Ana içeriğe atla

Çok Şanslıyım Çok


Şans dediğin nedir ki? Tek dişi kalmış canavardan daha sevimlidir herhal değil mi?

Bu da nerden aklıma geldiyse..

Şans dedik de, şans iki sınıfa ayrılır.

Birincisi, umuma açık şanslılar, ki onlar herkescikler tarafından şanslı ilan edilenlerdir.

İkincisi ise gizli şanslılardır.

Umuma açık şanslılar, adından da anlaşıldığı gibi, herkesin bildiği şanslılardır bunlar. Hatta o şansı kıskanırlar. Kıskanırız. İlk seferde görünen, bilinen şansdır.

Örnek verirsek şayet, ki vermek lazım tabi. Anam.. aklıma gelmiyor.. (burda baya bir durup düşündüm ama aklıma bir şey gelmedi ya..)

Mesela çekilişlerde hep kazananlar, gittiği heryerde beklemek nedir bilmeyenler, falan.. filan işte.. Fazlada lafa gerek yok, umumi zati, biliyorsunuz işte.

Gizli şanslılar ise, şanslarının pek farkına varmazlar. Kimse varmaz hatta. Sonradan çıkar ortaya, anlayan anlar.

Misal, otobüsü kaçırmıştır, uçağı kaçırmıştır. Ne kadar şanssız olduğundan yakınır. Ama o uçak düşünce, otobüs kaza yapınca, ne kadar şanslı olduğunun idrakına varır.

Yoldan geçerken, ardınızdan düşen bir cisim mesela..

Yani dediğim gibi, bu şans gizli. Farkına varamıyorsunuz ki evrenin size güldüğüne, koruduğuna.. değil mi?

Şimdi birde isim şansı diye bir şey duydum. Bu varsayıma göre ismimde A harfi olduğu için acayip şanslıymışım ben. (Bu kesin gizlidende gizli. Kesin.)

Bu linkte sizde isminizi analiz ettirebilirsiniz. Ben baktım, iyi şeyler söyledi, sağolsun.

Ayrıca belirtmek isterim, benim bahsettiğim şans meselesini o linkteki forumun sahibi, haberlerde söyledi. Ama şöyle göz attım, öyle bir şey bulamadım. Tamam harflerden bahsedilmiş de tüm harflerin özelliklerinden bahsedilmemiş. Ya da ben göremedim. Gerçi kitabı varmış, kesin kitapta yazıyordur da, kitabı alsınlar diye forumda yazmamıştır.

Ben daha geçen gün gördüm haberlerde, cuma ya da cumartesi, öyle diyordu. O haberin linkini bulamadım maalesef. Sizde bu isim analizi ile idare edin gayri. Napalım..

Yorumlar

 1. ben neymişim yaaa, yüksek zeka, atılgan, enerjik. adım ve soyadım çok uzun olduğu için yazdı da yazdı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende de yazıyor enerjik diye ama şuan o enerjinin e'si bile yok bende. :)

   Sil
 2. hiç inandırıcı gelmedi :) hatta test etmek için abcde yazdım ki adamın dediğine abcde kişisi süpersonik bi eleman :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D Zati bir isimle olaydı bu iş, herkes aynı ismi koyardı çocuğuna. Öyle değil mi?
   Mesela biryerde demiş ki, savaşta batan geminin adı Dumlupınar, gemi kazasında ölen insanın soyadı Dumlupınar..
   Böyle düşünüp isim konmalıymış.

   Sil
 3. ben de gizli şanslıyım o zaman :)
  "a" ne kadar çoksa şansımız da o kadar çok mu acaba :)
  bi de dediğin gibi o site çok yetersiz.. beleş bilgi vermiyorsa demek..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyi bi nokta aslında, sormak lazım. :) Bende de iki tane var misal, hatta ilk harf A.
   Evet, daha çok kitaba saklamış gibi.

   Sil
 4. Link iyiymiş:):) baktım şimdi de:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bende aratıp bakınca, böyle bir site göreceğimi sanmamıştım. Haberi bulur, çıkarım diyordum. :)

   Sil
 5. sırıttım valla okurken.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Bende. İsminize de baksaydınız gelmişken. :)

   Sil
  2. yaptım.
   şaşırtıcı derecede doğru analizler.
   :)

   Sil
  3. Ne güzel o zaman. :)
   Arada tutuyormuş.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…

Şubat Dizisi Final

Şubat dizisini bu konumda tanıtmaya çalışmıştım. Konusu her ne kadar orijinal gibi görünse de, orijinal değildi. Dizi bu akşamki bölümü ile final yapacak. Bence geç bile kaldılar. Zira, orijinal olma yolunda ilerleyebilecek güzelim senaryoyu mahvettiler. Yapımcıların mı yoksa senaristlerin mi merakı var, şu karanlık insanlara? Bir kötü adam oluyor ya dizide. Tam iyi olan onu altedecekken, bir bakıyorsun ki arkasında karanlık güçler var. Gölge adamlar falan. Yani senaryo uzadıkça uzuyor. Suyu çıkıyor işin. Şubat dizisi de aynen böyle oldu ne yazık ki. Dizinin kötü adamı sadece Samim Akça diye biliyorken, bir baktık, ardında daha kötüleri de varmış. Gölge adamlar bunlar. Yüzleri görünmüyor. Sonraları daha nice kötüler çıktı. Kimin ne olduğu belli olmamaya başladı. Dizinin başlarındaki o şifalı ilaç olayı artık bayatladı. Dünyanın, olayların akışına sahip olma derdine düştü herkes. İyi görünen insanlar tek tek kötü çıktı desek yeridir. Mesela Şubat'ın baba yerine koyduğu adam Aziz bey…