Ana içeriğe atla

İçimde Kalanlar ...


-Kanal D geniş ekrana geçiş yaptı ya, bizim Tv ekranına sığmıyor artık. Baktım, çözümü neymiş. Şunu bunu yap, olmuyorsa yeni televizyon al, yapacak bir şey yok diyor. Oldu canım. Parasını sen verecek misin?

-Şu algida reklamına takıkım. O koca dolab dursun diye takılmış o takoza takılan, o küçük çocuğun ayağında acaba demir ayakkabı mı var? Arkadaş, sen hiç ayağını bir yere çarpmadın galiba. Nasıl acır bilmiyorsun hiç? Bari azıcık acı çeker gibi yapaydı, dönüp bakaydı giden dolabın ardından. Ne olurdu sanki..

-Bazı insanlara hiç ayrıcalık yapmayacaksın. Hiç. Acayip yüz buluyorlar. Hep istiyorlar. Olmayınca da tirip atıyorlar ya, hasta oluyorum. Laf söyleyeceğim, birde alınganlar ki, bir şey diyemiyorsun.

-Ben böyle sürünmeye, sömürülmeye mahkumum arkadaş. Değiştirmek için yaptığım bir şey yok ki.. hakediyorum yani bunu. Gıcık ben... gıcık...

-Sanırım kanal yetkilileri Adanalı dizisinin her cümlesini ezberletmeye çalışıyor. Gerçi bunun için şöyle birkaç kere dönmesi gerekebilir. Zira dizide öyle uzun ve gereksiz konuşmalar var ki, izlerken insan sıkılyor. Vakti zamanında nesine kapılmışlar acep.. Bir de pis7li dizisi var, 7/24 çıkıyor neredeyse.

-Fazla alınganlık yapmayayım bari. Tesadüftür sadece. 

Yorumlar

 1. Ooooohh rahatladın mı peki, okurken ben rahatladım. Hatta bir kaç tane içimizde kalmasın bende mi yazsam dedim..
  :)

  YanıtlaSil
 2. eee benim televizyona da sığmıyor kanal d ve benzeri kanallar. tüplü benim televizyon taa 98 tarihinde alınmış. ne depremler gördü üstelik. ondandır zahir :)

  gıcık sen...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizimki o kadar eski değil ama tüplü. Bir tek o kanal değil de onun reklamını görmüştüm, netten bakın diye. Ondan onun ismini yazdım.
   Evet, gıcık ben. :)

   Sil
  2. amaaan, tamamını görsen de aynı yarısını görsende.. zaten şu ara balkondan eve yatmak için giriyorum sadece, bilgisayar yetiyor valla :)

   Sil
  3. Aynen. İşte ben bakınca ve yeni tv lazım deyince, yok artık dedim yani. Onun için tv mi alınır. :D
   Ben pek pc den bakmıyorum, alışamadım. :)

   Sil
 3. Alınganların gözünü seveyim ya , şu yalakalar yokmu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alınganlık iyi birşey değil aslında.

   Sil
 4. Doktorlar'daki diyalogları bi daha ezberleyelim diye koyuyorlar tekrardan. tekrardan. tekrardan. sonra bi daha. sonra azcık daha.
  kutsi'nin gerçekten doktor olduğunu düşünenler var artık etrafımda.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) :) Kutsi de pek bir yaşlanmış. O zamanlar genç sayılırmış. Huzur sokağı dizisinde birde genç delikanlıyı oynuyor, sözde.
   Doktorlar ekran klasiği oldu artık. Tıpkı Arka Sokaklar dizisi gibi.

   Sil
 5. ha haaaa gıcıksın gıcık.
  :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…