Ana içeriğe atla

Anlayışsız Hayvanlar Grubundan Sinekler.

Bir ara sineklerle iletişime geçtim sandım. İçimden defol git diyorum, çıkıp gidiyor. -du maalesef. Anlık bir şeymiş işte, anlamıyorlarmış insan öfkesinden. Zaten aramızda husumet var. Bakınız ki, zamanında mahkemeye bile çıkmışım, onlar yüzünden.

Koca koca sineklerle uğraşmak ayrıca iğrenç ve korkutucu oluyor. Sanırsın bataklıkta çalışıyorum. Biri geliyor, biri gidiyor. Ah bir de topluca eyleme girişiyorlar. Beni benden alıyorlar. Beynim seyahate çıkıyor, sinirler bana kalıyor.

Yaz geliyor, böyle oluyor. Evdeki fesleğenlerden birini işyerine getirsem iyi olacak galiba. Yoksa ben biteceğim ama onlar hiç bitmeyecek..

Güzelim romantik şiirin üstüne de bu yazı mis gibi gitti. :D
Ama benim suçum yok, sinekler yaptı...
...

Yorumlar

 1. işte tamda bu ben korkuyorum sinir olmaktan öte :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Koca kara sinekler bazen cidden korkunç oluyorlar. :)

   Sil
 2. Merhaba. :)

  Yaz geldikçe sivrisineklerde çoğalıyor. Sinekler nedense beni çok(!) seviyorlar ve sürekli peşimdeler. Bütün bir yaz boyunca vücudum da irili ufaklı kırmızı yaralarla dolaşıyorum. :)

  Fesleğen sinekleri uzak mı tutuyor?

  Size de kolay gelsin. Umarım bu yaz sineksiz günler geçirirsiniz. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba :)
   Sivri degil de karasinek oluyor büroda.
   Fesleğen sivrileri uzak tutuyor belki karalarda da işe yarar diye düşünüyorum. :) :)
   Teşekkürler. İnşaallah, hepimiz için sineksiz bir yaz olur. :-)

   Sil
 3. Tenis raketi gibi bir sineklik aldı Can, pilli, düğmesine basıp sineğe bir vuruyorsun havada, cızzz. Kara sineklerde çok işe yarıyor. Bnir de lavanta kolonyası kaçırıyor sinekleri aklında olsun. Sivrilerden de karalardan da vaktiyle çok çektim, sinir bozuculardır ikisi de çok.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, çok sinir bozucu. Kovuyorsun, başında dolaşıyor, birde o sesi, resmen deli ediyor insanı. :)
   İyiymiş o alet, almak lazım. :)

   Sil
 4. Sivrisinekler de yuvarlak sinekler de, küçüktür ama mide bulandırır :)
  Fesleğen iyidir ve kokulu tüm bitkiler... kekik mesela...

  Sivrisinek ısırdığında kolanya sür, kaşınıp kabarmaz (mış)....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyi o zaman, ben evden fesleğen getireyim işyerine. :) :)
   tamam, o da aklımda olsun. ısırık fena kaşınıyor. duruyor, yine başlıyor.. tatlı tatlı..
   :)

   Sil
 5. ııııyyyy o eşek sinekler var ya hani koca koca... nefret ediyorum onlardan bir sinir bozucu bir iğrenç:) korkuyorum da .. eve girdi mi hemen açıyorum pencereleri sonuna kadar. perdeyi de açıyorum bir odaya kıstırıp kapıyı da kapatıp elime de savunma şeysi yastığımı alıp çıkmasını bekliyorum :))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çıkıp gitmeden insan rahat olamıyor ki.. kocaman ve iğrenç cidden.
   kovalamadan da çıkıp gitmiyorlar ki.. illa delirtiyor işte. :)

   Sil
 6. sinek mevsimi açıldı mı yaaaa. bi de sivrileri var ufff ya hatırlattıın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef açıldı. Yani en azından benim burada açıldı ne yazık ki.. :)
   Sivrilerde yok değil var ama karalar kadar çok değiller, şimdilik.
   :)
   ben olmasam da onlar kendilerini hatırlatır zaten, meraklanma. :) :)

   Sil
 7. sinekler evet.
  sivriler hemde...
  hatırlattın saol :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) :)
   Ne demek Efendim.. hatırlatmak borcum olsun. :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…

Şubat Dizisi Final

Şubat dizisini bu konumda tanıtmaya çalışmıştım. Konusu her ne kadar orijinal gibi görünse de, orijinal değildi. Dizi bu akşamki bölümü ile final yapacak. Bence geç bile kaldılar. Zira, orijinal olma yolunda ilerleyebilecek güzelim senaryoyu mahvettiler. Yapımcıların mı yoksa senaristlerin mi merakı var, şu karanlık insanlara? Bir kötü adam oluyor ya dizide. Tam iyi olan onu altedecekken, bir bakıyorsun ki arkasında karanlık güçler var. Gölge adamlar falan. Yani senaryo uzadıkça uzuyor. Suyu çıkıyor işin. Şubat dizisi de aynen böyle oldu ne yazık ki. Dizinin kötü adamı sadece Samim Akça diye biliyorken, bir baktık, ardında daha kötüleri de varmış. Gölge adamlar bunlar. Yüzleri görünmüyor. Sonraları daha nice kötüler çıktı. Kimin ne olduğu belli olmamaya başladı. Dizinin başlarındaki o şifalı ilaç olayı artık bayatladı. Dünyanın, olayların akışına sahip olma derdine düştü herkes. İyi görünen insanlar tek tek kötü çıktı desek yeridir. Mesela Şubat'ın baba yerine koyduğu adam Aziz bey…