Ana içeriğe atla

Yerli X-Men Dizisini Gördünüz mü?


Diziyi izleyince ilk aklıma gelen nedir diye sorsan, cevabım belli; yerli X-men dizimiz.
Evet evet, yerli X-men, sana bir sır vereceğim adlı dizi. İki genç x-men ve 3 küçük x-men başrollerde. Bilirsiniz X-mende Mistik vardı. Hani mavi kadın, kılıktan kılığa girerdi ya, bizimkinde de var öyle bir çocuk. Erkek ve görünüşü gayet normal.
Bizim x-menlerin güçlerini sayarsak, ilk bölümde görünenlerinki; dediğim gibi Mistik var. Sonra düşünceleri okuyan küçük bir kızımız var. Görünmez olan ve elektrik yüklü iki kişi daha var. Bunların görünmezi erkek, elektrik trafosu olan kız. Bu ikisi genç olanlar ve aşk olacak aralarında belli oldu. Yani aşkı da es geçmemişler tüm bu olağanüstü şeylerin arasında.
Ha, birde metalleri oynatan var diyeceğim de, çokluk olmasın diye herhal, çocuğa herşeyi oynatma gücü vermişler. Metallerden plastiğe kadar.
Sana Bir Sır Vereceğim dizisinde de, X-mende olduğu gibi iyi kötü taraf var. Gerçi ilk bölümde kötü taraf avantajlı gibi görünüyor ama bilemiyorum. Mistik gibi olan yine kötü tarafta.
Unutmadan bunu da söylemek istiyorum. Dizi bitince aklıma gelen ilk şey; Wolverine yani Logan olacak mı? Ben onsuz bir x-men düşünemiyorum da. Haksız mıyım?

Sana Bir Sır vereceğim dizisi Fox Tv de

Yorumlar

 1. Ben de geçenlerde gördüm dızıyı. Baktım tanıtımda fantastik dörtlüden kırma elinde ateş topuna benzer bir şeyler oynatan gözlüklü bir çocuk var, Allah korusun dedim. Ne de olsa sihirli annem ve turevlerının uzerımızde yarattığı etkî yeni yenı geçiyor. Sahi biz niye bu fantastik işleri beceremiyoruz hiç?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O çocuğun o dediğiniz hareketi yaptığını görmedim ben.
   Bilmem ki.. Fazla kopya oluyor, ondandır. :)

   Sil
 2. aaaa ciddi misin. duymadım. komik olur ya.
  hugh jackman kim olacak sahiden de.
  bu arada yeni x man filmi de gelecek yakında.
  :)
  ya bu akşam iki dizi gördüm.
  benim hala ümidim var.
  güzel çirkin.
  biri duygusal biri komik polisiye gibi.
  izledin mi.
  sölesene.
  izlenir mii.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O olmazsa eksik olur yani. :)
   İyi. Güzel oluyor x-men filmleri.

   Güzel Çirkin dizisini izliyorum ben. İyi gibi, sevdim ben. Henüz bir abukluk sezmedim. :) Karakterler iyi. POlisiyeleri severim zaten, mantık çerçevesinde olanları.
   Diğerine hiç bakmadım ama bana göre hiç bakılası değil. Psikopat bir abi var, o izlememem için tek neden diyebilirim. :)

   Sil
 3. ben görmedim,ama merak ettim bak! hangi kanalda ki??
  gerçi fantastik konulardaki referanslara bakarsak pek izlenebilecek bir yapım çıkmaz gibi geliyor ama, bir bölüm bakıp anlarız ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onu yazmamışım bak. :)
   Fox tvde çıkıyor. Ama hangi gündü ki.. onu hatırlamıyorum.
   Denk gelirsem, eğlencelik bakabileceğim bir dizi benim için.

   Sil
 4. Kesin bu Zeki Müren de bizi görecek yakında.

  YanıtlaSil
 5. çok merak ettim nasıl bir şeymiş, foxtan bakayım bi ara yayın akışından!

  şu aralar bizimkilerden en çok beğendiğim güzel çirkin, başka izlemiyorum. ali sunal komik :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakalım ilk izleminiz nasıl olacak.. :)
   Evet güzel çirkin dizisine bende bakıyorum. İyi gidiyor.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…