19 Temmuz 2013

Sesler... Sesler... Sesler...


Şöyle durup etrafısı dinlemek istesem, sadece gürültü var gürültü...
Bu havalarda kapalı cam kalmaz. Bizde de öyle. Ama bir yanımızda inşaat sesleri var. Okulu yıkıyorlar, kaç gündür bitmedi gitti. Bugün de yolda izgaz çalışması çıktı. Asfaltı yarıyorlar. Onların sesi. İki yandan çevrildik resmen. Bir şey değil, ben telefonla konuşurken zorlanıyorum. Telefonla konuşurken etrafın sessiz olması lazım. Yoksa telefonun diğer ucundaki sese odaklanamıyorum. Anlamıyorum ki ne dediğini. Sonra adım sağıra çıkıyor.
Bu sesler yetmiyormuş gibi bir de kavga sesleri çıktı. Yıkım alanına demirleri toplamak için birileri gelmiş. Çalışanlardan biri de sanırım onları kovmak istedi. Ki onlarda laftan anlayan cinsten insan olmuyorlar. Zaten onların işini yapacak insanda öyle olmalı. Çalıp çırpmak değilde, çöpten, böyle inşaatlardan bir şeyler toplamak için iyi cesaret lazım insanda. Değil mi?
Bunlar baya bir süre dalaştılar. Ama içlerindeki küçük çocuk onlar dalaşırken boş durmuyordu, demirleri topluyordu. Sonra gitmişler. Baktım, işçiler okulun demir kapısını atık bir demirle kitlediler.
Yıkım hala devam ediyor. Sesler devam ediyor. Yoldaki çalışma devam ediyor. Sesler devam ediyor. Bir yandan yağmur yağıyor. Aman ne güzel bir gün...

12 yorum:

 1. oturduğum binanın dış cephe kaplaması yapılıyor 2 aydır. ve ben cumartesi pazar matkap sesiyle uyanıyorum o kadar süredir. Ha dur geçen hafta sonu gürültü yoktu, sanırım bizim binanın matkaplık işi bitti ve yan binaya geçtiler ki ordan da gürültü geliyor haliyle.. velhasıl bilirim bu durumu, çok uyuz bir şey..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 2 aydır ne kaplaması o öyle. :) ya bina çok büyük, ya da o şirkette sorun var.
   Evet kafa şişiriyor resmen. Allah sana da sabır versin.

   Sil
 2. İnşaat olmayan yer var mı diye sorasım geldi!
  İnşaat cenneti Türkiye:) Yap yap bitiremediler, biri bitiyor, biri başlıyor. Yol inşaatı bitti diye seviniyoruz, pat bilmem ne kablosu için tekrar açılıyor! Yan site inşaatı bitiyor, hiç sevinme. Karşıdaki yeşil alan çoktan imara açılmış, yakın zamanda inşaat başlar...Durum bu:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Galiba yok. :)
   Bizim burası da öyle. Her gün yeni bir inşaat başlıyor. Küçükken oyun oynadığım yerlerde artık binalar var.
   Şimdi çocukların oynayacağı yer yok.

   Sil
 3. Müthiş bir gürültü kirliliği ile çevriliyiz, değil mi? :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şu an için bu soruya, bağırarak "evet" diyorum. :)

   Sil
 4. vay ya, sizin orası şantiye olmuş.
  :)

  YanıtlaSil
 5. o matkaplar sanki duvarı değil beynimizi deliyormuş gibi oluyor. Dayanılacak şey değil doğrusu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Neyse ki o ses bitti. Ama inşaat makinelerinin sesi aynen devam. :)

   Sil
 6. En yakın zamanda kulaklarının huzura ermesi dileklerimle..
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler.. :) Kısa zamanda olmayacak ama olsun.

   Sil