Ana içeriğe atla

Kalp Hırsızı.

-Hanımefendi, bir dakika, durun lütfen.

-Bir şey mi oldu?

-Polisi aramak zorundayım ama.

-Anlamadım? Polis mi?

-Evet. Az önce bir şey çaldınız benden.

-Ne !?.. Bir yanlışınız var. Ben sizden ya da bir başkasından bir şey almadım. Şaka mı bu?

- Hanımefendi, şaka değil, gayet ciddiyim. Az önce kalbimi çaldınız, nasıl farketmezsiniz ?

- !!?... Komik olduğunuzu mu sanıyorsunuz ?!

-Oo.. Şimdi bir de ambulansa ihtiyacım olacak.

-Peki şimdi ne oldu ? !..

-Az önce, o delici bakışlarınız bedenimi delip geçti. Yaralandım. Çalınmış bir kalbim, delik deşik olmuş bir bedenim var artık. Acıyın bu garibe. Kalbim sizde kalsın ama yaralarıma merhem niyetine isminizi bağışlayın bana.

-.... ?


 


Evet.
Siz olsanız, isminizi söyler misiniz? 
Naparsınız?Yorumlar

 1. çok tatlı ama sölerim tabiiiii :) ama oraya kadar yeter. :) türk filmlerinde bunu mesela tarık akan gülşen bubikoğluna emel sayına necla nazıra sölermiş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)
   Ben söylemezdim. :) :)
   O da polisi işin içine karıştırmış mı ya.. neyse.. :)

   Sil
  2. :) ismimi sölerim ama daha fazla konuşturmazdım. giderdim ordan. ama o sempatiye bi gülümserdim. hoş ama ya o kadarcık işte :)

   Sil
  3. Anladım o kısmını. :)
   Benimde hoşuma giderdi ama yine de söylemezdim işte.. gıcıklık. :D

   Sil
  4. ben de seni anladım bi de seni biliyom ki zaten uzak durursun. ben de çok utangaç olduğum için uzak dururum. sana takıldım biraz işteee :)

   Sil
  5. :) :)
   İkimizde de var utangaçlık..

   Sil
 2. Ben olsam söylemezdim çünkü; bakışlarla beden delinmez. Aşkı somutlaştırmış ve bedene hapsetmiş bence o adam. Oysa aşk bir bedene sığmaz, ruhu ilgilendirir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) kızınca çok pis bakmış demek ki, onu demek istiyor.

   Doğru. Aşk beden değil, ruh işi..

   Sil
 3. Iyk derim giderim sanırım:-)

  YanıtlaSil
 4. yardımsever değilim der bi şoka sokar sonra gülerdim ismim numaram tc m hepsini verirdim :DD brad pitte falan benziyorsa tabi :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D
   İnsan tipine bakar değil mi.. doğru.
   Yalnız bu lafları edenin kesin bir albenisi vardır. Ya da yüksek bir özgüven. :D

   Sil
 5. ı ıh mümkün değil :)

  YanıtlaSil
 6. Asla ( bunu söylerken en ciddi ifademle başımı iki yana sallıyorum)
  :)
  Bu ne laubalilik derim ama içimden çok güler koşarak arkadaşlarıma anlatmaya giderim
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesin anlatılır zaten. Herkesin başına gelmez böylesi. :) :)

   Sil
  2. Ben henüz yaşamadım, sanırım yaşamamda
   :)

   Sil
 7. Jön gibi biriyse yakışır ama Ankaralı Namık filan canlandı gözümde bu sahnede :)) böög

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D
   Özgüvende lazım tabi.. demek gerekir o zaman. :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…