Ana içeriğe atla

Blogger Ana Kumandadan Blog İzleme.

Yazın bloggerin izleyici butonu kalktı, bildiğiniz gibi. Sonra bir şekilde geri getirmeyi başardık. Ama galiba eskisi gibi iyi çalışmıyor ki kimimiz sorun yaşıyoruz.
Bugün bir blogdaşında bu konuda yardım istediğini gördüm.
Bende, çok bilmiş halimi takınarak, olaya bir çözüm bulmak istedim. Zira bir çözümü var. Beni de şimdi anlatacağım şekilde izlemeye alabilirsiniz. Unutmayın. :)
Bloggerin giriş sayfasında, yani kumanda panelinde, üstteki resimde görmüş olduğunuz gibi, ekle butonu mevcut. Kırmızı ile işaretlenmiş olan Ekle'ye tıklıyoruz.

Karşımıza üstteki gibi bir yer açılıyor. Okla gösterdiğim o kısma, izlemek istediğiniz blogun, önceden anasayfasından kopyaladığınız adresini yapıştırıyorsunuz.
Sonra, alttaki İzle butonuna tıklıyorsunuz. Kaydediliyor diye yazı çıkıyor ve blogun yazıları ekrana geliyor.
İşte bu kadar... :)

İnşaallah, açıklayıcı ve anlaşılır bir yazı olmuştur.
Yani, izlemek istediğimiz blogun izleyici gageti yok olsada, tıpkı benimki gibi, bu şekilde izlemeye alabilirsiniz sevgili blogdaş dostlarım.
Herkese bol izlemeli günler dilerim. :)Yorumlar

 1. bilgi bilgidir, azımsamamak gerekir. :))

  teşekkürler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet, öyle galiba. Senin küçük bir bilgi dediğin birilerinin işine çok yarıyor, mesela.
   :)
   Ben teşekkür ederim. :)

   Sil
 2. Bu konudaki sıkıntımı aşmama yardımcı olduğunuz için teşekkürler....Sizi de yolgösterdiğiniz şekilde takip etmeye başladım.....Güzelliklerde görüşelim.....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim. :)
   Bende kendimi işe yarar hissettim, sizin sayenizde.
   İnşaallah.

   Sil
 3. bende farkettim artik blogglardaki izleyiciler kismi varya mavi renkteki bu siteye katilin butonu calismiyor bu hep google+ dan dolayi oyle oldu artik google altyapisi bu izleyiciler sistemine destek vermiyor ve orayi kendi kaderine braktilar sanirim

  aslinda tamamen kaldirsalar da insanlar bu sekilde sorunla karsilasmasalar..

  google+ ya blogculari cekmek icin google nin yaptigi bi calismadir bu izleyiciler yerine google + cevrelerinizi gosteren eklentiyi koyduruyorlar her bloga ister istemez

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, bende onu demek istedim.
   + işini ben hiç sevmedim ve anlamak istemedim hiç.. uzak duruyorum. :)
   Ben kullanmadığım için eklemedim bloguma.

   Sil
  2. gun gelicek sende kullanicaksin cunku tamamen surukluyorlar blogcuyu o yere

   Sil
  3. :) :)
   Sonuna kadar direnirim bende..

   Sil
 4. Sırf bu yüzden kaç blogdan oldum ben biliyor musun...
  ya da onlar benden kurtuldu :))

  YanıtlaSil
 5. çok sinir bozucu :/ direk izle deyince niye olmuyor :/ sağolasın yazı için

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence diğerinden daha kolay gibi.
   Siz sağolun. :)

   Sil
 6. O butonun 300 kişiye kadar izleyebilme limiti var sanırım..
  Ondan sonra uyarı veriyordu...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, dün bir blogdaşda öyle dedi yani 300 kişi izleyebilirsiniz diye uyarı vermiş ama sonra tekrar deneyince olmuş.
   yani, benim teorim, peşpeşe yapınca öyle diyor. Ya da benim uydurmam. Ama sonra tekrar deneyip yapmışlar.
   Bilemiyorum. :)

   Sil
 7. Süpersin , bende diyorum nerede yanlış yapıyorum :)
  ellerine sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O yanlışlık eklentide, sende değil. :)
   Rica ederim.

   Sil
  2. o değil kumandadan da olmuyor bu.
   300'ü geçmişsin diyor. kapanmış blogları çıkarayım diyorum , onu bile yapmıyor.
   uyuz oldum
   pof

   Sil
  3. Biri de öyle dedi ama sonra tekrar tekrar denedim oldu dedi sonrasında.
   Bir ara ver, peşisıra yapma, belki olur. :)
   Ne biliyim, bende yardımcı olayım dedim ama pek işe yaramadı galiba.. :D

   Sil
 8. bu ekle yaz izle. hiç bilmiyordum. bloglara üye olmuyorum ama başka arkadaşlar soruyo. onlara sölerim. iyi oldu :)

  YanıtlaSil
 9. Evet bende sinir oldum Teşekkürler bende beklerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzlemek isteyip yapamamak çok sinir oluyor. Biliyorum. :)
   Bende yine beklerim.. :) :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…