Ana içeriğe atla

Yurdum İnsan Manzaraları


-Dış kapı açıktır ama iç kapıyı kapalı görüp, kapıyı da açmakta zorluk çekince, kapalıymış diye geri dönen insan. Bu bina sadece o işyerine ait. Başka iki kapısı var, başka odalara açılan.

-Kapıların tümü açık olduğu halde, beni görmeyip kimse yok diye geri dönen insan.

-Ödediği küçük bir ücrete bile makbuz soran insan.

-Resim lazım dediğimizde, " ne yapacaksın.." diyen insan.

-Kayıt yok dediğimizde, " yok mu?.."  diyen insan.

-Başkası adına evrak almaya gelene, o kişinin kimlik numarasını sorduğumuzda, " benim adımdan çıkmaz mı.." diyen insan.

-Daha içeri girmeden dış demir kapıdan itibaren kapıyı vuran insan.

-İki kuruş için 100T.L. yi uzatan insan.

-Bana “abisi” diyen insan.


Not:işyerinde karşılayıp yaşadığım durumların özetidir.

Yorumlar

 1. Dışarıdan okuyunca komik görünüyor ama yaşayan için sıkıcı bir durum olsa gerek :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında söyleyene bağlı. Kimisi sadece öyle ani tepki ile söylerken, kimi çok uyuz söyleyebiliyor. O da tabi sinir ediyor. (:

   Sil
 2. ha ha hayat zor sanaaaaaa.
  :)

  YanıtlaSil
 3. -Resim lazım dediğimizde, " ne yapacaksın.." diyen insan.

  Bu süper bak :P :D

  Ama epey can sıkıcı oluyor dimi bu durumlar, buradan komik görünmesi doğal...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O an "çerçeveletip duvarıma asacağım.." diyesim gelmiyor değil. :D

   Sil
 4. "İki kuruş için 100 TL uzatan insan"

  Tamam bu sınıfa dahilim ben de.
  10 TL'lik fön için 200 TL uzattım bugün.Bir yerde bir şekil bozdurulacak ama.N'apalım.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani, illaki bozulacak o para. Ama bize sırf gıcıklık olsun, nasılsa bozamaz bende para vermeden giderim, hesaplarıyla yapıyorlar. :D

   Sil
 5. :)) merhabalar üyenizim.. bende bloguma beklerim şimdiden teşekkürler,sevgiler...

  http://www.bensukaya.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 6. Makbuz sormak iyidir diye biliyordum :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Makbuz vermiyorsanız, tuhaf oluyor. :) :)
   Artı, bu da sırf gıcıklık olsun diye sorulmuş bir soru. :)

   Sil
 7. bende bu insancıklarla hergün karşılaşıyorum:) Bende beklerim

  www.bakbuharika.blogspot.com

  Facebooktan takip etmek için

  http://www.facebook.com/pages/BaK-Bu-HaRiKa-DeKoRaSyOn/447201555298044

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…