Ana içeriğe atla

Küfür Dediğin Laftır

Küfür candır, canandır.
Deşarj eder küfür, ama şarj de eder.
 Sözün bittiği yerde başlar küfür.
 Adamın hasıdır küfür, söyleyeni de has yapar haliyle.
 Daha sayayım mı... Yok yok, eminim bu ne saçmalıyor diyorsun kesin. Ama böylesi düşüncelere sahip kişilikler olduğunu düşünmekteyim.


Geçenlerde nette bir yazı gördüm. Bilmediğim bir konu üzerine yazılmıştı ve yeni birşey öğrenmiştim ben. Ama bolca küfüre maruz kaldım. Yazı, başından sonuna kadar serpilmiş bir şekilde küfürlerle lekelenmişti adeta. Sonra ne hikmetse, küfür küfürü mü çekti bilmem, başka bir yazıda  bol küfür işgali halindeydi.
 Düşünüyorum, bulamıyorum, o küfürler ne kazandırıyor acaba? Farklılık mı? Farklı bir stili olduğunu mu sanıyor acaba? Sanıyorlar, bir değillermiş zira.
 Hitap ettiği kesim mi küfürsever acaba? İyi de okumayı seven biri, sanmıyorum bu kadar küfür sevsin.
 Doğal olduğunu da düşünüyor olabilir belki de. 
Aman işte, kendi kendime neden aramaya çalışıyorum. Bilmiyorum neden. Bu saçmalığa kılıf uydurmak gereksiz.
 O küfürlü haliyle, o yazılarla okunabiliyorsa, takipçileri varsa, sorun kimde bilemiyorum. Belki de ortada sorun yok, bana öyle geliyor.
 Biri çıkıp sanane kardeşim, küfür ediyorsa ediyor, hoşlanmıyorsan okumazsın, der. Ee doğru söyler. Ne diyim yani...

Yorumlar

 1. Aynen dediğiniz gibi küfür sözün bittiği yerdir.Hele ki tartışmada söyleyecek sözü kalmamış basit bir insan başlar sövmeye. Bu tip insanlar ne kadar kendine başrol biçse de her zaman hayatın figüranlarıdır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hadi tartışma sırasında küfür edeni bir nebze, belki azcıkda olsa anlarsın. Ama iyiye kötüye küfür eden figüranı geçtim, bi rolü bile haketmez bence.

   Sil
 2. Küfür konusunda abartanları bende okuyamıyorum.Yazmak istersen mimin var bende.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yalnız olmadığıma seviniyorum.
   Benimde ilk mimim olacak. Yazmam mı? (:

   Sil
 3. maalesef küfürlü konuştuğunda sevimli olduğunu düşünenelr bile var... pek de söz edilemiyor çünkü karşılığında gelen küfürlü cevap oluyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet aynen. Ama işte o vakit sevimli olmuyor, onun farkında değil.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…

Şubat Dizisi Final

Şubat dizisini bu konumda tanıtmaya çalışmıştım. Konusu her ne kadar orijinal gibi görünse de, orijinal değildi. Dizi bu akşamki bölümü ile final yapacak. Bence geç bile kaldılar. Zira, orijinal olma yolunda ilerleyebilecek güzelim senaryoyu mahvettiler. Yapımcıların mı yoksa senaristlerin mi merakı var, şu karanlık insanlara? Bir kötü adam oluyor ya dizide. Tam iyi olan onu altedecekken, bir bakıyorsun ki arkasında karanlık güçler var. Gölge adamlar falan. Yani senaryo uzadıkça uzuyor. Suyu çıkıyor işin. Şubat dizisi de aynen böyle oldu ne yazık ki. Dizinin kötü adamı sadece Samim Akça diye biliyorken, bir baktık, ardında daha kötüleri de varmış. Gölge adamlar bunlar. Yüzleri görünmüyor. Sonraları daha nice kötüler çıktı. Kimin ne olduğu belli olmamaya başladı. Dizinin başlarındaki o şifalı ilaç olayı artık bayatladı. Dünyanın, olayların akışına sahip olma derdine düştü herkes. İyi görünen insanlar tek tek kötü çıktı desek yeridir. Mesela Şubat'ın baba yerine koyduğu adam Aziz bey…