Ana içeriğe atla

U.H. Yapım Gururla Sunar: Ayışığının Hayal Dünyası.


Bugün 21 Mayıs. Yani bu blogun doğum tarihi.

Aslında bu konudaki gibi bir secere çıkaracaktım ama ruh halim buna mani oluyor. Keyfim yok. Zaten günlerdir yeni üst tanıtım resmiyle uğraşıyorum. Dellendirdi beni resmen.

Nasıl olmuş ama? Çok cici değil mi? Burada, hangi hayvandı o ya.. yavrusunu şahin sanan, ona benzetebilirsiniz beni. Ve... bu resmin nesi ile uğraştın delirecek kadar diye soruyorsan, ince işler yüzünden. Sanane.. Allah Allah... :D

Resimde, öyle yukarıdan yukarıdan bakan turuncu kafalı, sevimli kızımız, Safinaz değil Ayşe. Benim Ayşem o. Bakınız burada söylemişim.

U.H. olarak markalaşmayı düşünüyorum efenim. Başka bildiğiniz U.H. var ise, söyleyin de bir zahmet isim değişikliğine gidiversinler. Beni kızdırmasınlar. Biliyorsunuz kızınca fena kızıyorum hee.. ( heytt.. yemişim seni.. diyenlere selamlar..)

İşte böyle blogdaşlar. Yaşlanıyoruz. Günler, saatler çabuk geçmiyor derken, yıllar ardımızda sıraya girmiş oluyorlar.

Yeni temamla, yeni yaşıma, bu yeni yazımla girmiş bulunuyorum. Herkesciklere, ama öncelikle bana, hayırlı ve uğurlu olsun. Önce ben hayrını göreyim, sonra siz. Anlaştık mı? Neden mi? Veren mutlu olsun ki, alanın boğazında kalmasın. Ondan.

Yorumlar

 1. Hihiii çok hoş olmuş yukardaki resiiim :))

  Önce sana sonra bize hayırlı olsun o zaman nerdeyse 3. yıl mı yoksa vauuuv:)))

  Ayşe ye de bakiciim durun durun :))

  Kızdırmayın uyuşuk hayalperestimizi heee :DD

  Kocamana kocamana sevgiler:)
  nice nice niceee yıllara efeniim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Teşekkürler.
   Evet 3. yıla ayak bastık diyebilirim. Büyüyoruz yavaş yavaş..
   :D
   hep birlikte, hep beraber İnşaallah.. :)

   Sil
 2. Ayşe'yi çok sevdim (: U.H markasini da ((: blogunu sessiz sessiz takip ederekten de cok severdim seviyorum zaten ((:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler. Ayşe bi tane zaten. :) :)
   Eksik olmayın, teşekkürler. Sesinizi daha çok duymak nasip olsun İnşaallah o zaman. :)

   Sil
 3. Çok sevimli :) nice yıllara ..
  sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Aynı ben...
   Teşekkürler. Birlikte İnşaallah..

   Sil
 4. bence anasayfanda bir yazı yerine bir kaç yazı olabilir. şablon seceneklerinden öyle ayarlayabilirsin ;)
  ve takip et butonu ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tek yazı olmasını seviyorum. :)
   Ama izleyici butonunu ekleyebilirim. Teşekkürler, öneriler için.

   Sil
 5. İyi ki doğdun U.H. :))GÜzel paylaşımlarının devamını diLERİM....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşaallah.. Çok teşekkürler. Siz de iyi ki varsınız. :)

   Sil
 6. herşey çok hoooş. iyi ki bizimlesin ya.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sevindim.. :)
   Siz de iyi ki benimlesiniz. İyi ki varsınız.

   Sil
 7. nice yıllar görürsün ve görürüz diyelim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin.. İnşaallah.. Hepbirlikte. Teşekkürler. :)

   Sil
 8. Nice nice güzel, bol yazmalı, bol takipçili, bol yorumlu yıllar:)
  Gayet güzel olmuş:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tam bir dua oldu. Amin.. Amin.. :)
   Eksik olmayın, çok teşekkürler.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…