Ana içeriğe atla

ATM Krizi.


Mahallemizde günlerdir atm krizi yaşanıyor. Hiç haberiniz yok. Yakında gazetelere çıkacağız he. :D
Efenim mevzu pazartesi patlak verdi. Bizim işyeri parkın içinde. Aynı parkın içinde de atm var. hangi bankanın atm'si olduğu bende kalsın. Mahallece diyebileceğim kadar çok insan, mahalleye bir atm istiyordu zaten. Kurulduğunda herkescikler mutlu oldu. Hatta atm karşısındaki binada oturan beyamca üşenmiyor, geceleri atm'yi gözetiyor. Mesela bir keresinde atm zarar veren çocuklar görmüş. Seslenmiş, hemen kaçmışlar.
Bir de bizim işyerine yakın ya bu atm, atm ile bir sorun çıktığında direk bize geliyorlar. Birde isteyenlerin ve kurulması için en başta uğraşan kişi de patron.
Hal böyle olunca, sorun çıkınca herkes bizim kapıyı çalıyor. Bizde de sorun merkezinin telefonu var birde. Ara gelsinler, aramadınız mı hala bozuk bu atm, diyenlerin sayısı bir hayli fazla.
Bu meşhur atm'nin pazartesi günü, belediye işçileri parka ağaç dikerken kabloyu kopartıyor. Bunu da bize şöyle anlatıyor. Girdi içeri, .. bey, ön tarafınıza da ağaç dikmek isterdik ama elektrik kabloları var. sorun çıkar, zaten atm'nin net kablosunu çukuru açarken koparmışız. Çukurları küçük araçla açıyorlar. O an şahsen durumun mahiyetini pek kavrayamamıştım.
O gün ve bu gündür, gelen gelene. Atm çalışmıyor, ne oldu diye soruyorlar. Bugün en son patron bankanın genel müdürüne ulaştı. Onlar Telekoma söylemişler, onların işi imiş. Bugün sağolsunlar geldiler. Atm içinde bankadan gelmişler. Bunlar bir atışır gibi olmuşlar. Yok senin işin yok senin işin diye. Patron yanlarında, o söylüyor. Yine müdürü arıyor. Neyse bunlar anlaşmışlar. Az önce yine geldiler. Kopuğun olduğu yere bakıp duruyorlar. Görüyorum. Dolanıyorlar. Kanımca iş uzun bir iş. Patronda yanlarında. E tabi böyle kendi işi gibi hep yanlarında olursa, şikayet içinde ona gelirler.
Şimdi ellerinde kablo ile dolanıyorlar. Bakalım bu atm krizi bugün son bulacak mı? 
Bulmayacak belli oldu. Şimdi içeri patron girdi, sordum, olmuyormuş... 
Atm mi var derdin var arkadaş.


 

Yorumlar

 1. hayır sanki banka size prim veriyor değil mi? bir de sizin başınıza kaldı atm :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen, başımıza kaldı. :)
   Yok yahu, ne primi. Temizlemek için suyunu bile bizden alıyorlar. :D

   Sil
 2. ATM'ler piyasaya çıkınca ne kadar da heyecanlanmıştık... Düşünsenize para veriyor bize.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi? Kuyruk beklemek yoktu guya ama yine kuyruk oluyor. :)

   Sil
  2. En gıcık olduğumuz şey; ATM'de işlem yaparken kuyruktakinin ensende solumuş olması.

   Sil
  3. Ensende olmasa bile insanı geriyor, arkanda birinin beklemesi. :)

   Sil
 3. atm başınızı yakmış bildiğin. olsa dert olmasa dert.
  bizim evin biraz yakınında garanti'nin vardı hiç işim düşmedi.. onu baya ileri taşıdılar. o hafta biri garanti cepbanktan para yolladı tee cehennemin dibine yürümek zorunda kaldım.. bu bankamatiklerin sorunu ne bilemedim dostum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle. :)
   Varlığında işin düşmez, yokluğunda deli gibim ararsın işte. :) Hep öyle oluyor bu işler, niyeyse..

   Sil
 4. başınıza bela almışınız, bari bankayla ufak bi komisyonda anlaşsaydınızda bu sıkıntılar birşeye yarasaydı ;)

  YanıtlaSil
 5. Sanki Türkiye'yi kurtarıyorlar , azme bak :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) İşin düştü mü çalışmıyorsa dünya durmuş demek oluyor da ondan.

   Sil
 6. vay be ne macera. cem yılmazlık bu.
  :)

  YanıtlaSil
 7. Hangi banka bu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende kalsın ya.. Kötülemek için yazmadım ki.

   Sil
  2. ama bende kötüleyici bir yazı demedim kiiiii:):):) bir nedeni vardı neyse artık :):)
   sevgiler:)

   Sil
  3. Öyle dediniz demedim ki ama..
   Yazdığım konuyla direk kötülemek geliyor insanın aklına.
   Sevgiler. :)

   Sil
 8. Çok ayıp etmişler ben olsam isimlerini yazardım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazsam da yazmasam da kaybediyorlar zaten.

   Sil
 9. ATM krizi bu olsa gerek, kolaylıklar..
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kabloları bantlayıp kısa süreli çözüm bulmuşlar şu an. :)
   Bakalım İnşaallah tekrar etmez.

   Sil
  2. İnşallah..
   :)

   Ederse de yeni bir yazı okuruz fena mı!!
   :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…