanki dizisi.
Diğer yanda ise taze kan, yeni dizi, komedide iddialı olarak gelen Seksenler (80ler).

Evet Seksenler dizisi 24 Ocak Salı akşamı 19.50'de Trt1 ekranlarında bizlere merhaba diyecek.

Bence yayın günü olarak bile iddialı bir giriş oldu dizi için.
Zira bizler acıyı soframızda katık yapar, afiyetle yeriz.

Nitekim artık acıya öylesine doyduk ki, tatlıya ihtiyacımız var. Hemde baya iyi bir tatlıya. Ki yüzümüz şöyle bir gülsün. Bayram edelim.

Birol Güven imzalı Seksenler (80ler) dizisinde kadroda baya kaliteli. Gerçi Birol Güven'ide pek sevmem ama. Dizinin hikayesi çok tanıdık. Hala içinde yaşadığım ortamı gördüm tanıtımlarında. En başta soba faslı mesela. Hala onun üzerine ekmek koyup, nar gibi kızartıp, yağı üstünde eritip yeme tadını yaşayabiliyorum. Üstüne reçelde pek güzel gidiyor.

Evet, bakalım salı akşamı acı mı diyeceğiz yoksa ağzımıza bal mı çalacağız?

Seksenler (80ler) dizisi içinde baya bi iddialı konuştum ama inanın ki bi çıkarım yok. Benimki sade sadece açlık. Komediye olan açlık o kadar.

İzleyip göreceğiz bakalım doyacak mıyım, yoksa avcumu mu yalayacağım...

Yorumlar

 1. İlk senden duymuştum. Daha sonra TV'de 80ler'in tanıtımlarını görünce çok hoşuma gitti. Çok güzel olacağını düşünüyorum, öyle olmasını umut ediyorum diyelim.

  Salı günü 19:50-21:35 arası yayınlanacakmış. Öyle Bir Geçer Zaman Ki'nin yeni bölümü 21:00 civarı başlıyor. Yani 70 dakika boyunca keyifle izleyebiliriz. ÖBGZK'de konunun bocalaması nedeniyle de bence bir kısım 80ler'i izlemeye devam edebilir.

  Gerçi ülke olarak acıdan besleniyoruz. Umarım bu gelenek 80ler ile bozulur.

  YanıtlaSil
 2. Bende öyle umut ediyorum.
  Evet ÖBGZK özeti falan derken 9u buluyor yeni bölümünün başlaması.
  Ama bakalım o yarım saat ne olacak? dEmi ama :)
  Salı gelse de görsek artık.

  YanıtlaSil
 3. Ben beğenirsem 80ler'de kalırım. Böyle diziler kolay kolay yapılmıyor. (:

  ÖBGZK'yi sonra netten reklamsız izlerim. Ki zaten çoğunlukla öyle yapıyorum. (:

  YanıtlaSil
 4. yorumumu çarşamba sabahına saklıyorum. (:

  YanıtlaSil
 5. Benim yerime de izleyin efenim. Bir kaç gün daha izleyemeyeceğim. Yorumlarınızı takip edeceğim. (:

  YanıtlaSil
 6. Bi aksilik çıkmazsa kesin izleyeceğim.
  Anlaştık. (:

  YanıtlaSil
 7. Eveeet Efenim. Sizden güzel bir yazı bekliyorum.(:

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…