Ana içeriğe atla

Son Veda.Kapıyı anahtarla açıp içeri girdi. İşyerinde yaşadığı tüm stresi ve yorgunluğu, evine adım attığı an unutuyordu.
Burnuna güzel bir yemek kokusu geldi. Koklaya koklaya, ne olduğunu anlamaya çalışarak salona geldi. Karısı koltukta yatıyordu. Yanına gitti. Uyuyordu. Koltuğun kenarındaki pikeyi alıp üstünü örttü.

Tekrar kokuya odaklandı. Hızla mutfağa gitti. Tencerenin altı hâlâ yanıyordu. Hemen söndürdü.

-Allahım, bu sefer yanmamış olsun.

Dualarla tencerenin kapağını açtı. Kaşıkla bir güzel karıştırdı. Yanmadan yetişmişti. Çok sevindi.
Odasına gidip üzerini değişti. Ellerini yıkadı. Mutfağa geri geldi. Kendine bir tabak yemek koydu. Ekmek sepetine elini uzattı ki, aklına ekmek alması gerektiği geldi. Sepette hiç ekmek yoktu. Derin bir iç çekti.

-Olsun. Bu seferde ekmeksiz yeriz, napalım.

Masaya oturdu. Hala sıcak olan yemeği üfleye üfleye yemeğe başladı.

-Canım, ne zaman geldin? Niye uyandırmadın beni. Darılıyorum ama.

Karısı hemen yanına oturdu. Dirseği masada, eli çenesinde kocasına bakıyordu.

-Aaa.. Ekmek almadın mı? Hem bana dersin, bak sende unutuyorsun işte.

Gülüyordu. Kocası ters bir bakış attı. Sonra o da gülmeye başladı.

-Bulaşıcı demek ki...

Karısı, eli ile kocasının ağzını kapadı.

-Deme öyle. Deme.

Karısının elini tutup öptü. Karısı da kalkıp kocasına sarıldı.

-Sen çok iyi bir adamsın. Çok çok iyi bir adam.

-Biliyorum. Sende dünyanın en güzel kadınısın. Ve benim karımsın.

-Güzel mi? Eskiden belki. Ama şimdi güzel değilim. Yalan söyleme.

-Sen hâlâ dünyanın en güzel kadınısın. Anlaştık mı?

Karısının burnuna parmağıyla dokundu. Bunu yapmasını çok severdi.

Yemekten sonra yatak odasına geçip televizyon izlemeye başladılar.
Karısı, kocasının yatarak televizyon izlemesine anlam veremiyordu. Çünkü izlerken hep uyuyakalıyordu. O yatağa oturup izlerdi.
Kocası, karısı için yatak odasında televizyon izlemek istiyordu. İzlerken uyuyakalıyordu. Yatağa götürürken de uyanıyordu. Yatakta uyursa uyanmadan rahatça uyuyabilirdi.

Karısının gözleri kapanmaya başladı. Baktı ki, kocası çoktan uyumuş. Usulca kocasının göğsüne başını koyup, yanına kıvrıldı. Kocasının kalp ritmini kendine ninni yaptı. Gözleri kapanıyordu. Kendini çok güçsüz hissetti. Güçlükle başını kaldırıp kocasının kalbine:

-Seni çok seviyorum.
Diye fısıldadı. Gözlerini kapadı.

Kocası, karısının son kez “ seni seviyorum “ dediğini duymadı. Son kez ona “seni seviyorum” diyemedi. Yorumlar

 1. Söyleyemediğimiz o kadar çok şey birikiyor ki.....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef..
   Söylemekten öte az biraz olsun hissettiremiyoruz bile.

   Sil
 2. Ne yazık ki adam son uykusunda idi; "Son kez ben de seni seviyorum" diyerek, karısının "seni seviyorum" cümlesine karşılık veremeden ölüp gitmişti.

  YanıtlaSil
 3. Söylenmemiş, hissedilmemiş ve yaşanmamış duygu kalmasın.

  YanıtlaSil
 4. Burnumun diregini sizlattin yani :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O halde beğendiğinizi kabul ediyorum.
   :)

   Sil
 5. Çok güzel olmuş,
  hadi şimdi sonsuz olan ve birbirini duyan aşıkları da yaz.
  :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…