Ana içeriğe atla

Bizim Evin Kedisi

Aslında bir kedimiz yok. Kedimiz olmaya aday bir kedi var.
Bizim ev, iki katlı. Üst katı sadece duvarlar örülü olarak bırakılmış. Yani kimse oturmuyor. Camı çerçevesi yok.
Bizim kedi olmaya aday kedi de evin önündeki ağaçtan yukarı tırmanıp, üst kata çıkıyor. Sonra bizim kapının önüne geliyor. Tüm gece kapı önünde oturuyor.
Sabahları hep beni karşılıyor sağolsun. Hatta uğurluyor beni ta dış bahçe kapısına kadar.
Önceleri kapı açılınca merdivenlere doğru kaçardı. Şimdi resmen sırnaşıyor. Eve girmenin yollarını arıyor.
Şahsen bu yaşıma kadar elimi uzatıp ne köpek ne de kedi sevmişliğim vardır. Hem biraz korku hemde sanırım annemden gördüğüm hareketlerden. Annem pek sevmez kedileri. Köpekler için öyle diyemem. Çünkü ben küçükken bir köpeğimiz vardı, ama öldürdüler gariban hayvanı. Ailem değil, kim olduğunu bilmiyoruz. Zehirlemişler.
Şimdi bu kedi ile bir muhabbetimiz, bir yakınlaşmamız var. Ayaklarımın dibine kadar geliyor. Bazen korkmuyor değilim.
Birde böyle tek ayağını kaldırıyor, kuyruğunu titretiyor falan, ne demek istiyor acaba sizce? Kedi dilinden anlayan biri açıklasın. Böyle sanki, ayağıma yaslanıp sevimlilik yapmak ister gibi. Tabi kuyruğu havada olunca da, aklıma acaba içeyecek yer mi arıyor diye de gelmiyor değil. Tamam köpekle karıştırıyorum kabul ama tırtısıyorum napıyım.

Yorumlar

 1. Bu kedi senin için bir şans.. Tek kelimeyle seninle dost olmak istiyor. Korkmamalısın. O sernih ruh durumunu bütünüyle hissediyor. O kediye yakınlık gösterirsen; bil ki her şey lehine gelişmeler olacaktır. Çünkü bu kedi öncelikli olarak sana sevgi gösterisi yapıyor. Kendisi gibi senin de sevgiye, şefkate ve merhamete gereksinimin olduğunu hissediyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Burç yorumu gibi okudum. Teşekkürler.

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. :) İnşaallah birgün sevip okşarım.

   Sil
 3. evet, bu konuda nasıl destek olabiliriz :)) istemeyince pist de kediye gider ya da bi gün dizine kadar çizme giy dene bakalım yanaşınca ne yapıyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler öneri için. :) :)
   Bugün beni caddenin başına kadar yolcu etti. Son kez ardıma baktım, bakıştık ve geri döndü.

   Sil
 4. Seni arkadaş seçmiş, okşa beni diyor. Hepsi bu:)
  Merak etme, kediler çok temizdir. Öyle sağa sola işemezler:)
  Her kedinin kendi karakteri vardır, hayvan deyip geçemezsin. Hissederler, kim beni seviyor, kim sevmiyor diye:)
  Okşamak istersen kafasını ve gıdısını okşa. Gövdesine, kuyruğuna dokunulmasını pek sevmezler.
  Bizim evdeki kedi artık cıvıdı. Nereyi okşarsan okşa, yatıyor insanın önüne. Yeter ki okşa diyor yani:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Küçükken görmüştüm, kedi kumu eşeleyip yapmıştı kakasını. Ama dedim ya, tırsıyorum ters bir hareket görmekten. :) İçim rahatladı ama bu yazdıklarınızı okuyunca. Teşekkür ederim. Ve verdiğiniz küçük ayrıntı içinde teşekkürler.

   Sil
 5. Bir aslan miyav dedi,
  minik fare kükredi,
  fareden korktu kedi,
  kedi pırrr uçuverdi :)

  uçmuş uçmuş senin ayaklarının dibine konmuş :D

  Fare deyince,
  kocaman bir fare de benim ayakkabılarımı kapının önünden aşırmıştı,
  hain fare :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Napacakmış ki ayakkabıyı.. Allah Allah...

   Sil
 6. ihihi eve alma dışarda sevebilirsen sev iştee.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eve istesemde sokmazlar zaten. Dediğiniz gibi dışarıda severim, sevebilirsem. :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…