Ana içeriğe atla

Oyuncu Değişikliği.


Galiba bu terim genelde sporda kullanıyor. Ama merak etmeyin, o olaya girmeyeceğim. Henüz aklımı peynir ekmekle yemedim.
Dizilerdeki oyuncu değişikliğinden bahsetmek istiyorum. Şimdilerde yeni sezonlar başlıyor ya, onların deyimiyle taze kanlar geliyormuş dizilere. Sanki diğerleri bayatlamıştı da. Madem bayatlamıştı niye bitirmiyorsun diziyi. De mi ama... 

  Bu sezon bu konuda en dikkat çeken dizi, Avrupa Avrupa dizisi. Kadro baya değişmiş arkadaş. Koparan ailesinin ana-babası yok. Meşhur haylaz dayı yok. Dizinin makmazeli yani sonrasının madamı yok. Yerlerine yeni yüzler getirilmiş. Sebep? ... Kimbilir ne... Zaten bilen bilir, Gülbahar karakterini ilk önce İpek Tuzcuoğlu oynuyordu. Sonra birden Ebru Cündübeyoğlu oldu. Hadi neyse ona alıştık bir şekilde. Hatta İpek'i unuttuk. Ama şimdi dizi toptan değişmiş gibime geliyor. İlk gördüğümde yeni gelenlerin gidenlerin aynen yerine geldiğini sandım. Yok artık dedim. Bu kadar da olmaz. Dizi tarihinde ilk olurdu herhalde. İki baş oyuncu birden değişiyor aynı rol için. Hadi bizi bir rol için değişikliğe alıştırdılar da, ikisi birden fazla gelir.
Bu durum Avrupa Avrupa için değil, tüm diziler için geçerli. Böyle oyuncu değişiklikleri bence dizilerin izlenirliğini düşürüyor. Haksız mıyım sizce? Her sezon başka yüzler, başka başka hikayelerle dizinin suyunu çıkarmalar falan. Boşa çırpınış. Madem yeni oyuncu alacak gücün var, dizi çekecek de, git başka dizi çek, niye aynı adla devam ediyorsun? Adı mı para ediyor bu dizilerin bilmiyorum ki... Israrla devam ediyorlar ama konu almış başını gitmiş oluyor.
Şahsen oyuncu olsam, böyle bir teklifi hiç kabul etmem. Yeni tazecik bir dizide oynamak varken, niye başka dizide başkasının yerine geçeyim ki. Yahut cankurtaran rolü üstleneyim.. Oyuncu olsam ilk kurallarımdan biri bu olurdu galiba. :D
Yeni sezon için gördüğüm ve gözüme takılan şimdilik bir dizi. Sizin gözünüze takılan, bildiğiniz varsa paylaşın da bilelim. 


 

Yorumlar

 1. daha az önce yeni bölüm fotoğraflarına bakıyordum, başrol oyuncularını görmeyince ayrıldılar mı acaba diyordum.. hayırlı olsun, izlediğim bir kaç diziden biriydi, umarım izlemeye devam edebiliriz.

  YanıtlaSil
 2. ha bir de bu konuda en iyi değişiklikleri sanırım Gülse Birsel yapıyor. yeni karakter çıkartma konusunda çok başarılı...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende bakıyordum, eğlencelik niyetine. :)
   Bakalım yeni karakterler nasıl. Bana tanıtımlardan fazla abartılmışlar gibi geldi ama, izleyince görürüz artık.
   Evet, Gülse Birsel bu şekilde Ayrupa Yakasını birkaç sezon yürütmüştü.

   Sil
 3. Kesinlikle Yalan Dünya!
  ve Muhteşem Yüzyıl'ı ne bileyim MerveBoluğur gelmiş bir iki bölümlük izleyeyim, öyle haber vericem :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Orda kimler değişti, hiç görmedim.
   Muhteşem yüzyıl dizisi de var değil mi ? Hürrem ile bu konuda imzasını attı zaten. :)
   Diğerleri gelip geçici oluyor değil mi?

   Sil
 4. Bu dizi için konuşamam da genelde tüm dizilerde oyuncu değişikliği olunca insanda aynı hissiyatı yaratır ççünkü eski oyuncuya alışırsın. Leyla ile mecnunda leyla her değiştiğinde, spartacüste başrol değiştiğinde ister istemez garipsemişimdir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, geneli öyle. İsimden vazgeçemiyorlar. :)

   Sil
 5. ben de taze dizide oynardım.
  ama herhalde ekmek kapısı işte.
  ondan yapıyolardır.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)
   De mi.. bir yerde ekmek kapısı işte. Ama beğenmesek de çoğunu izliyoruz. :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…