Ana içeriğe atla

Benzin Döküp Yakalım.


Karı-koca,  yataklarında yatıyorlar. Erkek uyuma modunda yatarken, kadın kitap okumaktadır.
Kadın: Şunu keser misin Erol ....
Erkek: ... (ses yok)
Kadın: Kes şu gıdıklamayı diyorum !...
Erkek:: ( başını kaldırır yastıktan ) Ne oldu?
Kadın: Ay bir de uykudan uyanmış gibi bakıyor. Gıdıklama ayaklarımı diyorum.
Erkek:: Ben seni gıdıklamıyorum ki. Uyumaya çalışıyorum.
Kadın: Nasıl yani.. Atma şimdi. Gıdıkladın işte.
Erkek:: Gıdıklamadım.....
Kadın: Bak yine yapıyorsun.
Erkek:: Yapmıyorum. Kaldır şu yorganı.
İkisininde gözleri faltaşı gibi açılır.
Kadın: Aaa.. Fare ! ...
Erkek:: Fare! ...
İkisi birden ayağa kalkar yatağın üstünde.
Kadın: Ne işi var bu farenin yatağın içinde ya...
Erkek:: Yatağın içinde, evin içinde ne işi var aslında. İğrenç. Ha.. Ayakların sağlam mı? Yemiş olmasın.
Kadın: Ne yemesi ya.. Saçmalama.
Erkek:: Yer yer.. Hiç anlamazsın bile.
Kadın: Gitti işte. Hadi yatalım.
Erkek: Bu yatakta mı? Hayatta olmaz. Off.. Bana da dokunmuştur bu hayvan. At bu çarşafları. Ay bu havyan her yerde gezmiştir ki şimdi. İğrenç... İğrenç..
Kadın: Benzin döküp yakalım mı ? Kökten temizlik.
Erkek: Fareyi mi? Canileşme lütfen. Ama çarşafları yakabilirsin.
Kadın: Yok seni.
Erkek: .... !?
Kadın: Hadi yat, uzatma. Sabah bakarız çaresine.
Erkek: Uyuyamam ki. Yıkanmam lazım. Ama ya banyoda da gezmişse. Ya yıkanırken gelirse. Ya uyurken geri gelirse...
Kadın: Keyfin bilir. Ben yatıyorum.
....


Yorumlar

 1. yaaa olmuş mudur böle bişi yaaa.
  güldüm ya ama komik değil.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Olmuş mudur bilmem de, öyle aklıma geldi yazdım.

   Sil
 2. Hahaaaa güldüm kiii :) tam tersi olur genelde ama bu erkek bayağı titizmiş :)

  YanıtlaSil
 3. Bence de tam tersi olur. En azından kendi adıma tam tersi olur.

  YanıtlaSil
 4. Gıdıklandım gibi hissettim okurken eğlenceli olmuş :D

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…