Ana içeriğe atla

Kitap Fuarı - Yağmur - Telefon

Bu yıl 6. sını düzenlenen Kocaeli Kitap Fuarına, ilk kez gitmenin haklı gururu ile karşınızdayım. Hem de bu yıl, iki kez gittim.

İlkinde kitap beğenemeyip, bir kitap fuarından sadece puzzle alan bir insan olarak da bu fuara bir ilk yaşattığımı düşünmeden edemiyorum. (Avuntu)

Aslında ilk gittiğimde kitap alacaktım ama alacağım kitap yoktu. İkinciye o sebeple gitmiş sayılırım. Ama yine yoktu. Deeptone, o yayınevi ile ciddi bir konuşma yapmalısın. Kitabını fuarlarda satışa sunmayacaklarsa ne zaman satacaklar. Yanlış mı düşünüyorum ?..

Gelelim aldığımız kitaplara. İşte bu üçü. 

İnşaallah, beğenerek okurum ve tavsiye edebilirim. Hatta blogumda konusunu yazarım. Benim okuyup yazanlardan neyim eksik. Tabi sırf bunun için okumayacağım. Ama aklımda bu da var, saklamıyorum.

İkinci sefer benim için unutulmaz oldu. Oradan çıkınca, resmen yağmur bizimle gittiğimiz yere geldi. Sonra telefonun azizliği yüzünden karışan ortalık. Aklıma geldi, yine gülüyorum.
Velhasıl, değişik bir gün oldu. Güzeldi.

Evet, kitaplardan bildiğiniz ve okuduğunuz var mı? Doğru tercihler mi yoksa yanlış mı?
Fikirlerinizi bekliyorum.

Son not olarak, blogum 3 yaşında olmuş da ben unutmuşum yahu.. Onun için ayrı bir yazacağım da, zaten ayıp ettim olmuş canım bloguma, bu şekilde gönlünü almaya başlayayım.
Değil mi?

Yorumlar

 1. Deep'in yayınevi konusunda kesinlikle seninle aynı düşünüyorum bulamadım gitti kitabı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yanlış hatırlamıyorsam Dr de var demişti.
   Ama bir kitabı fuara getirmemek, üstelik sipariş etmişim, büyük ayıp.

   Sil
 2. çok güzel bir yazı olmuş yağmur da hep öle anlarda gelir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler.
   Yağmuru hiç beklemiyorduk. Tam süpriz oldu. :)

   Sil
 3. Kitap fuarından puzzle almak da iyiymiş, ben o kadar yol çekip gitsem illa bir tane kitap alırdım. :D Kitaplar hakkında da hiçbir fikrim olmadığından yorum yapamayacağım. :) Keyifli okumalar ve nice yaşlara. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsan üstüne bir de kararsız olunca puzzle alıp gideyim de eve boş dönmemeyim hesabı oldu, bende. :D Ama evdekiler çok sevindi. Bu bana yeter.
   Kitaplar hakkında yorum alsaydım iyiydi. Kimsenin bilmediği kitaplar mı bulduk acaba. :) :)
   Çok teşekkürler.
   Blogum için özel yazıyı da hazılrıyorum şu an. :D

   Sil
 4. Kitap fuarı kalp ben :D
  Okuduktan sonra yorumlarını bekliyoruz ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) İnşaallah..
   Okumadan bir yorum alsaydım iyiydi ama.. :)

   Sil
 5. Ben de oradaydım :) yedi kitap almışım. Daha da alabilirdim ama beni tuttular :)
  Fuar çok sıcaktı, bence hepimizin orada olma şevkini kıracak kadar sıcak :)
  deeptone'un yayınevi ile ilgili yaptığın yoruma aynen katılıyorum.
  Vee aldığın kitaplardan hiçbirini okumadın ama sen okuyup tavsiye edersen okurum.
  :)
  Sevgilerimle
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belki de yan yana yürüdük, aynı kitaba baktık. :)
   Evet sıcak ve havasız bir ortam oluşmuş. Ama son cumartesi arka kapı açıktı. Çok iyi olmuş. Hava geliyordu resmen.
   İnşaallah, bitirince ilk işim kitabı yorumlamak olacak. İyi veya kötü. :)
   Sevgiler.

   Sil
  2. Ben son Cumartesi yani bu Cumartesi oradaydım. Belki de yan yanaydık evet ne ilginç değil mi :) hem tanıyor gibiyiz birbirimizi hem de hiç tanımıyor.
   :)
   Ben hava alamadım, bak hatırladım yine çok sıcaktı, bugün de çok sıcak.
   :)

   Sil
  3. :) Dediklerimiz olmuş olabilir yani..
   Sadece bir köşe öyle idi. Ama hangisiydi bilemiyorum.

   Sil
 6. üçünü de okumadım yaw :)

  YanıtlaSil
 7. ipad'den yorumlar ne güzeeel fotooo :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) kısmet artık, çıkmadı okuyan biri.
   Teşekkürler. :) Ben çektim.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…