Ana içeriğe atla

İçimden Geçenlere Dur ! Demem..


Desemde siz inanmayın, bazen çok kabalaşıp, en çirkin halimle “ dur.. hopp.. yok artık..” diyerekten durdurup, hatta susturuyorum içimdekileri.

Şimdi öyle olmayacak. İçimden geçenleri, gelip geçmesin, gelsin geçsin, izi kalsın diye, yazıyorum. Niyee.. çünkü bir mim olayı var ortada. Kaşındım canım ben. Ortaya en tuhafından bir yazı çıkaracağım dedim üstelik.


Gelelim içimdekilere. İçimden, şu birkaç gündür, bir çiçek meselesi geçiyor. Gerçi biraz özelime giriyor ama benim bu düşüncelerim bir tuhaf bence.

Bu yılın başı idi. Yolda biri ile yürüyordum. Bir çiçekçinin önünden geçtik. Yanımdaki kişi dönüp bana:
-ne tür çiçek seversin, dedi. Yahut hangi çiçeği seversin de demiş olabilir. Unuttum. Bende cevaben:
-Niye sordun ki ? Dedim. Halbuki hani denir ya kabak gibi ortada idi sormasının nedeni. Oda “hiçç.. dedi. Galibaa.. Bende biraz içimden konuşur gibi, biraz sessizce;
-ımm.. gül olabilir.. gibisinden laflar ettim.

Sonuç; bir şey yok.. o kişi ile bir daha görüşmedim. Şimdi birkaç gündür o diyaloglarımız aklıma geliyor. İnsan soracağına bir gül kapar değil mi ama.. ama nerdee.. Aha böyle bir daha almaya fırsatın olmaz işte.. Alsaydı bir şeyler değişir miydi.. sanmıyorum.

Şimdi ben geçenki mim gibi, başkalarını mimlemeyi unuturmuşum. Yok yok, unutmadım bu sefer. Kimi mimlesem ki... Gerçi baştan dediğim gibi çoğumluğumuz zati, içimizden geçenleri yazıyoruz. İçimdeki ses, geçenler, bana aynı geliyor da ondan öyle diyorum. O bakımdan mim severlerden bir iki blogdaş seçeyim;

Biricitconsungünlüğü, Ebola günlükleri ve Süpercellma. İçinizdeki ses, ne diyor ki...

Yorumlar

 1. Bak bende aynı konuyla seni mimliyordum iyi mi :)) Deli olurum öyle sormalara sorma al gülü bak nasıl prim yapacaksın ama nerdeee :)

  YanıtlaSil
 2. :) Bir dahaki sefere.
  Değil mi ama, hadi sordun, cevabı da aldın.. Ee ne oldu şimdi. Başın göğe mi erdi, öğrendin de. :D

  YanıtlaSil
 3. bana da sorsalar gül derdim..eminim...madem almayacaksın niye sorarsın?Ben biraz daha iyimser olarak yakında bir demet gülle karşında görürsen arkadaşını şaşma ..diyorum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok, sanmıyorum. Bunca zaman sonra hangi akla hizmetle çıkacak karşıma. Delirmesin. :D

   Sil
 4. :):) görsele bayıldım..Tamda bana hitap ediyor..Çiçek mevzusu ilginç olmuş,:):):)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi? Bazen banada diyor, dinliyorum bazı bazı. :D
   İlginç değil mi? Kendi de ilginçti zati. (: (:

   Sil
 5. seni mimlemiştim ama yapmışsın bile pes pes.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D
   İçimden gelenlere dur diyemedim, kusura bakma.. (:

   Sil
 6. o gülü neden almamış bende sınır oldum sımdı almayacaksan neden soruyosun kardesım:)
  ama soyle bı durum var belkıde ılerde alacak bı zaman sonra surprız yapacak aniden,içimden bi ses öyle dio:)
  tesekkur ederım canım mımledığın ıcın:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani, ama yok artık öyle bir şansı. :)
   Ben teşekkür ederim.

   Sil
 7. ha ha ha hadi bahçede gül yetiştir o zamaaaan.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Var ki zaten. Ama bi doğru açamıyorlar, böcüklerlerden dolayı.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…