Ana içeriğe atla

İki Arkadaş.


Arkadaşı telaş ve heyecan içinde yanına geldi.
-Hayırdır oğlum, bu ne hal, dedi gülümseyerek. Arkadaşı, ağzı kulaklarında, aşık oldum aşık.. dedi.
-Vayy.. kim peki bu şanslı ?
-İşte, bak şu yan çaprazdaki sarışın. Çok güzel değil mi ?
O yöne doğru baktığında, sabah karşılaştığı kızı gördü. O da etkilenmişti o kızdan. Ama ne zaman buraya gelmişti ki. Hiç görmemişti.
-Ne o.. sende çok beğendin değil mi.. dedi arkadaşı.
-Ne zamandır orada oturuyor?
-Bilmem, geldiğimde oradaydı. Şimdi gördüm ben.
-Hımm.. dedi. Ve görür görmez aşık oldun kıza öyle mi?
-Evet. Çarpıldım resmen. Baksana şu güzelliğe.. derken, kız da onlara doğru bakıyordu. İkisi de telaşla, yakalanmış iki yaramaz çocuk gibi kafalarını çevirdiler. Tam o anda aynı yöne çevirdikleri için kafaları birbirine çarptı. İkisinin de çok canı acımıştı. Kız da onları görmüştü ve gülerek kafasını çevirdi.
-Taş kafa, rezil olduk ya..
-Seninki pamuktan sanki. Benimde canım acıdı. Üstüne birde rezil olduk.
Susup kafalarını ovuşturmaya başladılar. Sonra birbirlerine bakıp, gülmeye başladılar.
-Gel bakayım, kızarmış la, çok mu acıyor?
-Üstüne şişmese bari. Bak şişerse ve soran olursa kapıya çarptım. Gülme be..
-Tamam ama sende gülme oğlum. Benimki de acıyor. Buz mu istesek ki.
-Yok be, geçer şimdi. Kız gördü zaten bizi. Birde buz isterken görürse hepten biteriz.
-Biteriz, derken, dedi arkadaşı, gülmeyi kesip, gayet ciddi bir tavırla.
-Şöyle ki, o kızla ilk tanışan benim. Ki sen tanışmamışsın bile, deyip, kıza doğru baktı. Sonra arkadaşına bakıp, şişkin şişkin arkasına yaslandı. Yan yan, gülümsüyordu.
-Adı ne peki?
-Şey.. dedi, ve bir anda havası inmiş balon gibi büzüldü. Sormadım ki.. dedi sonra.
-Yani bu tanışmak olmuyor bay çok bilmiş. Sen önce gördün, ben önce gördüm olayına hiç girmiyorum. Lisede değiliz artık.
-Tamam. O halde yapıyoruz?
-İkimizde şansımızı deniyoruz. Artık hangimizi seçerse..

Yorumlar

 1. çok tatlı çok şeker olmuş yaaa :)

  YanıtlaSil
 2. Ülen çok tatlı çarpışmışlaar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşin en tatlı kısmı orası galiba. :) :)

   Sil
 3. hayır, önce ben gördüm... :)))

  YanıtlaSil
 4. Ne komik durum ama ben de milleti dikizlerken çok komik olurum :-D

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…

Şubat Dizisi Final

Şubat dizisini bu konumda tanıtmaya çalışmıştım. Konusu her ne kadar orijinal gibi görünse de, orijinal değildi. Dizi bu akşamki bölümü ile final yapacak. Bence geç bile kaldılar. Zira, orijinal olma yolunda ilerleyebilecek güzelim senaryoyu mahvettiler. Yapımcıların mı yoksa senaristlerin mi merakı var, şu karanlık insanlara? Bir kötü adam oluyor ya dizide. Tam iyi olan onu altedecekken, bir bakıyorsun ki arkasında karanlık güçler var. Gölge adamlar falan. Yani senaryo uzadıkça uzuyor. Suyu çıkıyor işin. Şubat dizisi de aynen böyle oldu ne yazık ki. Dizinin kötü adamı sadece Samim Akça diye biliyorken, bir baktık, ardında daha kötüleri de varmış. Gölge adamlar bunlar. Yüzleri görünmüyor. Sonraları daha nice kötüler çıktı. Kimin ne olduğu belli olmamaya başladı. Dizinin başlarındaki o şifalı ilaç olayı artık bayatladı. Dünyanın, olayların akışına sahip olma derdine düştü herkes. İyi görünen insanlar tek tek kötü çıktı desek yeridir. Mesela Şubat'ın baba yerine koyduğu adam Aziz bey…