Ana içeriğe atla

Önüm Arkam Sağım Solum: Sobe..


-Arkadaşınız saçlarını boyatmış, hiç yakışmamış. "Nasıl olmuş?" diye sorunca ne dersiniz?
-Evinizde hangisi olsun istersiniz?
-İntikam; Soğuk yenen bir yemektir, Tatlıdır, Gereklidir, Gereksizdir, Diğer (Açıklayın)
-Ülkeyi kötülerden temizlemek için hangisi olmak isterdiniz?


Sobe mimi bu, sorulardan da anlaşılacağı üzere. Cevaplaması benden, sobelere verdiğim cevapları bulmak sizden.
Bulanlar da kendini sobelesin olur mu?

 Sobe
İş çıkışı arkadaşımla buluştum. Baktım ki, ne göreyim. Saçlarını boyatmış. Hem de kimsenin kolay kolay tercih etmeyeceği bir renk tercih etmiş. Bir de havalı havalı demez mi; nasıl olmuş, diye. O vakte kadar beğenmediğimi belli etmemişim ama ne diyeceğimi düşünürken sanırım bakışlarım benden önce sorusunu cevapladı. Bir bozuldu çünkü. Her zaman ki gibi, bilemiyorum diyerekten geçiştirdim. O da beğenmedin mi diye üsteleyince de olmamış dedim gitti. Olmamışsa olmamıştır. Napalım.

Sonra evdekilerden koparttığım izin dolayısıyla, alacağımız hayvanı almak için barınağa gittik. Evimde bana arkadaşlık edecek hangisi olmalıydı.. Çok kararsızdım. Kedi isterdim ama korkuyordum da, köpeği evde bakmam zaten. Kuş olabilir ama o eskiden vardı. Kararsızlık ne kötü.

Arkadaşımda sanki benden intikam alıyor gibi, hiç fikrini paylaşmıyordu. Sanırım onun için intikam soğuk yenen bir yemek değildi. Ama demek ki gerekli bir şeymiş. Vakit kaybetmiyor baksanıza. Benim için ise hiç anlamı yok. Kimseye intikam alacak kadar nefret duymadım. Duymuş olsam da Allah'ından bulsun, benden değil.
Ama canım arkadaşımın da günahını almışım. Garibim yakışmamış dediğim için saçlarını içine dert etmiş de ondan konuşmuyormuş.

Kendim dahil tüm kötüleri bu dünyadan yok etmek için bir kahraman bulmak lazım. Ama kim olmalı bu kişi. Tabiki de kendimiz. Hepimiz, kendimizin birer kahramanı olabiliriz. Neden olmasın ki...Yorumlar

 1. Günaydın
  :)
  Ben de intikamla işi olmayanlardanım. Insana böyle duygular büyük yük.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Günaydın. :)
   Öyle değil mi.. hayat zaten bir şekilde ondan senin intikamını alıyor.

   Sil
  2. Almasa da olur, o da hayata yük :)

   Sil
  3. Belki.. belki de yük değil görevdir. :)

   Sil
 2. Vak işte yazdıklarını bu yüzden çok seviyorum :))
  Sobeye bile farkını koyuyosun :)
  Bayıldım cevaplarına ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)
   Teşekkürler. Beğenmene sevindim. Açıkcası evet, farklı olsun istedim. Mimlerde değişiklik iyi oluyor, bana göre. :)
   :) Tekrar teşekkürler.

   Sil
 3. Çok güzel olmuş ya (:

  YanıtlaSil
 4. Kedi olsun bence :)
  Bende geçen hafta 7 yaşına giren kardeşime muhabbet kuşu aldım. Çoook tatlı kedi almak istiyorum ama annem bu konuda çok katı ama ben semin yerinde olsam izin çıkmışken fırsatıkaçırmam kediiiii derim ;)
  Arkadaşının saçına gelince iyi demişsin herkes bepenmek zorunda mı aaa aaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)
   İzin falan yok. Mimi cevaplamak için kurguladım sadece. :)
   Ama kedi olablir olursa.

   Sil
  2. Aaaa ben sobe olunca anlamamışım kii:)

   Sil
  3. :) Olur öyle. Demek ki aklın kedide. :)

   Sil
 5. Mim bitti bir de sobe mi çıktı? Daha neler göreceğiz kim bilir. :D Arkadaşımın saçı olmamışsa ben de söylerim, hiç acımam. :DD

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D
   Adı değişik ama aynı değil mi ?
   yani.. o kılıkla bizim yanımızda dolaşacak değil mi? yakışsın yanımıza ama de mi.. :) :)

   Sil
 6. güldüm amaaa.
  yapıyim ben de garik :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Olur.. Kimse sobelemedi mi seni.. Şaşırdım. :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…