Ana içeriğe atla

Rastlantının Böylesi


Geçenlerde mahallemiz yani daha doğrusu sokağımız ilginç bir olay yaşadı. Bence ilginçti. Tuhaftı. Olayı duyunca sizlere de garip gelecek. Gelmeli.. diye uzatırmışım lafı.

Sokağın başında karşılıklı iki ev.

Birinin evlenecek kızı, diğerinin oğulları var.

Komşuluk ilişkileri de iyi. Aralarında bir sorun yok. Görünen o değil gibide değil. Görüyorsun, yolda orda burda muhabbetleri var. Eve gidiliyor karşılıklı falan. Özetle dediğim gibi bir husumet yok.

Ama ne var ki, bu iki aile düğünlerini aynı gün aynı saatte yaptı.

Nasıl oldu bu iş, anlamadık.

Birbirlerine davetiye bile götürdüler. Sanki gelebilecekler de.

 
Şaka gibi. Sen kalk, karşı komşunla aynı gün aynı saatte düğün yap. Tesadüfün böylesine ne denir ki, bilmiyorum.

Sokak tam düğün havası yaşadı sayelerinde.

Tek korkumuz ise gelen misafirlerin yanlışlıkla diğer düğün arabalarına binmesi idi. Yahut yanlış konboyu takip etmeleri. Tabi ikisi de olmadı, herhalde, galiba. Sanırsam.

Biz ikisine de gitmedik. Şimdi iki komşu arasında seçim yapamadık. Birine gitsen diğeri darılır, ona gitsen diğeri. Düğün öncesi hediyeleri verdik gitti.

Böylesi bir raslantı kaç yılda bir yaşanır bilemem. Ama yaşanması lazımmış, görmek lazımmış.
 

Yorumlar

 1. :))) Biz ikisinede gitmedik:)) insan yarım saat ona yarım saat ona gider :))) ama belki pek samimi değilsiniz, şimdi eskisi gibi komşuluklar yok çünkü, bizim burada en yeni komşu kırk senelik olsa gerek:)))
  kesin onlar kendi aralarında konuşmuşlardır iki tarafta günü ertelemek istememiştir:))) ben de hemen senaryo yazayım:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Annem birinden birine gider dedim ama gitmedi. O gitmeyince, bende gitmem tabi. :D
   Olabilir. Sonuçta o gün nasıl zorlukla alınıyor. Ayarlamalar falan. İstememişlerdir yani. İnanırım ben bu senaryoya. :)
   Mesela geçen ablam anlattı. Eş tarafından yakınlarının düğünü kandile rastgelmiş. Onu hesaba katmamışlar. Düğün olmamış tabi, bu nikah tamam.

   Sil
 2. :))) ilginçmiş cidden heee karşı komşular bide vuuhuu davullar zurnalar iki düğünü düşünce çalınan kornalar çok fena çok fena:))

  Allah mesut etsin iki çifti de ehehee karmaşık işler düğün işleri zannımca:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Birde sokak küçük ve dar. İnlettiler yani.
   Bencede karmaşık. :) Amin amin. Arada geliyorlar ailelerine ziyarete.

   Sil
 3. mahallede baya bi karışıklık, kalabalık olmuştur haliyle..özellikle de araba konvoylarını düşünürsek :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birbirlerini de beklediler yani. Sırayla oldu iş. :)

   Sil
 4. yarım saat bi düğüne yarım saat bi düğüne gitcektiniz :D tabi hiçbirine gitmemek de bir çözüm. Ama cidden tuhaf bi tesadüf olmuş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) İyi çözüm bence.
   Yani, istesen denk getiremezsin.

   Sil
 5. Komik olmuş doğrusu. Birbirlerine nisbet yapar gibi..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Nispet. Evet durumu anlatan bir kelime gerçekten.

   Sil
 6. hihi neler de oluyor hayatta.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen. İnsanın başına herşey geliyor. :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…