Ana içeriğe atla

Bugünün Saraylısı Dizisi.


29 Mart Cumartesi günü yayınlanan bölümle, aklımdaki  sorulara cevap buldum.
Peki ne idi o soruların en önemlisi ?
Savaş duygularında samimi miydi yoksa hepsi bir oyun muydu? Son bölümden evvel tamam diyordum, bu adam samimi. Gerçekten Ayşen'i seviyor.
Ama öyle değilmiş arkadaş. Adam annesini bile kandırıyormuş. Ki bir intikamda ondan alıyor zaten.

Baştan beri Ayşen'in Ata Bey'in kızı olduğunu biliyormuş. Herşeyi en ince ayrıntısına kadar hesaplamış. Ayşen'i aşkına inandırmayı başardı. Evlenecekler. Tabi Ata Bey ve Fatih'i hiçbir zaman inandırmayı başaramadı. Ve sanki onlar Savaş yalancı dedikçe, Ayşen Savaş'a daha çok inanıyor ve aşık oluyor.

Evet..

Şimdi ne olacak?
Savaş'ın planının devamı ne?
Ayşen'le evleneceklerde ne olacak?
Ata Bey'in sahip olduğu herşeyi almanın peşinde. Ayşen'in babasından kalan inşaat şiketini de batırmayı planlıyor gibi. Tabi Ayşen batınca doğal olarak Ata Bey'de batmış olacak. Ev Ayşe'nin, atölyede. Onun sayesinde hala lüks içinde yaşıyorlar. Ayşen biterse onlarda yine bitmiş olacaklar. Savaş da bunun farkında zaten. Ondan o kredi mevzusunu açtı kanımca.
Başka bir bakış açısı olarak şöyle de diyebiliriz. Ata Bey'in evi Ayşen'in, atölyesi Ayşen'in. E Ayşen Ata Bey'in kızı. Savaş kocası olunca Ayşen'e de , Ayşen'in sahip olduklarına da otomatikman  sahip olmuş olacak. Ve bir şekilde Ayşen'i oyuna getirip, kandırarak tüm herşeyine sahip olur. Yani intikamını almış olur.

Evlenecekler ve bence herşey daha yeni başlayacak. 
Ya da ikinci ihtimal olarak evlenince herşeyi açıklayacak ve dizi bitecek.

Bakalım hangisi olur.. göreceğiz. Yorumlar

 1. diziyi bilmiyorum bugünün saraylısı azıcık kore dizilerinin isimlerine benzettim ama alakalı bişi değil herhalde. söz izleyenlere bırakıyorum :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok, değil. Aynı isimli bir kitaptan uyarlama imiş. Başlarken öyle diyor. ama yazarın adını unuttum gitti. :)
   :) Teşekkürler.

   Sil
 2. Izlemedim ki diziyi, Kurt Seyit'i de izleyemedim. Tv'ye zaman kalmıyor ki! Yoksa senin önerdiklerine bakmayı çok istiyorum.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)
   Kurt Seyit'e bir daha bakmadım zaten. Duyduğuma ve okuduğuma göre Küçük Ağa hala zirvedeymiş. :D
   Bende çok bakmıyorum aslında. Bir bu, birde Böyle Bitmesin var. yabancı dizilerim var bir iki tane. o kadarcık. :D

   Sil
 3. bende dizinin reklamını her gördüğümde şunun kitabını bi okuyım diyorum

  YanıtlaSil
 4. izlemedim. selçuk yöntem oynuyo di mi. severim onu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, başrolde. Ata bey kendileri. :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…