Ana içeriğe atla

Kurt Seyit ve Şura Dizisi.Dikkat bu yazı aşırı eleştiri içerir. Kaldıramayacaklar okumasın.

İlk önce demeliyim ki, kitabını okumadım. Onu belirteyim. Ben aylardır ekranda dönen fragmanlarından biliyorum. Onlar da bana, savaş ve büyük bir aşk dedi. Ama bunları ilk bölümden sunmayı başaramadı, maalesef.

Koca koca asker adamlar, liseli ergenler gibi iddiaya girdi. Biri gitti, bu iddiayı başka kadına anlattı. Ki o koca kadın, liseli ergen gibi, gitti kıza bunu yetiştirdi.

Orada yaşına uygun oynayan bir Farah Zeynep Abdullah idi. Diğerlerini hiç beğenmedim.

Bir de gören ilk gördüğüne hemencecik aşık oluyor, arkadaş. Bu nasıl iş. Ama buna, ablamla savaşın neden olduğuna kadar verdik. O açıdan bakınca haklılar tabi.

Dizinin sonunu da şimdiden söylediler aslında. Seyit, Şura ile evlenemiyor. Ortada kocaman baba vasiyeti var. Hadi, baba göremeden öldü diyelim. Dost görünümlü sinsi düşman Petro var. Asla evlenmelerine izin vermez. Kaldı ki, babasının vasiyetini duydu. Başına kakar, kesinlikle.

Zaten Seyit'in evleneceği kızı da gösterdiler. Aa.. kim ki? Hani doğuma ebe yetiştirdiler ya. Oradaki kızımız. Seyit'in arkadaşını Seyit sanıyor ya. Kesin onunla evlendirilir. Kız gördü, beğendi. Bir daha görmesine luzüm yok. Ki görse de yine beğenir zaten. Bunu da buradan söylemiş olayım. Sonra bak uyuşuk demişti, dersiniz. Bende tebrikleri alırım. :D

İlk bölümden bence baya fire verdiler. Millet artık, ya meraktan, ki hiç sanmıyorum ama, ya da tabiki de Kıvanç için izleyecek. Ammavelakin, hikaye böyle giderse, Kıvançla ne kadar gider, bilinmez. O kadar reklamı yapılmış dizi tutmazsa ayıp olur. Ama naparsın, bu sezon ayakta kalmayı başaran dizi çok az. Bu da bir gerçek. 

İlk bölümden fazla mı eleştirdim ki. Ama ilkler önemlidir. İlk etki de öyle. Bendeki etkisi budur. 

Birde Seyit'e hep Seyis diyorum, neden bilmiyorum. Başlığa da Seyis yazmışım da, Allah'tan düzelttim yayınlamadan. Arada Seyis diye geçiyorsa, anlayın ki o Seyit. :)
 
Yorumlar

 1. Aaaa bak o kadar da bekledim
  Yayınlandı mı ilk bölüm
  İnternet'e kaldık desene
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D
   Ay bir güldüm şimdi. Evet, her fırsatta izleyeceğim demiştin.

   Sil
  2. Ya bende güldüm. Annemler geldi süpriz yapmışlar, doğum günü kutlaması yaptık öyle unutuldu gitti.
   Şaka gibi
   :)
   Bir şeyi bu kadar çok istemeyeceksin demek ki
   :)

   Sil
  3. Bende unutmuştum aslında. Tv yi karıştırırken denk geldik de izledik. :) :)
   Galiba öyle. Olsun, bundan bişey çıkmaz. İzlersin nasıl olsa. :)

   Sil
  4. Anladım ki pek bir şey kaçırmamışım zaten
   :)
   Arkadaşlarım da seninkine benzer yorumlar yaptı
   :)

   Sil
  5. Pek fark yapmadığı belli zaten. Sessizlikten. :)

   Sil
 2. O kadar kötümü yaw anlattıklarına bakılırsa pek cılız kalmış reklamlarının yanında ozaman.. Ama belki şşırtırlar ilerleyen bölümlerde...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olabilir. :-)
   Ama ilk fırsatı kaçırdılar. :D

   Sil
 3. Petroyu hiç sevmedim...
  bir dizide hoşlaşmadığım karakteri izlemek benim asabımı sinirlendirir :))

  Seyite de keşke başka bir hayvanla adıyla seslenselerdi,
  kırk kere söylersen olur diye boşa dememişler:))

  Ama ben en çok şu ebe bekleyen kıza üzüldüm,
  yazık yaw...
  Belkide hiç göremeyecek ....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D
   Tam kurt olmus değil mi?
   O kizla evlenirler bana göre. :-)

   Sil
 4. seyis olarak kalsaymış keşke :D ama emin ol tutar bu dizi bizim millet öyle seviyor saçma sapan entrikayı ben de merak ettim fragmandan ama ilk başta film zannettim dizi olunca hayal kırıklığı oldu kıvanç var diye bunlar bi ton aşk hikayesi uydurur dedim hemen soğuttum kendimi :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saçma değil de, daha çok basit gibi. Sanırım benimki beklenti fazlalığınından oluşan kırıklık. :)
   İyi yapmışın. Bende başardım soğutmayı. :D

   Sil
 5. Evet, hikaye yeşilçam filmlerini aratmıyor hani. Seyit'e araba çarpıp kör kalırsa sonra da Şura hemşiresi olursa hiç şaşırmam. Ama itiraf ediyorum, Kıvanç için izlenir be bu dizi :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) E Küçük Ağa'ya boşuna rakip olmamış o halde. Küçük Ağa dizisi de tam yeşilçam klasiği ne de olsa. :)
   Durum daha da vahimleşirse o da kurtaramaz gibime geliyor. :)

   Sil
 6. bence o kadar kötü değil...pazarlama tekniği olarak tanıtımın çok dönmesi,afilli olması tv-film sektörünün bir parçası...bunca yerin dibine sokmamak lazım bence... klasik edebiyata girmiş bir austen romanı film uyarlamalarından ne farkı var ki şimdi bu dizinin? onca izleyeni olan downton abbey'den kat kat zevkli misal... ayrıca seyis iyiymiş. ben bildiğin kürt seyit ve şuAra diyorum her seferinde :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ama yine de kötü değil mi? Bakın sizde iyi diyememişsiniz. :D
   Yerin dibine sokmak demeyelim de, beğenmedim diyelim. Eleştirdim sadece. :)
   Şuara iyiymiş. Zaten kıza niye Şura deniyor, anlamadık.
   Teşekkürler. :)

   Sil
 7. izledim. kıvanç dışında sıkıcı ya. kitabını da okudum ama unuttum neler olduğunu. başkasıyla evlencek ama. eleştirilerin doğrudur herhalde. kıvanç ama yakışıklı. aklımda kalan bu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesin o dediğim kızla evleniyordur. :)
   Evet yakışıklı ama tipim değil. :D

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…