Ana içeriğe atla

Boğaz Ağrısı..

Geceden başlayan bir boğaz ağrısı. Ağrının verdiği asabiyet. Üstüne uyku ve halsizlik. Artı keyifsizlik ve aşırı isteksizlik.
Dün her şey normaldi oysa.
Ne oldu ki bana...
Yutkunamıyorum bile. Acıyor... ):

Yorumlar

 1. Oyy geçmis olsun. Zencefille bal karışımı iyi gelir diyorlar. Adaçayı da. Bol bol su iç. Geçti geçti..

  YanıtlaSil
 2. Çok geçmiş olsun, tuzlu su ile gargara yapalım lütfen

  YanıtlaSil
 3. Handan ve Reyhane.
  çok teşekkürler. Eksik olmayın.
  önerdiklerinizi evde uygulayacağım İnşaallah. sadece su içebilirim şu an. İşyerinde tuz bile yok. :)

  YanıtlaSil
 4. Arkadaşım, çok geçmiş olsun. Allah şifa versin.

  YanıtlaSil
 5. Geçmiş olsun, umarım çabucak iyileşirsin
  :)

  YanıtlaSil
 6. geçmiş olsun... elmayı küçük küçük dilimle,bir tencereye yaklaşık 2-3 bardak su koyun elmaları içine atıp kaynatın iyice,sonra o suyu içip elma parçalarını yiyin,bunu birkaç kez tekrarlayın,mümkünse suyun içine biraz karabiber koyarsanız daha etkili olur

  YanıtlaSil
 7. Hamiyet Akan, Pe Hito ve Minik Mini.
  Çok teşekkürler.
  Minik Mini, üşenmezsem eğer denerim. Çok sağol. :)

  YanıtlaSil
 8. Günaydın, nasıl oldun, iyi misin biraz daha?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Günaydın. :)
   Çok teşekkürler iyiyim. Sabah tuzlu su ile işlemi de yaptım. İyice şimdi. Ama gözümde bir sorun var. :D Sabah ovuştururken acıdı hala acıyor. Birşey mi çıkacak nedir, bilemedim.
   Mutlu ettiniz beni, eksik olmayın emi. :)
   İyi günler olsun.

   Sil
 9. İyi olmana sevindim:-)

  Şimdi aklıma geldi.Tuz, limon, aspirinli suyla gargara da çok işe yarıyor, tek sorun tadı çok güzel, yutuyorsun sonra:-) Bir de majezik boğaz spreyi hemen rahatlatıyor, onun da tadı güzel. Göz için de çay buharı belki rahatlatır. Ay aktarlara döndüm:-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)
   Aspirin yok sadece. Ama alıp deneyebilirim.
   Göz için çay buharını denesem iyi olacak. Zira açıp kapadıkça acıyor bu göz. Korkmaya başladım. :)

   Sil
 10. Çok geçmiş olsun.

  Umarım daha iyisinizdir. :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…