Ana içeriğe atla

Ben Bilmem Eşim Bilir.


Kaç hafta oldu bilmem. Kaçırmadan izliyorum bu yarışmayı.

Tıpkı tanıtımda dediği gibi; heyecan, aksiyon, dram, eğlence... hepsi var Ben Bilmem Eşim Bilir yarışmasında.
Ortaya atılan iddialar.. Eşlerin tepkileri.. Oyun sırasında eşe yapılan destek konuşmaları.. Girilen haller.. Muhabbetler.. Baya eğlenceli oluyor.

Açıkcası başlarda yarışmanın tanıtımını falan gördüğümde, artık ne saçmalıklar çıkarıyorlar demiştim. Bakmıyordum. Sonra, uzun bir süre maruz kalınca sevmeye başladım.
İlker Bey ayrı bir hava katıyor zaten. Çok iyi bir seçim olmuş.

Yarışmaya bildiğim kadarıyla başlarda sadece evliler katılabiliyordu. Ama şimdi sevgililer, nişanlılar da katılabiliyor.
Benim çözemediğim konu ise, tamam evliler arabayı alacak, beraber kullanacaklar. Nişanlıları desem, onların da ileride evlenme ihtimalleri var. Yani araba ortak olacak. Ama sevgililerde olay nasıl olacak ki? Şimdi bunlar ayrılınca araba kimde kalacak. Ben olsam, sevgilime vermem o arabayı, o da bana vermez. Ne olacak? Millet bunu düşünmüyor mu ki? Merak ediyorum.

Bi eşim olsa da katılsam diyorum hani.

Oyunlarda baya iddaalı olabilirim. Ama sadece acı biberde olmaz. Acı dokunuyor arkadaş. Yiyemem. Kimse yedirtemez bana o acı biberleri. Ama çıkarsa 1 tane yemek lazım tabi. Onu da bütün yut gitsin. :D
Bende yarın yarışmaya katılacakmışım gibi konuşuyorum burda. Eşi geçtim, sevgili bile yok, katılmak için.
Oyunlar demişken, onlara örnekler verelim biraz:
Acı biber yeme. (Kadınlara yediriyorlar niyeyse..)
Lahmacun yeme. (Bunuda erkekler yiyor.. !)
Odun Kırma.
Topuklu ayakkabı ile yürüme. (Erkeklere yaptırılıyor. Buda onların korkulu rüyası. :D )
Bardak çekme, bardak dizme..
Ağırlık kaldırma. (Son haftalarda çıktı ortaya. Erkeklere oynatılıyor.)
Kaleye top atma. Kırıp dökme... böyle gidiyor.

Birde artık, final oyununda şu arabaya adam sığdırma oyunundan vazgeçseler.
Yeni oyun görmek istiyoruz artık, İlker Bey..

Haftasonu Cumartesi/Pazar saat 20'de Kanal D 'de çıkan Ben Bilmem Eşim Bilir yarışması, bayram boyunca, her akşam ekranda olacak. Bunu da belirtelim.Ve son olarak, herkesciklere iyi bayramlar diliyorum..

Yorumlar

 1. Biz de iki haftadır izliyoruz. Özellikle erkeklerin topuklu ayakkabıyla koştuğu bir bölümde gülmekten kırıldım. Acı bibere gelince ben de hayatta yiyemezdim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet baya komik oluyor. Ama birde tehlikeli de oluyor tabi. :) Hele o muzlu yolda.
   Geçen bölüm kadın 33 tane biber yedi. :D

   Sil
 2. Başladığı günden bu yana müdavimiyim, çok komik:)) İlker ayrık kendine özgü sunumuyla programa ayrı bir hava veriyor.
  İyi bayramlar
  oyumuda verdim gittim:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet. O mimikleri, heyecanı, coşkusu süper. :)

   Size de iyi bayramlar tekrardan ve çok teşekkürler. :)

   Sil
 3. dert mi seninki yaw
  sevgili yoksa bir kanka bul kendine
  en olmadı ben erkek kılığına girerim
  ama topuklularla koşamam söyliyim :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D Tamam, sen topuklularla koşma, bende biber yemem.
   iki oyunun puanı gitti. Geriye 4 oyun kaldı. :D O da birşeydir.

   Sil
 4. O son oyunda bokunu çıkarıyorlar işin.
  o ne öyle yahu 35 kişi bi arabaya biniyo :d

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet. Bi değiştirseler daha iyi olacak. :) Ama rekor 22. :D

   Sil
  2. arabaya sığışmaca oyununu ben de gördüm :) eziyet gerçekten..bence de yerine daha yaratıcı bir oyun bulmalılar.

   Sil
 5. hiç duymadım bi bakıyim.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Bana göre eğlenceli. Ama şu var, 5 akşam üstüste sıkıyormuş. :D

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…