Ana içeriğe atla

Sesler... Sesler... Sesler...


Şöyle durup etrafısı dinlemek istesem, sadece gürültü var gürültü...
Bu havalarda kapalı cam kalmaz. Bizde de öyle. Ama bir yanımızda inşaat sesleri var. Okulu yıkıyorlar, kaç gündür bitmedi gitti. Bugün de yolda izgaz çalışması çıktı. Asfaltı yarıyorlar. Onların sesi. İki yandan çevrildik resmen. Bir şey değil, ben telefonla konuşurken zorlanıyorum. Telefonla konuşurken etrafın sessiz olması lazım. Yoksa telefonun diğer ucundaki sese odaklanamıyorum. Anlamıyorum ki ne dediğini. Sonra adım sağıra çıkıyor.
Bu sesler yetmiyormuş gibi bir de kavga sesleri çıktı. Yıkım alanına demirleri toplamak için birileri gelmiş. Çalışanlardan biri de sanırım onları kovmak istedi. Ki onlarda laftan anlayan cinsten insan olmuyorlar. Zaten onların işini yapacak insanda öyle olmalı. Çalıp çırpmak değilde, çöpten, böyle inşaatlardan bir şeyler toplamak için iyi cesaret lazım insanda. Değil mi?
Bunlar baya bir süre dalaştılar. Ama içlerindeki küçük çocuk onlar dalaşırken boş durmuyordu, demirleri topluyordu. Sonra gitmişler. Baktım, işçiler okulun demir kapısını atık bir demirle kitlediler.
Yıkım hala devam ediyor. Sesler devam ediyor. Yoldaki çalışma devam ediyor. Sesler devam ediyor. Bir yandan yağmur yağıyor. Aman ne güzel bir gün...

Yorumlar

 1. oturduğum binanın dış cephe kaplaması yapılıyor 2 aydır. ve ben cumartesi pazar matkap sesiyle uyanıyorum o kadar süredir. Ha dur geçen hafta sonu gürültü yoktu, sanırım bizim binanın matkaplık işi bitti ve yan binaya geçtiler ki ordan da gürültü geliyor haliyle.. velhasıl bilirim bu durumu, çok uyuz bir şey..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 2 aydır ne kaplaması o öyle. :) ya bina çok büyük, ya da o şirkette sorun var.
   Evet kafa şişiriyor resmen. Allah sana da sabır versin.

   Sil
 2. İnşaat olmayan yer var mı diye sorasım geldi!
  İnşaat cenneti Türkiye:) Yap yap bitiremediler, biri bitiyor, biri başlıyor. Yol inşaatı bitti diye seviniyoruz, pat bilmem ne kablosu için tekrar açılıyor! Yan site inşaatı bitiyor, hiç sevinme. Karşıdaki yeşil alan çoktan imara açılmış, yakın zamanda inşaat başlar...Durum bu:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Galiba yok. :)
   Bizim burası da öyle. Her gün yeni bir inşaat başlıyor. Küçükken oyun oynadığım yerlerde artık binalar var.
   Şimdi çocukların oynayacağı yer yok.

   Sil
 3. Müthiş bir gürültü kirliliği ile çevriliyiz, değil mi? :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şu an için bu soruya, bağırarak "evet" diyorum. :)

   Sil
 4. vay ya, sizin orası şantiye olmuş.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet yakında tam öyle olacak galiba. :)

   Sil
 5. o matkaplar sanki duvarı değil beynimizi deliyormuş gibi oluyor. Dayanılacak şey değil doğrusu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Neyse ki o ses bitti. Ama inşaat makinelerinin sesi aynen devam. :)

   Sil
 6. En yakın zamanda kulaklarının huzura ermesi dileklerimle..
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler.. :) Kısa zamanda olmayacak ama olsun.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…