Ana içeriğe atla

Sinirsel Boyun Ağrısı


İnsanın sinirden boynuna ağrı girer mi? Benim girdi. Potansiyel yüksek. Sinir olmaya odaklanmışım.

Zaten geçen adamın teki, evrağını yırttı parçaladı. Patronda yoktu. Demedim ama ona. Hala acaba anlatsam mı diyorum. Yırttığı evrakları da atmadım daha.

Olay şöyle cereyan etti. Ben bir şey yapmadım, önce onu diyeyim. Gayet sakin ve iyi niyetli idim. Adam bilgisayardaki kayıtlarıma bakıp, tüm ilçenin kayıtlarını görebilceğimi iddia ediyordu. Ve buna göre benden istediği evrağa bunu not düşmemi istiyordu. Ama yok, görmüyorum. Ayol ben bir garip kurumum, nasıl göreyim, tüm ilçenin kayıtlarını. Ama görüyormuşum. Efenim dedim, gidin kaymakamlığa onlar işini halleder. Beni buraya yolladılar, zamanımda yok, yaz ver, diye ısrar ediyor. Diyorum ki, bendeki kayıtlar işinizi görmez. Ama hala tüm kayıtları gördüğüme ısrar ediyor. Sonunda yapmıyorum be, uğraşmıyorum dedi ve yırttı evrakları. Ve gitti.
Ben ona yardımcı olmak istedim. O inadından ikna olmadı.
Şimdi o sinir haliyle patronla denk gelselerdi ne olurdu acaba diyorum. Patron öyle diretmelere acayip kıl olur. Yani sen işini bilmiyorsun, ben biliyorum nasıl olacağını demeye çalışanlara kızar.
Neyse diyorum, iyiki yokmuş. Adam kendi kendine söylendi ve gitti. Benim kabahatim yok. Olmayan bir şeyi veremezdim zaten.

Bunu da paylaşmış oldum. İçimde kalmış idi.

Ne diyordum. Sinirlerim boynuma vurdu. Geliyorlar sağdan sağdan. Çok lazımmış gibi. Halbuki eve gittiğimde yoktu. İşyerine geldim yine hissetmeye başladım.

Tuhaf..


Yorumlar

 1. varya benimde öyle..yoğun ve gergin çalışma temposundan olsa gerek..hatta benim biraz daha ileri aşamada sanırım ..haftasonu doktora gidicem bakalım hangi süprizle karşı karşıya kalıcam bilinmez artık :):)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben şanslıyım demek. Sinirim geçince geçti çünkü, çok şükür. Size de geçmiş olsun. İnşaallah birşey çıkmaz. :)

   Sil
 2. Ah bilirim bu boyun ağrısını. Derin nefes ve Allah'a havale yöntemini öneriyorum Hayalperestim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. :) Çok şükür çok sürmedi. Cidden sinirden yani, sinir eden olay ortadan kalkınca, ağrı da gitti.

   Sil
 3. sol tarafım ama sinirden değil, spor yaparken oldu ama sinirden de olur ki en çok sinirden olur zaten bu tutulmalar. geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim.
   Doğrudur. Hiç başıma gelmemişti, geldi. :)

   Sil
 4. Boyun ağrısı berbattır
  Geçmiş olsun
  Geçsin gelmesinn

  YanıtlaSil
 5. Çok geçmiş olsun efem :)

  YanıtlaSil
 6. Salla gitsin böyle gazmaları.İyi bilirim o tipleri.Senin sadece boynuna benimse her yerime ağrı giriyor böyle durumlarda.
  Fazla takma şekerim yoksa olan bize oluyor.:)

  YanıtlaSil
 7. Ters yatmışsındır yahu :d

  YanıtlaSil
 8. DepresifPolyanna ve A.O.Bolat çok teşekkür ederim. :) Geçti gitti. Ve evet gelmesin bir daha. :)

  Karışık_pizza, haklısınız. Takmamak lazım. Ama ağrım o olaydan değildi. Ona pek sinirlenmedim zati. Kendi etti sonuçta. O gün başka şeye sinir oldumdu. :)

  Safransarı, yok değil. :D Aniden geldi ve geçti. Ters yatıştan olsa tüm gün sürerdi o ağrı. :)

  YanıtlaSil
 9. Madem bu olaya sinirlenmedin
  sinirsel boyun ağrının gerçek nedeni nedir acaba?
  acaba nedir nedir :D

  Bir de ;
  bir dahaki sefere haber ver de çıkışta döveyim ben onları
  tamam :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birinin lafına kızmıştım. Kim olduğu mühim değil, geçti gitti. :D

   Tamam. Tetikte ol. :p

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…