Ana içeriğe atla

Tarzımı Arıyorum.


Gören var mı?

Iyykk.. iğrenç oldu, geri aldım. Yokmuş gibi farzedin bu cümleyi. (Silsene kardeşim o zaman diyenlere, o zaman iğrenç olduğumu nasıl öğreneceksin ki, diyorum.)

Evet.

Ben öyle her konuda, gerekli gereksiz konuşmaktan galiba sıkıldım. Dünde bumerangda blog tarzı ile ilgili bir şeyler okudum. Bir blogun tarzı olmalıymış. Belli bir konuda yazmakla oluyormuş bu tarz olayı da. Mesela yemekler, mesela gezi turları tavsiyeler, mesela dizi film konuları... gibi gibi..

Şimdi, bunları okuyunca da kendimi düşündüm. Mübarek ortaya karışık bir pizza çıkartmışım. Ohh.. mis, hemi de. (Kendimi yağlamasam olmaz.)

Şaka bir yana, cidden belli bir konuya mı yönelsem, yoksa birinin dediği gibi, böyle her konudan yazmak da ayrı bir tarz mı oluyor ki acaba?

Bunları düşünürken de, aklıma bu blogu niye açtığımı düşünüyorum. Bazı şeyleri içimde tutmamak için. Yazmak için. Ama dediğim gibi kendime belli bir rota çizmedim.
Aslında bunun nedeni sanırım bendeki tutku eksikliği. Belli bir şeye bağlanamıyorum. Öyle çokca sevemiyorum. Hayranlık duygum eksik kalmış benim. Mesela böyle bir şarkıcı için kendini parçalayan insanları anlamakta güçlük çekerim. Yani burada bu örneği, iyi bir örnek olduğu için verdim. Amacım kimseyi yadırgamak değil.

Yani insan bir şeyin ucundan tutar, hayatı boyunca onun için savaşır ya. O duygu bende hiç filiz vermedi şimdiye kadar. Belki de daha karşıma çıkmadı. Hoş, bu saatten sonra çıksa ne olur, çıkmasa ne.. Evet evet.. bu 3lü yaşlar bana şimdiden ağır gelmeye başladı. Halbuki ben daha küçücük bir kızım.. minnacık..
Daha tarzı bile olmayan bir blogdaşcık...

Yorumlar

 1. Ben senin tarzını beğeniyorum :)
  Bence bir tarzın var,
  Güzel yazıyorsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Öyle bir içim burkulmuştu, iyi geldiniz. :)

   Sil
 2. Yavyum kıyamam sana,
  anam üzülmüş de
  ayy yazık :D

  ama bak,
  kimi kendinden bahseder,
  kimi yaptıklarından,
  kimi gördüğünü yazar, kimi okuduğunu,
  ayıptır söylemesi kiminin tuvalet alışkanlığını bile biliyoruz yani :D
  ama sen içinden geçeni yazıyorsun
  işte bu kadar...
  senin tarzın bu
  bizi sensiz, bizi hayalsiz bırakma abuk sabuk seylerin uğruna.
  bırak sen onları, bunları...

  bu yolda yürü,
  kim tutar seni :)


  İdolümsün benim :P :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vayy.. İdol olmak şahanee.. :p :D
   Teşekkür ederim..

   Sil
 3. bence senin tarzın varki hayalperestim asıl sorunlu benim geliba şöyle bi dönüp kendime baktım da bi acıklandım kendime:DDD
  hiç kasmanın alemi yok yazıyoruz eğleniyoruz tamam işte iyi kötü okunuyoruz da çok şükür tarzsız olsak ne olur içimizdeki samimiyeti karşı taraf hissetsin yeter :DD

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzel dediniz aslında. O samimiyeti hissetirmek galiba asolan. Çok teşekkürler. :)

   Sil
 4. Hayat gittikçe üstümüze yük bindiriyor önemli olan onu birileri ile ortaklaşa taşımak bezelye :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Güzel bir bakış açısı. Sevdim.

   Sil
 5. kişisel bog diye bi tarz da yok mu?

  o gruba gireriz biz zorlarsak :)

  YanıtlaSil
 6. Bence herkesin bir tarzı var. İllaki bir kategoriye ait olmamız da gerekmez.

  YanıtlaSil
 7. ayyyy böle iyi yaaaaa.
  sonu ne güzeldi.
  :)

  YanıtlaSil
 8. bu yazıyı bende okudum ve haklı buldum bır tarzımız olmalı ama şu da var ki ınsan neden mutlu oluyorsa onu yapmalı paylaşmalı yazmalı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet. Galiba esas sevilen de onlar oluyor. :)

   Sil
 9. Önemli olan tarz değil yzılarındaki samimiyet ve içinden geçenleri rahatlıkla dökebilmendir.Varsın isteyen tarz yapsın sen karışıkta olsa bu yolda devam et:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyleyse yola devam.. Teşekkür ederim. :)

   Sil
 10. Yoooo kim demiş onu, senin tarzın da bu işte
  her şeyden biraz daha ne istiyorsun :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi? Aç gözlülüğüm tutmuş. :) :)

   Sil
 11. Bence böyle güzelsin(:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, bende öyle olduğuna kanaat getirdim artık. :) Teşekkürler.

   Sil
 12. Bence böyle daha iyi ya
  Tek bir tarz demek; rutinleşmek demek
  Rutine dönerse yazmakta sıkıcı bir hal almaz mı?
  Böyle daha iyi bence :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. demek ki benim bunları duymam lazımmış. :) :)
   Teşekkürler, aynen devam.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…