Ana içeriğe atla

Doğrudur !


Gelen her bir yorumla yazdığım yazıyı baştan sona tekrar tekrar okuduğum doğrudur.

Hergün her saat, kendisi hakkında tivitte araştırma yapıp bunları Rtleyip sayfamda yer işgal eden iki ünlü ismi takipten vazgeçtiğim doğrudur.

Çalışır gibi görünüp, aslında nette dolaştığım doğrudur.

Mahallemin, neredeyse tüm sokaklarının yerini ve hepsinin adını bildiğimiz doğrudur.

İşyerinde, tuvalet ihtiyacım doğacak diye su içmediğim doğrudur.

Tuvalete her gittiğimde o delikten yine bir fare çıkacak diye korktuğum doğrudur.

Başıma kötü bir hal gelirse diye düşünürken yanımda hep tanıdık birini de hayal ettiğim doğrudur.

İğneden değil ama serumdan fazlasıyla korktuğum doğrudur.

Twettir da gün boyu tivit atma potansiyelim olduğunu farkettiğim doğrudur.

Doğru olarak sadece kendi saatimi gördüğüm de doğrudur.

Yorumlar

 1. Tuvalet deliğinden fare mi çıktı :( Alaturka tuvaletten sanırım, kapak taksınlar bişi olmaz o zaman :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kapak olmasaydı çıkıyordu. Ama kapağı da kemiriyordu yani. Gördüm fareyi aleni. O sebeple kapak mapak farketmiyor, korkuyorum hala. :)Ki kapak olanından çıkmış farede var bildiğim.

   Sil
  2. Anam :( Bi de onlar lağım faresi kocaman olur :( Ben duymuştum böyle söylentiler ama efsane zannediyordum :(

   Sil
  3. Birde evde bir ben denk geliyordum fareye tuvalette. :) Sonra taşındık zaten o evden. Ama taşınmadan evvel nasıl baktık çaresine hatırlamıyorum.
   Hiç ananeme çekmemişim. Kendisi tuvalette fare ile karşılaşıp, öldüren biridir. :D

   Sil
 2. "Gelen her bir yorumla yazdığım yazıyı baştan sona tekrar tekrar okuduğum doğrudur." Güzel bir davranış. otokontrollüsünüz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olabilir. yaptığım şeyi tekrar tekrar kontrol etmek genlerimde var galiba. :)
   Teşekkürler.

   Sil
 3. şimdi yorum yapacağım ama sana zahmet vermekten korkuyorum :))

  Allah kolaylık versin, doğrudur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) :) ben onu o manada yazmamıştım yahuu.. Değişik bir bakış açısı. Teşekkürler.

   Sil
  2. değişik bakarım, hep öyle olmuştur. değişikbakangül bile olabilirim.

   Sil
  3. Değişikbakangül, güzel oldu ama. :)

   Sil
 4. Ne ilginçtir ki kendim dışındaki bütün saatleri doğru sayarım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D Kendimi doğrucu davut gibi gördüm, okuyunca.

   Sil
 5. Serumdan niye korkuyorsun gız,
  kolunu fazla tepiştirme,
  kalp hizandan hafif yukarda tut, aşağıda olunca kanama yapabilir :)
  haa bir de kontrol et düzenli damlıyor mu diye,
  en ufak değişiklikle hemşireye haber et...
  bu günlük bu kadar tıbbi bilgi yeter dimi :)

  unutmadan serum hiç birşeydir. Allah sondadan korusun (amin)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O kocaman iğnesi korkutuyor beni, napıyım. :)
   Amin.. Amin..

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…