Ana içeriğe atla

Düğünler ve İlginç Fikirlerİkidir denk geliyorum, haberlerde. Millet, ilginç detaylara imza atıyor düğünlerinde.

Mesela artık nikah şekerlerinde neredeyse devrim yaşanıyor. Adı sadece nikah şekeri olarak kaldı desek yeridir. Şeker yerine başka başka şeyler çıkıyor karşımıza. Seçenekler çok.

Hatta sosyal sorumluluk konusunda hassas kişiler, bu özel günlerinde bile bir sorumluluk örneği gösterip, şeker yerine kartlar dağıtmaya başladılar.

Bir çevreci damat ise, nikahında şeker yerine ağaç fidası dağıtmış davetlilerine. Ne güzel bir düşünce. Gördüğümde keşke tanıdığım biri olsaydı dedim. Alırdım birkaç tane. Öyle ya, nikah şekeri bir tane alınmaz. Çifter çifter alınır bizde.

 
Bir başka ilginçlik ise tamamen damadın başının altından çıkıyor.

Sözde geline şaka yapmış beyefendi.

Damadımız itfaiye çalışanı imiş. Tam nikah kıyılacakken birden itfaiye sireni duyulmuş ve damat bir şey demeden, masadan kalkmış gitmiş. Gelin şaşkın. Nikah memuru almış eline mikrafonu, geline abuk sorular soruyor. Böyle bir 10 dk. geçiyor ve damat, sırıtarak içeri giriyor.

Neymiş.. şaka yapmış.

Hayy.. ben böyle şakaya.. Ben gelinin yerinde olsam, nikahta damada hayır der, çeker giderim. Sonra sırıtarak gelir... şaka.. şaka.. derim.

Düşünsenize kızın o andaki halini. Adam masadan kalkıp gidiyor bir şey demeden. Neymiş, işe gidiyormuş.. pehh.. yemişim ben o işi.

Tabi bunları diyen benim. O gelin şuan gayet mutlu. Allah bozmasın Efenim. Ne diyelim.

Böyle de ilginç fikirlere sahip bir toplumuz.

Yorumlar

 1. fidan tamam da masada bırakıp gitmek nedir ya
  kızın onurunu mahvetmiş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aşkın gözü körmüş.. dedikleri bu hallerde bariz çıkıyor ortaya bence. :)

   Sil
 2. o ağaç olayını bi 10 yıl önce görmüştüm hatta yaşamıştım. Küçük çam fideleri, evet.

  hep kadınlar mı gitme eğiliminde olacak, iyi yapmış. sevdim itfaiyeciyi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet çam fidesi idi verdikleri. Alıp ektiniz mi bari. :)
   Gitmeninde bi zamanı olur. O masaya oturmuşun, o dakkada gidilir mi hiç.. gideceksen masaya oturmadan git, yada sonra kalkınca git. Masadan kalkıp gitmek ne oluyor...
   :)

   Sil
 3. Damada bak yaw
  süperman sanki de tükürecek alevlere
  kimsin sen oğlum, neyin peşindesin :D

  Bu arada nikahına benide çağır Uyuşuk Hayalperest,
  istersen şahidin olurum senin,
  istemezsen damadın şahidi de olurum fark yapmaz :D
  şarkının devamını unuttum yaw :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D He ya.. Sanki memlekette adam kalmadı.
   At imzanı kurtulayım.. diye devam ediyor galiba.. sanırsam.. :D :)

   Sil
 4. Şakacı damada o kadar çok şaşırdım ki nikah şekerleri hakkında yorum bile yapamıyorum. Hanım kızımızı tebrik ediyorum, aşk insanın gözünü ancak bu kadar kör edebilir. Maşallah gönlü pek ferahmış:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle.. Körün körü olmuş kızcağız. :) :)

   Sil
 5. :):):) süper..mimin var Hayalperestçim..

  YanıtlaSil
 6. valla kıkır kıkır güldüm.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D Aman dikkat, gülme başına gelir demişler..
   Şaka şaka.. gülünmeyecek gibi değil. Ama başa geldi mi gülünmez o ayrı. :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…