Ana içeriğe atla

Sevgi Sömürücüleri


Bir çiçek düşünün. Sevgi ile ekip, baktığınız. O çiçek sizden sevgi ister. Ama neticesinde çok güzel çiçekleriyle, büyülü kokusuyla, size sevginizin karşılığını verir. Tıpkı ağaç gibi.
Bir köpek gibi. Sevgiyle eğittiğiniz, baktığınız o köpek, size her fırsatta sevginizin karşılığını gösterir. Yap dediğinizi yaparak, belki de sizi koruyarak yapar bunu.
Çünkü sevginizin karşılığıdır bunlar.
Ama insanların bazıları sevginin karşılığını vermez. Siz tüm iyi niyetinizle, kalbinizdeki tüm sevgiyle elinizden geleni yaparken, o, sizi sevmez.
Sevmemekle de kalmaz. Sizin sevginizi sömürür. Siz sevgi gösterdikçe, bunu kullanacak yeni yollar arar. Bulur da. Ama bunlar sizin sevginizin karşılığı değildir. Aksine sizi hiç sevmemiştir. Sevmeyecektir. Ama bu onu, sizin sevginizi beklemekten vazgeçirmez. Sizden sevgi bekler ama sizi sevmez.
Sevmenizi ister, çünkü istediklerini öyle yaptırabilecektir. Sevmenizi ister, daha çok sevmenizi, ki daha çok sömürsün sizi.
Sizin sevginiz olmasa, o bir hiç aslında. Tıpkı diğerleri gibi. Tüm sevgi sömürenleri gibi. O güzelim duyguyu araç görenler gibi.
Keşke böylelerini sevgisiz bıraksak. Bırakabilsek. Ama böyle tipleri sevenler hep olacak. Çünkü o sevenler, yalancı bir gülümsemeye kanacak kadar çok seviyorlar. Sevginin gücüne inanıyorlar.
Ama keşke hiç sevmesek onları...
Yorumlar

 1. O kadar çok ki bu sömürücüler ne yapacaz onlarla bilemedim ben

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgisizlikle yüzleşmelerini sağlamak lazım.

   Sil
 2. Haklısın aslında onların bu kadar sömürücü olmalarının nedeni biraz da biz ve bizim gibiler bence
  Onlar istedikçe biz biraz daha veriyoruz birqz daha derken işte sonuç ortada

  YanıtlaSil
 3. aslında acınası durumdalar yazık onlara.. kıymetini bilmeyip çıkar sağlamaya çalışanlara, ne acizler aslında yazık ki en güzel nimeti, sevgiyi hakkıyla tatmıyorlar... ve bir yerde mutlaka kaybediyorlar..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeri geldiğinde o acınası hallerini de çok iyi kullanmasını da biliyorlar.

   Sil
 4. zaman içinde bu türleri tanıdıkça hırpalanıyorsun haklısın.. yine sevilir mi..zor..
  bir gün boğazına kadar gelir sonra hem beyninden hemde listenden silersin..
  eleye eleye kalan zerreler yetiyor..az ve öz..sevgilerimle ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında böylesi sevenlerin öyle çok sevdiği de yoktur. Ondan veriyorlar belki de tüm sevgilerini. Ama yanlış kişiye...
   :)

   Sil
 5. insan kimi seveceğini seçemiyor maalesef. Kaldı ki nerde sevilmeyecek insan varsa genelde onu severiz..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında bu durumu öyle sadece sevgili olarak da düşünmemeli. İnsanın evladı bile bir sevgi sömürücü olabiliyor, maalesef.

   Sil
 6. Sevgisizler olmaz mı...

  Hayat böyle.

  Uyuşuk Hanım, ben de epeydir gelemedim siz de. Kafa Dergi ve Ters Düz sizi özlemle bekliyor :)

  ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşte asıl sevgisiz onlar aslında. :)

   Gelirim İnşaallah..

   Sil
 7. Sevginin karsiligi bir yerden mutlaka gelir. Sevdigin kisiden gelmezse baska bir kaynaktan gelir. Hic sasmiyor, fizik kurali gibi bir sey bu. Sevdigin bazi kisiler sana geri bildirim yapmiyorlarsa baska yerlerde bu borclarini odemek zorunda kaliyorlardir, emin ol.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel dediniz öyle. sevgi vermeye, sevmeye devam. :)

   Sil
  2. Bu da doğru ama şimdi atarlandım aşağıda ya ama güzel insanlarla karşılaşsak hep keşke :))

   Sil
  3. Keşke... Tek dileğimiz bu. :)

   Sil
 8. ya valla haklısın.
  onlar pek rahattır mutludur ama.
  belki de şanslı onlar.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Seven kendini mutlu sanır aslında. Ve galiba asıl mutlu o. Diğerinin mutluluğu kendi gibi göstermelik..
   Şans mı... bilemedim. :)

   Sil
 9. Seven mutlu değildir sevilmediğini anlayınca üzülür. Sömürüldüğünü anlayınca paramparça olur.Bir kez yaşamadım ne yazık ki yalnızlıktan korkumdan belki de çok defa başıma geldi. Sonu güzel olmuyor ve sona bir gün geliniyor mutlaka.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım bu sömürücülerde yalnızlıktan korkanları seçiyorlar. Asıl yalnızlar onlar.

   Sil
 10. keşke bırakabilsek :) aklıma dün okuduğum bi şey geldi "Sende haklısın, sevsen ölürdün." dyor .
  bazı insanların içine sevgi sığmıyor işte

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence o tip insanlar kimseyi sömürmez.. Çünkü çoğu sömürücünün gerçekten sevdiği biri vardır. Sevmeyi bilirler de işlerine geleni severler, sever gibi yaparlar bunlar.

   Sil
 11. Ya da kendimizi sevmeyi öğrenip sonra sevsek başkalarını.
  ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. doğru şekilde sevmeyi öğrenirsek ne ala... ama bazen onu bile başaramıyoruz. :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…