Ana içeriğe atla

Küçük Osman, Oldu Avatar.


 
Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinin, şu küçük Osman'ı, oldu şimdilerde bildiğimiz Avatar.

Hititya adlı Türkiye'nin ilk fantastik çocuk filminde doğaüstü güçleri olan üç kardeşten biri olacak Osman. Hem de en kahramanı O olacak. 3 kardeşte ayrı ayrı, suya, ateşe, havaya hükmetme gücü varmış. Yani Avatar da oradan çıkıyor. Filmin haberini görünce aklıma direk Avatar geldi. Görünce sizde öyle diyeceksiniz bence. Hatta görüp dediniz bile. Netten bakarken Harry Potter denmiş ama dediğim gibi filmde suya havaya ateşe hükmetme olayı var. Yani bildiğin Avatar olayı işte. Harry ne alaka anlamadım.

İlk fantastik çocuk filmimizde küçük Osman'dan hariç, Kurtlar Vadisi dizisinin Memati'si Gürkan Uygun da yer alıyor. Memati, filmde kötü adam. Osman ve kardeşlerinin peşine düşüyormuş.

Ayrıca filmde Serra Yılmaz, Okan Yalabık ve Engin Akyürek gibi ünlü isimlerde yer alıyormuş.

Hititya – Madalyonun Sırrı filmi bir seri olarak düşünülüyormuş. 3 seri olması planlanıyormuş. Bakalım nasıl bir fantastik çocuk filmi olacak, göreceğiz.

Yorumlar

 1. bir çakma dizi daha yani :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dizi değil, film bu. :) Türkiye'nin ilk fantastik çocuk filmi.
   Bunu da özellikle yazdım. Zira çok gözüme baktı okuduğum yazıda. :)

   Sil
 2. O Osman hala küçük mü yav?

  büyümesin diye hap mı veriyorlar acaba bu çocuğa. Sanki ben kendimi bildim bileli varmış gibi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Küçükler serisine eklendi Osman. Küçük Emrah, Küçük İbo.. gibi, ömrü boyunca o küçük kalacak Onda da. :)
   Ve film için yerli Harry demişler ya, Harry olan çocuk ikinci filmde birden ergen olmuştu ya, Osman da öyle olurmuş. :D

   Sil
  2. bence osman ergen olamayacak, gülben ergen' den sonra :))) (çok kötüydü bu değil mi?) :))

   Sil
  3. :) :) Güldürdünüz beni.. Eh biraz hallice idi.

   Sil
 3. Ali kaptan yok mu:)) Sarmıyor beni çakma diziler ,filmler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O hala bulunamamış denizin dibinden. :)

   Sil
  2. mümkünse de orada kalsın :) kavak yellerindeki Efe karakteri gibi denizden hortlamasın :))

   Sil
  3. O farklı ama. Orda aynı dizide hortlamıştı. Burda başka filmde yine olur mu diyoruz, Küçük Osman ile. :)

   Sil
  4. :)) türk sinemasında yapılamayacak şey yoktur..bakınız :) (http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/96909/komsuyu-katil-perdenin-elinden-kurtarmak)

   Sil
 4. Fantastik 4'lü geldi benim aklıma da :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D Bakalım izleyince daha neler gelecek aklımıza. Ki gelmesin de diye umalım.

   Sil
 5. Şu anda Cemin yorumunu okudum ve koptum :):):) Çok komik yahu:):):)Aynı fikirdeyim :)Yavrum garibim dizi setlerinde büyüyemedi çocuk..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen. Ailesi de az değil. Küçüğün sayesinde şirket kurmuşlar.

   Sil
 6. Küçük osman ruhu büyK osman oy:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet küçük yaşta ekmek peşinde garip. :)

   Sil
 7. Bizim dizi/film sektörüde böyle işte. Cılkını çıkartmak sözünü uygulamadan edemezler. Bu Osman küçük, sevildi ya hani, tuttu ya artık bitmez... Tadında bırakmazlar hiç :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Büyüyüp sevimliliği gidene kadar.. :) Ama aslında ailesi dur dese olur ama demiyorlar işte.

   Sil
  2. ün şöhret para
   gözlerini kör etmiştir :P :)

   Sil
 8. Bu filmin gelecek serilerinde Osmancık bu sevimliliğini koruyabilecek mi acaba :)
  Harry maşallah alabildiğine büyümüştü,
  şimdilerde de koca adam oldu yaw... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence koruyamaz. :) Büyürmüş aynı Harry gibi, birden bire.

   Sil
 9. hihi bi bakıyim duymamışım.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha vizyona girmedi. Çekimleri devam ediyormuş. :)

   Sil
 10. filmdeki diğer isimleri duyunca daha bi şaşırdım. ''küçük osman karakteri'' nedense bana hep antipatik gelmiştir. böyle büyümüş de küçülmüş tavırlar, bilmiş bilmiş laflar, çocuk değil ergen gibi davranıp sevgili olayına girmeler, bla bla.. fragmanları görünce bile tahammül edemez halde zaplardım..tabi çocukcağızın suçu yok, oynadığı karakterle alakalı..ama ne biliim insanın ilk rolü de üstüne yapışıp kalıyo mudur nedir? bi sevemedim gitti :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet iyi isimler var.
   İlk rolü yapıştı zaten yapıştığı kadar. Adı oldu Küçük Osman. :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…