Ana içeriğe atla

Yetenek Köpekte mi Sahibinde mi ?

Bilindiği üzre, şayet bilinmiyorsa da benden duyun. Eksik kalmayın. Kusur kalmayın efenim.

Acun Ilıcalı'nın Yetenek Sizsiniz yarışması dün akşam son buldu. Birinci köpeği ile katılan Ali Yeşilırmak oldu. Bakın köpeği ile katılan dedim. Gerçi köpek demek de olmaz ki. Onun bi adı var. Max. Öyle derler ya, o köpek değil, o kedi değil... onun bi adı var...  Max.

Nette haberle ilgili bakınıyordum. Yorumlara baktım. Geneli köpeğin birinci olması konusuna gocunmuş. Kimi de hayvanlar ve insanları ayrı yarıştırmaları gerektiğini söylemiş.

Şimdi.. Hakketen kazanan bir köpek mi ? Yoksa onu yetiştiren insan mı?

Köpek akıllı olmayaydı adam ne yapsa bişey öğretemezdi herhalde.

Adamda yani çocukta diyelim, öğretme yeteneği olmasaydı köpek ister akıl tüpü olsun bişey öğrenemezdi. Değil mi?

İki unsur var burda. Biri köpek, yetiştirilen. Diğeri insan, yetiştiren.

Yetenekleri buluşmuş diyebiliriz aslında.

Derler ya her cevheri işlemek için sanat lazımdır. O vakit sanat eseri olur. Ya da bunun gibi bir şey. Sonuçta olay özetle; etki, tepki olayı bence.

Artık kazandıkları o 250binle bol bol kemik yer Max. Sahibi ne yapar bilemem. Yeni köpekcikler almasın da.

Yorumlar

 1. Kazanan gene Acun oldu, millet Max kazandı diye seviniyor. "Öyle güzel uyuyordun ki uyandırmaya kıyamadım!" Aziz Nesin
  diyorum başka da bir şey demiyorum. :DD

  YanıtlaSil
 2. Yok ben sevinmiyorum. :D

  Öyle yani. Kazanmaya da devam ediyor. Bizimki de züğürt işi oluyor. (: (:

  YanıtlaSil
 3. Ben de şaşırdım. Acun Bey "Bu sezon bitti. Yeni sezonda Yetenek Sizsinizde görüşmek dileğiyle" dedi. "Devam edecek yine..." dedim de içimden de kaba bir tabir olacak belki ama "Bu kadar keriz olursa tabi devam eder" demeden de edemedim. Bence kazanan köpekti ve 250 bin TL ona verilmeli. Bol bol kemik alsın, sahibini şutlasın. :)

  YanıtlaSil
 4. Ee izleyen var, yetenek bende diyen daha binler var. Devam etmese ayıp ederdi. (: (:

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…

Şubat Dizisi Final

Şubat dizisini bu konumda tanıtmaya çalışmıştım. Konusu her ne kadar orijinal gibi görünse de, orijinal değildi. Dizi bu akşamki bölümü ile final yapacak. Bence geç bile kaldılar. Zira, orijinal olma yolunda ilerleyebilecek güzelim senaryoyu mahvettiler. Yapımcıların mı yoksa senaristlerin mi merakı var, şu karanlık insanlara? Bir kötü adam oluyor ya dizide. Tam iyi olan onu altedecekken, bir bakıyorsun ki arkasında karanlık güçler var. Gölge adamlar falan. Yani senaryo uzadıkça uzuyor. Suyu çıkıyor işin. Şubat dizisi de aynen böyle oldu ne yazık ki. Dizinin kötü adamı sadece Samim Akça diye biliyorken, bir baktık, ardında daha kötüleri de varmış. Gölge adamlar bunlar. Yüzleri görünmüyor. Sonraları daha nice kötüler çıktı. Kimin ne olduğu belli olmamaya başladı. Dizinin başlarındaki o şifalı ilaç olayı artık bayatladı. Dünyanın, olayların akışına sahip olma derdine düştü herkes. İyi görünen insanlar tek tek kötü çıktı desek yeridir. Mesela Şubat'ın baba yerine koyduğu adam Aziz bey…