Ana içeriğe atla

Türk Filmi Klasikleri – Kuzey Güney


Kuzey Güney dizisini severek izleyen, şimdiye kadar hiçbir bölümünü kaçırmamış biriyim.

Yeni sezonda sanki eski havası yok gibi.

Dizi, Türk filmi klasikleri ile ilerliyor.

Misal 1: Kuzey, Ferhat'ın kızı Deniz'i etkilemek ve tanışmak için, kapkaççıları kovalıyor. Kız anında buna güveniyor. Birde utanmadan öyle herkese güvenmem ki ben diyor. Hepten kıl oluyorsun. Duvarlarım var diyor, hayatının tüm sırlarını döküyor Kuzey'e. Yani klasik bir durum işte. Klasiği fazlasıyla kısalttılar üstelik.

Misal 2: Cemre sevdiğini yani Kuzey'i başka kızla görüyor. Ki bu kız Deniz. Yani ortada ful yok yumurta yok. Ama Cemre napıyor, gidiyor Barış ile evlenmeye. Zaten bu durumu hiç anlamam. İnsan sevmediği biri ile sırf birine gıcıklık olsun evlenir mi yahu? Saçmalık. Türk filmi klasiği ve saçmalığı işte.

Böyle basit denecek senaryoyla ilerliyor Kuzey Güney, bu sezonda. Vardır bir bildikleri diye düşünüyorum artık. Fazlaca bozulmamalarını umut ediyorum. Zira Zeynep'in halleri de fazla abartı geliyor. Sanki bilmiyordu, anlamamıştı da, şimdi kalkmış intikam almaya. Neyin kafasındasın ki sen? Birde Küçük Sırlar dizisindeki Ayşegül gibi kırmızı ruj kullanmaya başladı ki, hepten gıcık oldu. Kırmızı rujun onu gıcık yaptığını biliyor olmalı. Zira dizide de gıcık yani.

Dizinin biraz aldatmalı yeni sezon fragmanları biraz biraz gerçekleşiyor bu arada. Mesela, Kuzey'in annesini oğlu Güney'in evinde hizmetçilere bağırırken görüyorduk. Tam olmasa da öyle oldu, annesi eve yerleşti. Kadın mutfaktan çıkmıyor ama.

Bakalım diğer fragmanlar ne kadar gerçek çıkacak. Ama Cemre'nin hapis olayında Zeynep'in parmağı olacak gibi sanki. İlk gördüğümde Banu kaynaklı demiştim ama Zeynep'te işin işine girebilir bence.

Bu akşam yeni bölümü çıkıyor. Düğün var, bakalım neler olacak.

Yorumlar

 1. Aynı fikirdeyim. Şu ana kadar 1. sezon ile 2. sezon arasında dağlar kadar fark var. Sıkıcı gelmeye başladı. Umarım toparlanır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım.
   Ferhat olayı da artık baydı. Birde onun patronları varmış. Ooo.. ooo birde onları çıkartmasalar bari. iyice suyu çıkar. :) :)

   Sil
 2. Oyuncular
  bayanlar çok güzel erkekler çok yakışıklı):)
  srıf onları izlemek için bakabilirim:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Evet, dizinin geneline bakınca öyle tipsiz biri hakketen yok. Zeynep hariç. :p :)

   Sil
 3. pöff derim başka da birşey demem
  fuzuli kaçar :D

  YanıtlaSil
 4. huzur sokağını izliyom.
  başka dizi bilmiyom.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben ona baktım şöyle ama sevmedim, sevemedim. :)

   Sil
 5. Son bölümü bu tespitin ne kadar haklı olduğunu bir kez daha gösterdi sanırım. Aslında beni yine de şaşırttı "bu nikah kıyılamaz" diye salonu basmasını bekliyordum ama olmadı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, bi ara Cemre'yi alıp gidecek dedim ama yok. Nikah yerini yanlış söylemişler. Ama Zeynep mi söyledi bilerek yanlış, yoksa oda mı yanlış biliyordu, onu kaçırdım ben. Gitti Cemre.. gitti.. Acaba diyorum, Cemre'nin hapishanesi Barış mı? :D

   Sil
 6. bak diziyi izlemedim hiç, bilmem fakat kuralım var, sırlarımı anlatmam dersin ama biri çıkar karşına ve o gün döküverirsin her şeyini ona. oluyor böyle olaylar, gerçekten. yaşadım sonra...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anladım. Tabiki olabilir de, işte dizide birden o kişiye (kuzey) olunca göze batıyor.

   Sil
 7. O 2. olay tam klasik yalnız. :) Her 3 türk filminden birin de var desem yeridir :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet kesin vardır bencede. :D Nasıl bir mantıkla oluyorsa artık.
   Ben olmaz, vazgeçer dedim ama yinede attı imzayı Cemre. Bakalım ne olacak.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…

Şubat Dizisi Final

Şubat dizisini bu konumda tanıtmaya çalışmıştım. Konusu her ne kadar orijinal gibi görünse de, orijinal değildi. Dizi bu akşamki bölümü ile final yapacak. Bence geç bile kaldılar. Zira, orijinal olma yolunda ilerleyebilecek güzelim senaryoyu mahvettiler. Yapımcıların mı yoksa senaristlerin mi merakı var, şu karanlık insanlara? Bir kötü adam oluyor ya dizide. Tam iyi olan onu altedecekken, bir bakıyorsun ki arkasında karanlık güçler var. Gölge adamlar falan. Yani senaryo uzadıkça uzuyor. Suyu çıkıyor işin. Şubat dizisi de aynen böyle oldu ne yazık ki. Dizinin kötü adamı sadece Samim Akça diye biliyorken, bir baktık, ardında daha kötüleri de varmış. Gölge adamlar bunlar. Yüzleri görünmüyor. Sonraları daha nice kötüler çıktı. Kimin ne olduğu belli olmamaya başladı. Dizinin başlarındaki o şifalı ilaç olayı artık bayatladı. Dünyanın, olayların akışına sahip olma derdine düştü herkes. İyi görünen insanlar tek tek kötü çıktı desek yeridir. Mesela Şubat'ın baba yerine koyduğu adam Aziz bey…