Ana içeriğe atla

Paylaşımlardaki Hainlikler..

Bu yazı, haftasonu da çalışmış bir insan psikolojisi ve twitter olmayınca facebooka saran insanın düşünceleriyle harmanlaşmış bir ruh hali ile yazılmıştır. Artı olarak, canı sıkılmaktadır. Konu bulamamaktadır.

Şimdi...

Facebookta, Allah'ını seven paylaşsın, peygamberini seven paylaşsın, Allah için paylaşın, diye yazılı olan paylaşımları niye paylaşıyorsunuz?

Sadece meraktan soruyorum.

Paylaşınca seven olunuyor da, paylaşmayan sevmemiş mi oluyor, tövbe tövbe...

Bunu yapanın asıl niyetini anlamak zor mu? Beğeni rekoru kırmak sadece. Bakalım bunu Allah için kimler paylaşacak..  kaç kişi var.. bilmem ne..

Bu durum bir bana mı saçma geliyor !?

Sonuç, kırılan paylaşım ve beğeni rekoru. Kim kazandı, tabiki o. Paylaşımı rekor kırdı, daha ne olsun. Paylaşan bizde (ki hiç paylaşmadım öyle şeyler ama çoğul konuşmak istiyorum), sözde Allah sevgimizi göstermiş olduk.
Şimdi kiminiz diyebilir ki, onlar bazı şeyleri insanlara göstermek, bilinçlendirmek için oluyor.. falan.. İyi güzel de altına Allah için yazmanın manası ne.. Onu anlamıyorum. Onu yazmasa paylaşılmayacak kadar değersizse zaten o notu düşmesinin bir anlamı yok. Paylaşacak kadar iyiyse de o nota hiç gerek yok. İstediği rekor paylaşımı zaten olur. Ama işte bence orada niyet rekor sadece. Yine aynı şey.. 


Bu aynı, neyse benzetme yapmaya korktum şimdi. Günaha girmeyeyim, yanlış bir şey yazıp. Anladınız siz beni. Değil mi...
Yorumlar

 1. Anladık, sen hiç merak etme. Sonuna kadar da katılıyorum ayrıca. Milletin işi gücü yok, nelerle uğraşıyor. Yok bişey değil, çarpılacaklar. Haberleri yok :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir de beğeni rekoru kırıyor da ne oluyorsa artık.. :)

   Sil
 2. Allah'ı başka şeylerde hatırlamayan insanoğlu konu kendisi ve çıkarları olunca birden hatırlayıveriyor, ne garip!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ve düştüğümüz ikinci hatada dara düşünce hatırlamak oluyor..

   Sil
 3. Sanal dünyaaaaa:):) Nasıl bir mantık beklenebilirki o ölümü gör paylaş diyen kimbilir nasıl biri? Sanal dünyada herşeye inanıp, ona göre hareket etmemek lazım..Adı üstünde sanal, :):)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen. Sanal bir dünya. Ama görüldüğü gibi gerçek dünyayı da karıştırıyorlar. :)

   Sil
 4. "Allah' ı seviyorsan paylaşırsın, paylaşmıyorsan sevmiyorsun demektir" yazmış bi arkadaş da :)) başka bi içerik yok, hepsi bu... e haliyle paylaşmadım.:))

  YanıtlaSil
 5. Allah sevgimi arkadaşa onaylatmam gerekliymiş demek ki :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hımm.. bu bir çeşit anket galiba. Bakalım arkadaşlarımdan kaç kişi seviyor, sevmiyor anketi. :D
   Sonuca göre takılacak belki de. :)

   Sil
 6. Facebooktan da hiç hazzetmiyorum ben

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)
   Bende pek sevmem. Canım sıkıldıkça bakıyorum işte. Blog yazılarımı paylşaıyorum falan. :)
   Gerçi içlerinden okuyan var mı, pek sanmıyorum ama. :D

   Sil
 7. dini facebook'a alet etmeyelim diyorum :D

  YanıtlaSil
 8. Çok saçma aynen katılıyorum sadece paylaşım değil ki resme bakayım diyosun yanında bir yığın sayfa yorumu Allah ını seven sayfayı beğensin takip etsin bilmem ne bir de geçen gün gördüm bir tanesi Bismillahirrahmanirrahim yazmış sonra sayfayı beğeniyorum falan yazmış komik ironik anlamak güç.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)
   Evet, komik ve anlaması güç işler. :)

   Sil
 9. haklısın tabii. deli salak çok işte napcan :) sondakini anlamadım ama valla bak :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Çoklar de mi..
   olsun boşver.. geneli anladıysan sorun yok zaten. Orada geneli de kastettim çünkü. :)

   Sil
 10. Onların amacı sayfalarının ne kadar popüler olduğunu reklam verenlere ya da sayfayı almak isteyenlere göstermek. Sonuç; sayfa ya yüksek miktarda satılır ya da sürekli reklam geliri elde edilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok derin bir amaçmış. :-)
   Ve amaçlarina ulaşıyorlar.

   Sil
 11. Bence çok haklısın, aynı şeyi bende düşünmüşümdür.
  Facebook hesabımı kapadım böyle bir sorunumda kalmadı.
  Yakında o da tamamen kapatılır zaten, paylaşılacak hiçbir şey kalmaz.
  Sevgilerimle
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) her biri tek tek gidiyor galiba cidden de..
   Sevgiler..

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…