Ana içeriğe atla

Son Kararım...

Kim kime son kararını soruyor? Yani başkasının fikrini önemsiyor ki..
Hal böyle olunca böyle bir soru ile karşılaşınca sevindirik oluyorsun. Mim babında olsa da.
Sosyal medya kapanacak. Son söz sizin. Gerçi burada son karar mevzu değilmiş ya.. neyse. :)
Hâlihazırda hâlâ kapalı olan Twitter ile söze başlayalım. Zaten son sözlerim içimde kaldı. Bende gittim, facebooka sardım. Olan facebook arkadaşlarıma oldu. Bence twitter açılsın da, karizmam daha fazla çizilmesin. Zira twitterda blog adımla varım, facebookta özel adımla varım. Yani birebir tanıdığım insanlarla muhatabım. Böyle olunca rahatsız oluyorum. Saçmalamak da bir yere kadar oluyor. Şu an galiba blog kişiliğimi de fena baltalıyorum. Öyle bir hisse kapıldım. Neyse.. :)
Merak etmeyin canım, iki kişilikte aynı. Biri biraz daha rahat o kadar.
Ee.. başka..
Başka yok. Benim sosyal medya mecaram bu kadar. Diğerlerine hiç bulaşmadım. Bulaşmayı da pek düşünmüyorum da. Ben sardım mı fena sararım. Yani şöyle ki, elimdeki şeyi en iyi şekilde kullanmak isterim. Bir ona bir buna bakayım demem.
Ay.. keşke bu mim bana gelmeseymiş. İrezil oldum.
Blogger da var derseniz, onu hiç sosyal medya aracı olarak görmedim ki ben. Şu an yeri bambaşka. Diğerleriyle bir tutamam. Üzgünüm. O başka bir yerde.
Şimdi bu mimi yapmayan varsa, yapsın. Anlaştık.. ;)
 

Yorumlar

 1. Twitter çoktan açıldı desem:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hepten irezil oldum yani.. :D
   Teşekkürler, haber verdiğiniz için. :)

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. O zaman işe yarar bir yazı olmuş. :) rezil olmamın dışında..
   :)

   Sil
 3. Uyuşuk Hayalpereeest... Güldürdün yaaa :) Ama doğru, ben de hepsinden biraz olsun deyince yarım yamalak işler yaptııım. En iyisi az ve öz olması :)

  twitter'da bulayım bari seni :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) O da iyi birşey ama bana göre değil.
   Uyuşuk Hayalperest orada da adım. :)
   Teşekkürler.

   Sil
 4. Hâlihazırda açık olan Twitter ile yoruma başlayayım. :))) Şu an elimizde kapalı olarak YouTube var ondan verelim. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D YouTube da sosyal medya oluyor de mi.. O zaten kapanıyor açılıyor, açılıyor kapanıyor..
   :) :)
   Evet twitter açıkmış ya.. bilmeden yazınca böyle olduk. :D

   Sil
 5. zaten daha rahat olmak adına bloglarımızı açmadık mı :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. De mi ama... :D
   Yaşasın bloglar..
   :-)

   Sil
 6. Sosyal medya asosyal mi olacakmış...
  tam benlik :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)
   Güzel ve değişik bir bakış açısı..

   Sil
 7. ben seni mimlemiştim bunda. görmüş müydün. başkası da mı mimlemiştii yoksaa. kafam karıştıı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hımm... hatırlamıyorum ki.. hem ne fark eder, ha iki ha bir.. :-)
   Cevap bir. :-)

   Sil
 8. cık tıtlı bı kız yııı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tam anlamadım ama herhalde tatlı olan ben mi oluyorum..
   :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…

Şubat Dizisi Final

Şubat dizisini bu konumda tanıtmaya çalışmıştım. Konusu her ne kadar orijinal gibi görünse de, orijinal değildi. Dizi bu akşamki bölümü ile final yapacak. Bence geç bile kaldılar. Zira, orijinal olma yolunda ilerleyebilecek güzelim senaryoyu mahvettiler. Yapımcıların mı yoksa senaristlerin mi merakı var, şu karanlık insanlara? Bir kötü adam oluyor ya dizide. Tam iyi olan onu altedecekken, bir bakıyorsun ki arkasında karanlık güçler var. Gölge adamlar falan. Yani senaryo uzadıkça uzuyor. Suyu çıkıyor işin. Şubat dizisi de aynen böyle oldu ne yazık ki. Dizinin kötü adamı sadece Samim Akça diye biliyorken, bir baktık, ardında daha kötüleri de varmış. Gölge adamlar bunlar. Yüzleri görünmüyor. Sonraları daha nice kötüler çıktı. Kimin ne olduğu belli olmamaya başladı. Dizinin başlarındaki o şifalı ilaç olayı artık bayatladı. Dünyanın, olayların akışına sahip olma derdine düştü herkes. İyi görünen insanlar tek tek kötü çıktı desek yeridir. Mesela Şubat'ın baba yerine koyduğu adam Aziz bey…