Ana içeriğe atla

Kahramanım Olur Musun?


Süperman
He-man

X-men
Spider -man

Bunlar en süperleri.
Birde bir şekilde süper güçleri oluveren kahramanlarımız var; onların özel kıyafetleri yok tabi. Ne çok kahraman gelmiş geçmiş.

Aslında Red Kit bile bir kahramandır.
Rambo da öyle.

Filmlerde dizilerde hep öne çıkan, gözüpek bir cengaver çıkar. Birilerini kurtarır. Elinden her iş gelir. Hem savaş ustasıdır hem aşk. Zira illa birini sever yahut sevdiği biri vardır. Ki bu durum, O'nu daha da kahramanlaştırır.
Hep bir kahraman hayali içindeyiz.

Beyaz atıyla gelir çoğu vakit, masallarda bile.
Peki niye illa kahraman bekleriz ki? Ya da niye kahraman deriz, deme ihtiyacı duyarız, birine, birilerine..?

Sevmek mi kahramanlık? Korkmamak mı? Birilerine meydan okuyabilmek mi kahramanlık ?
Neden kahraman arıyoruz ki?

Yorumlar

 1. e kahramanlar kurtarıyor güç durumlardan. kendimize faydamız olmayınca kahraman arıyoruz işte. Misal bana lazım da hangisi işe yarar bunların?

  rambo cıkkss racky cıkss alaaddin' in sihirli lambası olur bak.. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben kendi kendimin kahramanı olmak istiyorum. Acaba olmaz mı? :)
   Lamba iyi fikir. Aslında oda kendi kendinin kahramanı olmak gibi. :)

   Sil
  2. aladdin' in sinirli ablası

   bunu yapmamak için çok direndim ama oldu, yazdım. ayrıca böyle bi blog vardı sanırım yav.

   Sil
 2. GüçsZm bende keşke bi kahraman olsa yanımda gezse..canımı sıkanlara hey hişt dese
  Ama iyi yazı olmuş nerden aklına geldıyse aklına saglık eyy:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sesiyle heybetiyle korkutacak bir kahraman. :) Olsa da yesek misali.
   Teşekkürler. Öyle geliverdi. :)

   Sil
 3. Çizgi roman kahramanı deyince, Zagor'u unutmayalım Uyuşuk Hayalperest:) Bakın hiiç özel güçleri filan yoktur Zagor'un.
  İnsandan daha insandır o kadar:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Açıkcası Zagor'u pek bilmem. Bi ismini bilirim. Bundan böyle kahraman listesinde ama. :)

   Sil
 4. Zagor candır yazıcaktım ki üstte bir can yazan daha varmış bak :)

  YanıtlaSil
 5. Ali baba yı unutmuşsun:))
  Kahramansız olmaz ki mesela her çocuğun, ilk ve en büyük kahramanı annesidir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) değil mi? Kırk haramiyi dize getirmiş biridir Ali Baba.
   Benim aklıma da baba geldi. :)

   Sil
 6. onu bunu bılmem benım kahramanım garfıelddır:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Olabilir tabiki de. Bende severim onu.

   Sil
 7. İnsanlar çoğu zaman bi kahramana ihtiyaç duyar; her sıkıntı aşmasına yardım edembilcek birine... Yardım etmesine gerek yok, öyle bi kahramının varlığına inanmak yeter insana. Bu sebepten olabilir kahraman merakımız :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, çoğu zaman varlığı yeter. Zaten bu devirde kahraman bulmak, en zor iş. :D

   Sil
 8. kafamıza öle sokuyorlar da ondan.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olabilir. Her filmde, dizide biri çıkıyor, kahraman oluyor. Bizde gerçekte hep öyle birini bekliyoruz. :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…