Ana içeriğe atla

Yalnızlık Sorunsalı

Yalnızlık kimine göre, dünyanın en güzel hediyesidir. Sever yalnızlığı. Aşıktır hatta.. Belki de en sevdiği alışkanlığıdır.

Yalnızlığı sevmeyenin cümlesidir aslında, alışkanlık. Alışmışım der, sese, etrafında dolaşan insanlara...

Ama yalnızlık, alışkanlıktır.

Zamanla işler içine... Bazen o yalnızlığın yok olacağını farkedersin. Dehşete kapılırsın. Ve ardından açtığın tüm kapıları da kaparsın.
Yalnızlık mahsenine girmek yasaktır.

O yasağı delersen şayet, çekmeye mahkumsundur çilesini. O çile ki, etlerini liğme liğme eder... Yüreğini delik deşik... Saçını yolar... Kan kusarsın.

Böylesi zordur işte, yalnızlığı paylaşmak kimine göre...

Kimi de yalnızlık der, bunca çektiğinin adına. Yalnızlıktır katil, odur kan kusturan... Verem eden insanı.

Hangi sıfatı hakeder ki şimdi yalnızlık... Melek... Mi ?... Şeytan... Mı? ...
Doğrunun hangi tarafındadır ki yalnızlık... Artı ... Mı? ... Eksi ... Mi? ...

Yalnızlığı seven sever de, sevmeyen niye sevmez..

Yalnızlığı sevmeyen sevmez de, seven niye sever...

Sen cevap ver...
Yalnızlık su mu, ateşin ortasında. Ateş mi, buzların arasında...

Yorumlar

 1. Yalnızlık iyidir sınırını bilirsen diyelim o zaman. :))

  YanıtlaSil
 2. Ne suyunda boğalmak, nede ateşinde yanmak gereksiz.
  Çözüm; sınırlarda yaşam..
  Böyle deyince çirkin geliyor kulağa. Ama sınırların olması, insanı çoğu zaman rahatlatıyor cidden.

  YanıtlaSil
 3. Bloğunuzda birden çok güzel paylaşımlar var.Bu paylaşımlarınız için teşekkür eder ve Galvaniz çöp konteyner olarak başarılarınızın devamını dileriz.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…